Aktualności 2022 i starsze      
e-mail JSM:


21-12-2022


Uroczyste spotkanie Wigilijne 20.12.2022


20 grudnia w restauracji Euforia odbyło się Uroczyste Spotkanie Wigilijne dla blisko 100 samotnych mieszkańców naszej społeczności. Gościem honorowym tej uroczystości był Jerzy Łużniak - Prezydent Miasta Jelenia Góra, a gospodarzem spotkania Mirosław Garbowski - Prezes JSM. Było dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy wigilijne, występ dzieci z przedszkola Happy Kids, rozbrzmiewały wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki. O oprawę artystyczną zadbała aktorka Honorata Magdeczko - Capote. Poniżej fotorelacja z tego wzruszającego wydarzenia.


20-12-2022

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

"Za Bobrem" - grudzień 2022


16-12-2022

Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa" / „MAGICZNA BOMBKA” - rozdanie nagród

16 grudnia w siedzibie JSM odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Kartka bożonarodzeniowa" i "Magiczna bombka" Nagrody wręczył Mirosław Garbowski - Prezes Zarządu JSM. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Oto fotorelacja z uroczystego rozdania nagród:14-12-2022

Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa"

Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice! Niniejszym ogłaszamy wyniki konkursu: "Kartka bożonarodzeniowa" 2022.
Komisja po obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i przyznała następujące nagrody:
I grupa dzieci przedszkolne:
I Miejsce Sambor Kaczyński 6 lat, II miejsce Martyna Górecka 5 lat, III miejsce Karol Senderak 4 lata.

II grupa dzieci klas I - III szkoły podstawowej:
I miejsce Maja Sienkiewicz 8 lat, II miejsce Adam Senderak 7 lat,
III miejsce Amelia Wójcik 8 lat.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM. O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej zdjęcia nagrodzonych prac:

    


14-12-2022

Konkurs „MAGICZNA BOMBKA”

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo! Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Magiczna bombka" 2022.
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:
I grupa dzieci szkolne od 6 roku życia:
I Miejsce Filip Martyński 9 lat, II miejsce Sambor Kaczyński 6 lat,
III miejsce Judyta Słabczyńska - 9 lat,
Wyróżnienia: Zofia Nowak 9 lat i Amelia Wójcik 8 lat.

II grupa osoby dorosłe:
I miejsce Agnieszka Sikora, II miejsce Marta Wójcik,
III miejsce Magdalena Kulik.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM. O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej gorące zdjęcia nagrodzonych prac:

    


04-12-2022


JARMARK MIKOŁAJKOWY 3.12.2022 rok

02-12-2022

INFORMACJA PRASOWA
Pracownik ZUS prosi o dane przez telefon? Nie daj się nabrać.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi telefonami od rzekomych pracowników ZUS, którzy proszą o podanie danych potrzebnych do wypłaty środków z subkont. Oszuści chcą w ten sposób wyłudzić informacje, które mogą posłużyć im np. do kradzieży lub zaciągnięcia kredytu.

Oszuści nie próżnują. Wciąż udoskonalają swoje metody i nie można im zarzucić braku kreatywności. Chociaż schemat się zmienia, cel jest ten sam – wyłudzić pieniądze bądź zdobyć nasze dane, również hasła do konta bankowego i do portali społecznościowych. Tym razem jest podobnie. Po oszustwach „na wnuczka” czy na „czternastą emeryturę” przyszła kolej na oszustwo na „pieniądze z subkonta”.
CZYTAJ CAŁÓŚĆ (*.pdf) 

25-11-2022

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa została wyróżniona
w VII edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego
„Lider Dostępności”

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa została jednym z laureatów VII edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Nagrody są przyznawane w kategoriach:
– Przestrzeń publiczna
– Duży obiekt użyteczności publicznej
– Obiekt usług lokalnych
– Obiekt biurowo–handlowy
– Obiekt mieszkalny/ hotelowy
– Obiekt zabytkowy
– Architekt/ urbanista
i są wręczane przez Prezydenta RP podczas uroczystej gali.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała wyróżnienie w kategorii: Obiekt Mieszkalny/Hotelowy, a wyróżniona realizacja dotyczyła przebudowy strefy wejścia w bloku z lat 80 w Jeleniej Górze. Do konkursu zgłosiliśmy realizację z 2021 roku tj. budynek przy ul. Noskowskiego 11. W bloku przebudowano strefę wejścia do budynku wraz z dźwigiem osobowym. Dźwig, który dotychczas miał pierwszy przystanek na parterze, teraz zjeżdża do poziomu wejścia do budynku tj. do poziomu „0”. Ten zabieg znacząco poprawił dostępność budynku nie tylko dla osób z niepełnosprawnością, ale również rodzin z dziećmi i osób starszych. To prestiżowe wyróżnienie odebrali osobiście - podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 października br. w Pałacu Prezydenckim - przedstawiciele JSM: Prezes Zarządu Mirosław Garbowski oraz Prokurent Agnieszka Winiarska–Roman. Należy podkreślić, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa jako jedyna dotychczas spółdzielnia mieszkaniowa w kraju została wyróżniona w tym konkursie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że znaleźliśmy się w gronie laureatów tego ważnego i wyjątkowo prestiżowego konkursu.Autor zdjęć: Marta Kuśmierz/INTEGRACJA oraz JSM


18-11-2022


Uroczyste spotkanie Wigilijne18-11-2022

Konkurs „MAGICZNA BOMBKA” i „ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Drogie Dzieci! Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy do udziału w konkursach z nagrodami na najpiękniejszą bombkę świąteczną oraz kartkę bożonarodzeniową. Co roku konkursy świąteczne cieszą się ogromnym powodzeniem, a bombki zachwycają precyzją, z jaką są wykonane. Uczestnicy wkładają w pracę zawsze mnóstwo serca, ponieważ bombki są następnie przekazywane samotnym mieszkańcom podczas Wigilii organizowanej przez JSM.
Czekamy na Państwa zgłoszenia.

    

04-11-2022

Zagraj w Zabobrze

W sobotę 29 października odbyła się gra terenowa "Zagraj w Zabobrze". Wspólnie z Panem Krzysztofem Korzeniem - przewodnikiem z Discover Silesia biegaliśmy po naszym osiedlu w poszukiwaniu wskazówek zaklętych w QR kodach. Była to ciekawa i odkrywcza historycznie zabawa.Szczegóły:

12-10-2022

Galeria zdjęć budynków w zasobach JSM

12-10-2022

Komunikat
SMS w sprawie procedury zwrotu pulsoksymetrów

Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej uprzejmie informuje, że pulsoksymetry wydane seniorom zamieszkującym w naszych zasobach w ramach akcji JSM „Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo” nie podlegają zwrotowi.
Docierają do nas sygnały, że niektórzy mieszkańcy otrzymują wiadomości sms w sprawie procedury zwrotu pulsoksymetrów. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie jest nadawcą tych wiadomości i nie oczekuje zwrotu pulsoksymetrów wydanych w ramach naszej akcji „Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo”.
Proszę zwrócić uwagę, że nadawca sms odnosi się do zwrotu pulsoksymetrów przekazanych w ramach programu Ministerstwa Zdrowia - DOM (Domowej Opieki Medycznej).

12-10-2022

Rozdanie nagród dla zwycięzców w konkursach: "Wspomnienie z Wakacji" oraz „MÓJ PIĘKNY BALKON”

12 października w siedzibie JSM gościliśmy laureatów konkursów "Wspomnienie z wakacji" i "Mój piękny balkon". Nagrody wręczała Pani Elżbieta Wojtyna - sekretarz Rady Nadzorczej Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Odwiedzili nas także najmłodsi czytelnicy gazety "Za Bobrem", którzy otrzymali nagrody za rozwiązanie rebusa. Dziękujemy wszystkim za przybycie i jak zawsze miłą atmosferę. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez JSM.04-10-2022

04 październik 2022
ROZWIĄZANIE KONKURSU


Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice!
Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Wspomnienie z Wakacji".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:
I grupa dzieci przedszkolne: I Miejsce - Jagoda Siwiec - 5 lat, II miejsce - Sambor Kaczyński - 6 lat,

II grupa dzieci klas I - III szkoły podstawowej:
I miejsce - Magdalena Poszwa- 7 lat, II miejsce - Maja Sienkiewicz - 8 lat , III miejsce - Anna Konstancja Leśniak - 9 lat;

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej zdjęcia nagrodzonych prac:

      

26-09-2022

ZAANGAŻUJ SIĘ - MOŻESZ WSPÓŁDECYDOWAĆ O SPRAWACH SWOJEJ NIERUCHOMOŚCI
WYBORY DO RAD NIERUCHOMOŚCI KADENCJI 2022-2027

Już wkrótce wybory do Rad Nieruchomości na kadencję 2022 – 2027. Rada Nadzorcza i Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zachęcają Państwa gorąco do czynnego udziału w wyborczych Zebraniach Mieszkańców, zgłaszania chęci uczestniczenia w pracach Rady Nieruchomości w roli przedstawiciela swojego budynku, a po uzyskaniu mandatu, do aktywnego reprezentowania mieszkańców i współdziałania z Administracją i organami Spółdzielni na rzecz Państwa nieruchomości. Przypominamy kilka podstawowych informacji na temat wyborów i funkcjonowania Rad Nieruchomości, uregulowanych w statucie naszej Spółdzielni i w uchwalonym, przez Radę Nadzorczą na jego podstawie, Regulaminie Rady Nieruchomości. Oba dokumenty znajdują się w poniższych odnośnikach:
Statut: "Statut 2022"
Regulamin Rady Nieruchomości: "Regulamin RN"

Szerszy artykuł o wyborach do Rad Nieruchomości znajduje się we wrześniowym numerze gazety „Za Bobrem”
Harmonogram wyborów na kadencję 2022 – 2027: "Harmonogram wyborów"


23-09-2022

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

"Za Bobrem" - wrzesień 2022


20-09-2022


Wyniki konkursu

„MÓJ PIĘKNY BALKON”Szanowni Państwo,
miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Mój piękny balkon". Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych zdjęć i jednomyślnie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I Nagroda – Anna Nowak
II Nagroda- Aleksandra Mazur
III Nagroda – Daria Kudlewska
Wyróżnienie – Jerzy Dąbrowski
Wyróżnienie – Violetta Grabowska-Jankowska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie.

      
Poniżej wszystkie zgłoszone balkony do konkursu:


20-09-2022Opłaty za używanie lokali obowiązujące od 1 stycznia 2023 rokuSZANOWNI MIESZKAŃCY
   Uprzejmie informujemy, że na podstawie § 28 ust.1 pkt 12 statutu Spółdzielni, uchwałami nr 38-41/2022 z dnia 13 września 2022 roku Rada Nadzorcza JSM, na wniosek Zarządu, zatwierdziła nową wysokość stawek opłat za używanie lokali obowiązującą od 1 stycznia 2023 roku.

   Opłaty eksploatacyjnew zasobach Spółdzielni ulegają zmianie w różnej wysokości w poszczególnych nieruchomościach, dla członków Spółdzielni wzrost średnio o 0,40 zł/m2/m-c. Osoby niebędące członkami Spółdzielni pokrywać będą opłaty w pełnej wysokości wynikającej z planowanych kosztów, tj. bez dofinansowania ze środków z zysku CZYTAJ CAŁÓŚĆ (*.pdf)  pdf16-09-2022


Wspomnienie z zakończenia "Wakacji z JSM" 2022


06-09-2022

Komunikat
problemy z odczytami wodomierzy

W związku z cyberatakiem na system informatyczny firmy ista, która odpowiada za odczyty wodomierzy mieszkaniowych - między innymi w zasobach Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – brak jest możliwości przekazania Spółce WODNIK rzeczywistych odczytów Państwa wodomierzy za okres czerwiec-lipiec oraz lipiec-sierpień 2022r.
Z tego powodu zużycie wody na dzień 31.07.2022r. oraz 31.08.2022r. zostało częściowo oszacowane, co może prowadzić do niewielkich rozbieżności pomiędzy stanem wodomierza wskazanym aktualnie na fakturze a stanem rzeczywistym. Powstałe różnice zostaną zbilansowane w kolejnym okresie rozliczeniowym, po ustaniu problemów technicznych i otrzymaniu z firmy ista rzeczywistych stanów Państwa wodomierzy.


05-09-2022

"Zakończenie Wakacji z JSM"

Za nami ostatnie wydarzenie w ramach wakacji - festyn "Zakończenie Wakacji z JSM", który odbył się w sobotę 3 września na terenie zielonym przy ul. Noskowskiego. W pięknym słońcu, na boisku piłkarskim przez kilka godzin towarzyszyliśmy zmaganiom dziecięcych drużyn piłkarskich. Oglądaliśmy pokazy iluzjonistów, mogliśmy zatańczyć wspólnie z małymi cheerlederkami. W ramach szerokiej oferty warsztatowej po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z Pracownią Artystyczną Pamarant, pod kreatywnym okiem plastyczki Pani Małgorzaty Amarowicz powstały kolorowe torby. Były również warsztaty botaniczno – zielarskie, warsztaty robienia przypinek, warsztaty z klockami LEGO®, prowadzone przez instruktorów z EDUKIDO, fotobudka, stanowiska malowania buziek. Swoimi występami zabawiali wszystkich uczestników zespół Magic Events, biegający klaun Rufi Rafi, Kataryniarz Karkonoski, a pomiędzy uczestnikami krążyły i rozdawały cukierki chodzące maskotki. Było wesoło i ciągle jeszcze wakacyjnie, nie zabrakło bezpłatnego popcornu i waty cukrowej. To wszystko już za nami. Ciąg dalszy na pewno nastąpi. Już teraz pracujemy nad nowymi, nie tylko wakacyjnymi propozycjami dla członków i mieszkańców naszej Spółdzielni – dzieci, dorosłych i całych rodzin. A zatem dziękując za wspólnie spędzony czas i rekordowo liczne w tym roku uczestnictwo w naszych wydarzeniach - mówimy do zobaczenia wkrótce. Poniżej fotorelacja z imprezy:

             05-09-2022


Lustracja
   Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej informuje, że zgodnie z art. 91 ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze oraz na podstawie § 49 statutu, Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa poddana będzie lustracyjnemu badaniu legalności, gospodarności i rzetelności całości jej działania za lata 2019 – 2021. Lustrację prowadzi Lustrator Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.


24-08-2022


DODATEK OSŁONOW.
JEŚLI CHCESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DODATEK OSŁONOWY MASZ CZAS TYLKO DO 31 PAŹDZIERNIKA 2022 R.


22-08-2022


ZABOBRZAŃSKIE KINO LETNIE - podsumowanie

19 sierpnia 2022 godz. 21.00

W piątek 19 sierpnia 2022 ponownie spotkaliśmy się na Zabobrzańskim Kinie Letnim. Mieszkańcy naszego osiedla licznie przybyli na drugi już seans tego lata. Niektórzy liczyli i wyszło im, że było nas sporo ponad 100 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną zabawę i kulturalne uczestnictwo w tym wydarzeniu. To wielka frajda organizować podobne wydarzenia dla takiej publiczności. Dziękujemy wszystkim za pomoc w rozkładaniu leżaków i wiele serdecznych słów kierowanych pod naszym adresem. Utwierdziło nas to tylko w przekonaniu, jak ważna jest idea integracji mieszkańców. Zapraszamy ponownie 26 sierpnia 2022 (w piątek), będziemy wyświetlać film „BYŁ SOBIE PIES 2”.18-08-2022

18 sierpnia 2022
"Śpiewanki po angielsku"
Pokaz tresury psów


18 sierpnia 2022 roku w ramach Wakacji z JSM odbyły się " Śpiewanki po angielsku" i warsztaty pracy z psami. Dziękujemy Pani Mai Biesiadzie za pouczająca, barwną i ciekawą lekcję języka angielskiego. Widać było jak ważne w nauczaniu dzieci są gry i zabawy z językiem. Nasi najmłodsi mieszkańcy i ich rodzice bawili się znakomicie. Dziękujemy także Panu Jackowi Falkenbergowi za wiele cennych uwag jak dbać o naszych czworonożnych mieszkańców.11-08-2022

11 sierpnia 2022
KONKURS


Wakacje w pełni... Zapraszamy do udziału w konkursie. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Regulamin konkursu
Formularz konkursu

      

Zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczek czynszowych

Szanowni Państwo
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że zbliża się termin drukowania książeczek opłat za eksploatację mieszkań na 2023 rok.
W związku z tym prosimy mieszkańców zasobów JSM dokonujących opłat za eksploatację mieszkania przelewem na rachunek bankowy o zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczki do dnia 30.09.2022r.
w serwisie eBOK (zakładka "Kontakt"), w swojej administracji lub w dziale czynszów JSM.
Osoby, które w latach ubiegłych zrezygnowały z papierowej książeczki nie składają ponownych oświadczeń.


31-07-2022


ZABOBRZAŃSKIE KINO LETNIE

29 lipca 2022

Dziękujemy naszym mieszkańcom za tak liczne przybycie na pierwsze w tym roku Zabobrzańskie Kino Letnie w ramach Wakacji z JSM. Historia Thomasa i jego skrzydlatych przyjaciół wzruszyła nie tylko dzieci ale i dorosłych, a znakomite zdjęcia i muzyka z filmu długo będę jeszcze w naszej pamięci.


27-07-2022

Podwyżka cen energii cieplnejSzanowni Mieszkańcy, Członkowie JSM

   Uprzejmie informujemy, że mimo intensywnych działań ze strony Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Urząd Regulacji Energetyki w dniu 17.05.2022 zatwierdził podwyższone ceny sprzedaży ciepła przez ECO Jelenia Góra

Uśredniony wzrost wszystkich składników opłat taryfowych wynosi 51%
w stosunku do roku ubiegłego.

Mając powyższe na uwadze, celem uniknięcia wysokich dopłat w przyszłych okresach rozliczeniowych, uznaliśmy za konieczne przeliczenie Państwa zaliczek na CO i CWU oraz zaproponowanie ich nowych wartości.

Nowa wysokość zaliczki uwidoczniona na nowo dostarczonym Państwu wymiarze opłat za mieszkanie, obowiązuje od 01.09.2022r, uwzględnia obowiązujące obecnie obniżone stawki podatku VAT. Dlatego też w pierwszym etapie ( do momentu ich utrzymania przez rząd ) wzrost wynosić będzie średnio około 30% zamiast 51%.

Jeżeli nastąpi przywrócenie regularnych stawek podatkowych na energię cieplną, to zaliczki na CO i CWU będą musiały być ponownie zwiększone tak aby pokryć w pełni 51% wzrost stawki taryfowej.

Ceny zakupu ciepła a tym samym Państwa opłaty za ciepło są wielkościami niezależnymi od Spółdzielni, stąd też zgodnie z § 109 ust 41 Statutu JSM, informacje o zmianach wysokości zaliczek na koszty energii cieplnej przekazywane są Państwu z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

W sytuacjach szczególnych, w których np. przewidujecie Państwo, że Wasze mieszkanie z różnych powodów nie będzie zamieszkałe przez dłuższy czas – dopuszcza się, aby zaliczka na cele CO i CWU była ustalona indywidualnie. Aby takie rozwiązanie było możliwe, Mieszkaniec winien wystąpić do JSM z pisemnym wnioskiem w tej sprawie oraz musi złożyć pisemne oświadczenie, w którym zobowiązuje się do zapłaty ewentualnie zwiększonej niedopłaty, która może wyniknąć z uwagi na zmniejszoną zaliczkę. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.


25-07-2022

22 lipca 2022
Teatr Czerwona Walizka


Na piątkowym wydarzeniu w ramach Wakacji z JSM znakomicie bawili się nasi najmłodsi mieszkańcy. Dziękujemy Teatrowi Czerwona Walizka w osobie Rafała Biesiady - klauna, performera, aktora, terapeuty za tak niezwykły improwizowany bajkowy spektakl. Dziecięca publiczność z aktywnym udziałem dorosłych bardzo angażowała się w tworzenie przedstawienia. Wisienką na torcie okazały się warsztaty robienia przypinek.
22-07-2022

20 lipca 2022
Magic Evens
Zielony Wulkan


Za nami pierwsze bardzo udane wydarzenie z kalendarium JSM. Frekwencja mimo dużego upału dopisała. Jarek i Michał z zespołu Magic Events przedstawili zabawny i pełny magicznych sztuczek pokaz iluzji. Dzieci bardzo żywo reagowały na zabawę w magię i powtarzały jak zaczarowane teksty zaklęć. Natomiast Zielony Wulkan wprowadził nas w świat zapachów lawendy. Tłum dzieci tworzył słoiczki magicznych soli kąpielowych. Dziękujemy naszym małym i dużym mieszkańcom za liczne przybycie
15-07-2022

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza na wydarzenia:07-07-2022

Nowy "Regulamin rozliczeń kosztów zakupu ciepła dla ogrzewania lokali i podgrzania wody w JSM"

Informujemy, że Uchwałą Rady Nadzorczej nr 22/2022 z dnia 14 czerwca 2022 roku został przyjęty nowy "Regulamin rozliczeń kosztów zakupu ciepła dla ogrzewania lokali i podgrzania wody w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej" z mocą obowiązującą po zakończeniu okresu rozliczeniowego 2021/2022 dla każdego budynku oddzielnie, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Regulamiu rozliczeń kosztów zakupu ciepła(...).


04-07-2022

Zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia kolarskie:
godz. 17.00 - 18.00 - I grupa (6 - 8 lat),
godz. 18.00 - 19.00 - II grupa (9- 12 lat)
Teren zielony przy ul. Wiłkomirskiego. Ilość miejsc ograniczona.


REGULAMIN ZAJĘĆ ROWEROWYCH
REGULAMIN ZAJĘĆ PIŁKARSKICH
REGULAMIN ZAJĘĆ TANECZNYCH


28-06-2022


KONKURS

„MÓJ PIĘKNY BALKON”

Lato w pełni i balkony naszych mieszkańców w rozkwicie... Zapraszamy do udziału w konkursie. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Regulamin konkursu
Formularz konkursu

      

27-06-2022

Festyn Rodzinny
25 czerwca 2022 roku - fotorelacja

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za tak liczne przybycie na nasz Festyn Rodzinny i świetną zabawę!!!

16-05-2022

VII ZABOBRZAŃSKA MILA


05-05-2022

Konkurs "WIELKANOCNE DEKORACJE" oraz „Moje osiedle – miejsce, w którym mieszkam"

4 maja 2022r. w siedzibie JSM odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach" Moje osiedle - miejsce,w którym mieszkam" i "Wielkanocne dekoracje"" Nagrody wręczył Mirosław Garbowski - Prezes Zarządu JSM. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! Oto relacja z uroczystego rozdania nagród:27-04-2022

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW JSM NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU:
"SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE" - dotyczące bezpieczeństwa osób starszych
9 maj godz. 9.00


Razem z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze zapraszamy na spotkanie Senior On-line dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Prosimy o kliknięcie na link. Zapraszamy do uczestnictwa.

Link do spotkania:
20-04-2022

"Mieszkańcy pytają - Prezydent odpowiada"
Zadaj pytanie Prezydentowi Miasta Jelenia Góra

SZANOWNI CZYTELNICY! W czerwcowym wydaniu gazety "Za Bobrem" będzie miał swoją premierę nowy cykl pt. "Mieszkańcy pytają - Prezydent odpowiada". Uruchomiliśmy specjalną skrzynkę e-mailową:
pytaniedoprezydenta@jsmjg.pl
Zapraszamy naszych czytelników do składania za naszym pośrednictwem pytań do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Redakcja gazety "Za Bobrem" wybierze najczęściej powtarzające się pytania. Na Państwa e-maile czekamy do 28.04.2022r. Odpowiedzi udzielone przez Prezydenta naszego miasta ukarzą się w nr 2/2022 gazety w czerwcu br.


27-04-2022

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW JSM NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU:
"SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE" - dotyczące bezpieczeństwa osób starszych
9 maj godz. 9.00


Razem z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze zapraszamy na spotkanie Senior On-line dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Prosimy o kliknięcie na link. Zapraszamy do uczestnictwa.

Link do spotkania:
27-04-2022

Konkurs "WIELKANOCNE DEKORACJE"

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Wielkanocne dekoracje".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody i wyroznienia:
I grupa dzieci szkolne od 6 do 12 lat:
I Miejsce - Wiktoria Jasiuk - 6 lat, II miejsce - Nadia Kowalczyk - 9 lat , III miejsce –Maja Sienkiewicz - 8 lat; Wyróżnienia: Paweł Dach - 6 lat i Maria Kaczmarczyk - 11 lat

II grupa: osoby dorosłe:
I miejsce - Joanna Wolf - Sienkiewicz, II miejsce - Aneta Rataj, III miejsce - Dorota Barszczewska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej gorące zdjęcia nagrodzonych prac:


27-04-2022

Konkurs „Moje osiedle – miejsce, w którym mieszkam"

Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice!
Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Moje osiedle - miejsce, w którym mieszkam".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:

I grupa dzieci przedszkolne:
I Miejsce - Sambor Kaczyński - 6 lat, II miejsce - Jagoda Siwiec - 4 lata, III miejsce – Amanda Szczygieł - 6 lat;

II grupa dzieci klas I - III szkoły podstawowej:
I miejsce -Martyna Grębosz- 8 lat, II miejsce - Judyta Słabczyńska - lat 8.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM. O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej gorące zdjęcia nagrodzonych prac:


12-04-2022

Konkurs „Moje osiedle – miejsce, w którym mieszkam" Przedłużamy termin składania prac do 20 kwietnia

DROGIE DZIECI! PĘDZLE W DŁOŃ!
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: "Moje osiedle - miejsce, w którym mieszkam".
Do 20 kwietnia czekamy na Wasze prace.

    

05-04-2022

Konkurs "WIELKANOCNE DEKORACJE"

Wiosna już na dobre zagościła za oknami, ale czy w Waszych domach też? Już niedługo Wielkanoc, pora zatem aby przystroić nasze wnętrza i wnieść do nich powiew wiosny, radości i świeżości. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza do udziału w konkursie dla dzieci i dorosłych "WIELKANOCNE DEKORACJE".

30-03-2022

30-03-2022

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

"Za Bobrem" - marzec 2022


21-03-2021

Zarządzamy Wspólnotami! Zapraszamy do współpracy!


Miło jest nam poinformować, iż w dniu 15 marca 2022 roku w siedzibie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się spotkanie z Zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Wyspiańskiego 32 w Jeleniej Górze. Spotkanie przypieczętowało podpisanie umowy o administrowanie Wspólnotą Mieszkaniową ul. Wyspiańskiego 32. Jest to nowy etap działalności JSM, w którym Spółdzielnia występuje jako zarządca wspólnoty mieszkaniowej z zewnątrz. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Wspólnota Mieszkaniowa ul. Wyspiańskiego 32 wystąpiła z wnioskiem o przyjęcie w administrowanie do JSM.
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza do współpracy wspólnoty mieszkaniowe znajdujące się na terenie Jeleniej Góry.01-03-2022

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa
organizuje zbiórkę pomocy rzeczowej dla Ukrainy.
Pomoc przyjmowana jest w Biurze Obsługi Mieszkańców JSM
przy ul. L. Różyckiego 19 od poniedziałku do piątku
w godzinach od godziny 8.00 do 14.30

<

25-02-2022

23-02-2022

Konkurs „ŚWIĄTECZNY BALKON” - wręczenie nagród

22 lutego br. mieliśmy przyjemność gościć laureatów konkursu "Świąteczny balkon" oraz dzieci, które przysłały do nas poprawne rozwiązanie wykreślanki z Gazety "Za Bobrem" o segregowaniu odpadów pod patronatem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Nagrody w imieniu MPGK wręczał "PIĄTUŚ" wraz z Panią Katarzyną Łasek. Oto urocza fotorelacja:

18-02-2022

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.02.2022 roku (poniedziałek) zostaje przywrócona możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach Spółdzielni, z zachowaniem rygoru sanitarnego.04-02-2022

Konkurs „ŚWIĄTECZNY BALKON”

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Świąteczny balkon".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych zdjęć i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:
I Nagroda – Jerzy Dąbrowski
II Nagroda - Aleksandra Mazur
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.

O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie

    

11-01-202230-12-2021

Klub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00, we środę 15.00 do 19.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na I kwartale 2022 roku.


22-12-2021

Konkurs „MAGICZNA BOMBKA” i „ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”- uroczyste wręczenie nagród

Dzisiaj w siedzibie JSM odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie" Świąteczna kartka bożonarodzeniowa" i w konkursie " Magiczna bombka". Nagrody wręczył Mirosław Garbowski - Prezes Zarządu JSM.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!


17-12-2021

Konkurs „MAGICZNA BOMBKA” - wyniki

Drogie Dzieci!!! Szanowni Państwo!!!
Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Magiczna bombka"".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:
I grupa dzieci od 6 do 12 lat:
I Miejsce - Hanna Paluch - 8 lat, II miejsce - Maja Sienkiewicz - 7 lat, III miejsce – Milena Sienkiewicz - 12 lat;
II grupa osoby dorosłe:
I miejsce - Teresa Rożycka, II miejsce - Liliana Piaścik, III miejsce - Magdalena Kulik, Wyróżnienie specjalne - Ewa Bojczuk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej gorące zdjęcia nagrodzonych prac:

    

17-12-2021

Konkurs „ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” - wyniki

Drogie Dzieci!!! Szanowni Rodzice!!!
Miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa". Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych prac i jednomyślnie przyznała następujące nagrody:
I grupa dzieci przedszkolne:
I Miejsce - Miłosz Grębosz - 4 lata, II miejsce - Zofia Rak - 6 lat, III miejsce – Sambor Kaczyński - 5 lat;
II grupa dzieci klas I - III szkoły podstawowej:
I miejsce - Maja Sienkiewicz - 7 lat, II miejsce Hanna Konoplicka - 9 lat, III miejsce - Hanna Paluch - 8 lat;
III grupa dzieci klas IV - VI szkoły podstawowej:
I miejsce - Dobrawa Kudlewska - 11 lat; II miejsce - Angelika Suchecka - 10 lat,III miejsce Milena Sienkiewicz 12 lat.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie. Poniżej gorące zdjęcia nagrodzonych prac:

    

Zima na osiedlach - grudzień 2021


05-12-2021

JARMARK MIKOŁAJKOWY 4 grudnia 2021 - relacja fotograficzna
08-11-2021

JSM 2021
3 lata po 60-leciu

Film „JSM 2021 - 3 lata po 60-leciu” prezentuje w telegraficznym skrócie ostatnie trzy lata z życia naszej Spółdzielni (2019-2021). Pokazuje zmiany zachodzące na osiedlach dzięki prowadzonym inwestycjom i remontom, wpływające na standard i bezpieczeństwo zamieszkiwania oraz na estetykę osiedli.
Film prezentuje też zakres prowadzonych działań integracyjnych, z których korzysta coraz szersze grono naszych członków, w tym najmłodszych mieszkańców naszych osiedli.
08-11-2021

Prace dzieci, które uczestniczyły
w warsztatach artystycznych "Dotyk Radości"


Mamy przyjemność poinformować Państwa, że prace dzieci, które uczestniczyły w warsztatach artystycznych "Dotyk Radości" ozdobiły przejście pomiędzy budynkami przy ulicy Kiepury 10/12.25-10-2021

JELENIOGÓRSKI BUDŻET OBYWATELSKI
UDAŁO SIĘ!!!! WYGRAŁY TRZY NASZE PROJEKTY!

Szanowni Państwo, chcielibyśmy złożyć podziękowanie wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy wzięli udział w październikowym głosowaniu na nasze projekty w ramach JBO 2022. Gorące podziękowania należą się osobom, które osobiście zaangażowały się w kampanię. Jeleniogórzanie zdecydowali, że chcą modernizacji centrum sportowo - rekreacyjnego przy ul. Wiłkomirskiego z myślą o uatrakcyjnieniu wypoczynku i rekreacji dzieci i młodzieży.

Ważnym dla mieszkańców okazał się również remont przy ulicy Różyckiego i budowa nowych miejsc postojowych.

Pamiętali Państwo także o seniorach i daniu im możliwości aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Pozostałym wnioskodawcom, których projekty spotkały się z akceptacją mieszkańców i zostaną zrealizowane w ramach JBO 2022 serdecznie gratulujemy.

Liczymy na Państwa zaangażowanie w kolejnych edycjach JBO.
JBO 2022 konsultacje.jeleniagora.pl

15-10-2021

"Wspomnienie z Wakacji 2021”

Zwycięzcy Konkursu "Wspomnienie z Wakacji 2021”. Rozdanie nagród odbyło się w siedzibie Spółdzielni 13 października 2021 roku.28-09-2021

eBOK na urzdzenia mobilne = mBOK28-09-2021

28-09-2021Opłaty za używanie lokali obowiązujące od 1 stycznia 2022 rokuSZANOWNI MIESZKAŃCY
   Uprzejmie informujemy, że na podstawie § 28 ust.1 pkt 12 statutu Spółdzielni, uchwałami nr 40-43/2021 z dnia 14 września 2021 roku Rada Nadzorcza JSM, na wniosek Zarządu, zatwierdziła nową wysokość stawek opłat za używanie lokali obowiązującą od 1 stycznia 2022 roku.
   Opłaty eksploatacyjne w zasobach Spółdzielni ulegają zmianie w różnej wysokości w poszczególnych nieruchomościach, dla członków Spółdzielni maksymalnie o 0,30 zł/m2/m-c. Osoby niebędące członkami Spółdzielni pokrywać będą opłaty w pełnej wysokości wynikającej z planowanych kosztów, tj. bez dofinansowania ze środków z zysku CZYTAJ CAŁÓŚĆ (*.pdf)  pdf23-09-2021


OBCHODY 100-LECIA UCHWALENIA PIERWSZEJ POLSKIEJ USTAWY O SPÓŁDZIALNIACH


15 września 2021 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100-lecia uchwalenia pierwszej polskiej ustawy o spółdzielniach. Niniejsze obchody miały się odbyć rok wcześniej ale ze względu na pandemię, zostały przełożone i udało się je zrealizować w bieżącym roku. Na uroczyste spotkanie przybyli zaproszeni przez Radę Nadzorczą i Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej goście m. in. dr Jerzy Jankowski – Prezes Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP oraz przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, Jerzy Łużniak - Prezydent Miasta Jelenia Góra, Wojciech Chadży – przewodniczący Rady Miejskiej J.G., Zbigniew Słowik – Przewodniczący Rady Nadzorczej JSM, Prezesi firm współpracujących z JSM, Leszek Zagórski - Komendant Policji w Jeleniej Górze, Piotr Wałczyk – Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, działacze spółdzielczy, przedstawiciele Rad Nieruchomości, przedstawiciele Rady Nadzorczej obecnej i byłej kadencji, obecni pracownicy i byli długoletni pracownicy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych z JSM spółdzielni.
CZYTAJ CAŁÓŚĆ (*.pdf)  pdf


OBCHODY 100-LECIA UCHWALENIA PIERWSZEJ POLSKIEJ USTAWY O SPÓŁDZIALNIACH


21-09-2021

Klub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00, we środę 15.00 do 19.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na IV kwartał 2021 roku.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
do 30 września 2021 r. - przypominamy
Wspomnienie z "WAKACJI Z JSM" 2021

FILMY: Wakacje z piłką i pomponem / ZAJĘCIA KOLARSKIE - otwarcie sezonu 2021 / Rufi Rafi Show 2021 / DOTYK RADOŚCI

Wakacje z piłką i pomponem 2021

Zajęcia kolarskie 2021


Rufi Rafi Show 2021

DOTYK RADOŚCI 202113-09-2021


Wyniki konkursu

„MÓJ PIĘKNY BALKON”Szanowni Państwo,
miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Mój piękny balkon". Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych zdjęć i jednomyślnie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I Nagroda – Aleksandra Mazur
II Nagroda- Magdalena Pruś
III Nagroda – Daria Kudlewska
Wyróżnienie – Urszula Zwatrzko - Depta

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie.

      
Poniżej wszystkie zgłoszone balkony do konkursu:


13-09-2021

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW JSM NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU:
"SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE"


Szanowni Mieszkańcy! Zgodnie z zapowiedzią w ostatniej Gazecie "Za Bobrem" wspólnie z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze zapraszamy dzisiaj (13.09.2021) o godz. 14.00 naszych Mieszkańców na SPOTKANIE ON - LINE
Link do spotkania:
4-09-2021

Zakończenie Wakacji z JSM 4.09.2021 - FOTORELACJA


19-08-2021

Zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczek czynszowych

Szanowni Państwo

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że zbliża się termin drukowania książeczek opłat za eksploatację mieszkań na 2022 rok.
W związku z tym prosimy mieszkańców zasobów JSM dokonujących opłat za eksploatację mieszkania przelewem na rachunek bankowy o zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczki do dnia 31.10.2021r.w serwisie eBOK (zakładka "Kontakt"), w swojej administracji lub w dziale czynszów JSM.
Osoby, które w latach ubiegłych zrezygnowały z papierowej książeczki nie składają ponownych oświadczeń.

17-08-2021

Polsko-Czeski festiwal smaków pogranicza - 14.08.2021r.
Podsumowanie

Wideorelacja z " Polsko-Czeskiego festiwalu smaków pogranicza". Mieliśmy przyjemność być honorowym patronem tego wydarzenia.
03-08-2021

"Dotyk Radości" w każdy wtorek i czwartek sierpnia godz. 17.00 - 19.00


Za nami pierwsze zajęcia warsztatów artystycznych "Dotyk radości". W trakcie zajęć plastycznych powstały niezwykle drzewa. Dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały vouchery na lody od właściciela restobaru Strefa Smaku przy ul. Noskowskiego 9. A oto krótka kolorowa fotorelacja: Obowiązują zapisy telefoniczne: tel. 75 767 48 32, tel. 664 153 591 (w godzinach od 07:00 do 15:00). Zapraszamy serdecznie.01-08-2021

WAKACJE Z JSM

Uczestnicy zajęć kolarskich oraz tanecznych 23 i 29 lipca otrzymali vouchery na lody od właściciela restobaru Strefa Smaku przy ul. Noskowskiego 9. Dziękujemy za miłą niespodziankę!!! To nie ostatnie vouchery dla uczestników Wakacji z JSM. Zapraszamy na kolejne zajęcia.

01-08-2021


ZABOBRZAŃSKIE KINO LETNIE

Za nami pierwsza odsłona Zabobrzańskiego Kina Letniego, która odbyła się 30.07.2021 roku.28-07-2021

Ankieta

Zapraszamy Państwa do udziału w ankiecie i zgłoszenie zauważonych przez Państwa potrzeb

inwestycyjno-remontowych w infrastrukturze miejskiej
Zapraszamy Państwa do udziału w ankiecie i zgłoszenie zauważonych przez Państwa potrzeb inwestycyjno-remontowych w infrastrukturze miejskiej - wyłącznie na terenach miejskich- otaczającej nasze osiedla. Wypełnione ankiety można złożyć : w Biurze Obsługi Mieszkańców JSM, Administracji „Jedynka”, Administracja „Dwójka” oraz wrzucić do skrzynek znajdujących się przed siedzibą JSM przy ul. Różyckiego 19 oraz przed siedzibą Administracji „Dwójka" przy ul. Sygietyńskiego 1.

      


SPEKTAKL 23.07.2021 - FOTORELACJA


7-07-2021

ZAJĘCIA KOLARSKIE

We wtorek 6 lipca 2021 roku odbyło się otwarcie pierwszych "Zajęć Kolarskich", które Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała dla dzieci mieszkających w zasobach JSM.
Zapraszamy do zapisów - obowiązują zapisy telefoniczne na każdy dzień. Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek przez całe wakacje.
17:00 - grupa młodszych dzieci
18:00 - grupa starszych dzieci


    


06-07-2021

Awaria techniczna centrali telefonicznej JSM


05-07-2021

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

"Za Bobrem" - czerwiec 2021

2-07-2021

Wakacje z piłką i pomponem
Otwarcie sezonu 2021

Poniżej relacja fotograficzna z wczorajszego otwarcia "Wakacji z piłką i pomponem". Gości przywitał Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Mirosław Garbowski oraz Zbigniew Słowik - przewodniczący Rady Nadzorczej JSM. Nie zabrakło słońca, a dzieci bawiły się fantastycznie! Na kolejne zajęcia zapraszamy już we wtorek o godzinie 17:00
2-07-2021

Została przywrócona możliwość osobistego załatwienia spraw w biurach Spółdzielni, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Szanowni Mieszkańcy uprzejmie informujemy, że:

od dnia 01.07.2021 r. została przywrócona możliwość osobistego załatwienia spraw w biurach Spółdzielni, z zachowaniem rygoru sanitarnego. Wejście na teren budynku odbywa się przez Biuro Obsługi Mieszkańców. Jeżeli załatwienie sprawy nie wymaga bezpośredniej wizyty w siedzibie Spółdzielni, prosimy o kontakt drogą e-mailową i telefonicznie. Przywrócone zostały także dyżury pełnione przez Biuro Obsługi Mieszkańców, Dział Członkowsko – Mieszkaniowy i Dział Czynszów, a także przez pracowników Administracji „Jedynka” i „Dwójka, w poniedziałek do godziny 17.00. W zakresie rozliczeń ciepła interesanci przyjmowani są w każdy poniedziałek w godzinach od 11:00 do 16:00. Przywrócone zostały dyżury Zarządu, Pełnomocników i Prokurentów w każdy poniedziałek od godziny 12.00 do godziny 16.00 oraz dyżury członków Rady Nadzorczej w każdy pierwszy poniedziałek m-ca od godziny 14.00 do 16.00.1-07-2021Zmiany w ustawie o dodatkach mieszkaniowychW związku ze zmianami w ustawie o dodatkach mieszkaniowych, które obowiązują od dnia 1 lipca 2021 r. Wydział Gospodarki Mieszkaniowej przygotował dla Państwa informację o najistotniejszych zmianach. Dodatek mieszkaniowy jest formą pomocy dla osób, które mają trudności z wnoszeniem bieżących opłat mieszkaniowych i spełniających łącznie poniższe trzy warunki:
• posiadają tytuł prawny do lokalu;
• zamieszkują lokale mieszkalne spełniające kryterium metrażowe;
• spełniają kryterium dochodowe.

Szczegółowe informacje oraz wniosek znajdują się w poniższych dokumentach do pobrania:


Informacja Pobierz informację


Wniosek Pobierz wniosek


Wniosek można złożyć w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Jelenia Góra ul. Ptasia 2-3, pok. nr 3 od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.00, w czwartki od 7.30 do 16.00, w piątki od 7.30 do 14.00. Informacje udzielane są także drogą telefoniczną pod numerem 75-75-46-270.

29-06-2021

Oficjalne rozpoczęcie sezonu tenisowego na kortach przy ul. Noskowskiego

26 czerwca 2021 roku odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu tenisowego na kortach przy ul. Noskowskiego.
Inaugurację otworzył Piotr Paczóski. W uroczystym otwarciu uczestniczyli także:
Ewa Paczóska - Prezes Klubu Tenisowego Jelenia Góra,
ppłk Wawrzyniec Pióro,
Paweł Kwiatkowski - jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów jeleniogórskich,
Janusz Lewiński - trener tenisa ziemnego.
Nie zabrakło także Prezesa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Mirosława Garbowskiego.25-06-2021

Wakacje z piłką i pomponem
Rozpoczynamy wakacje z JSM - 01 lipca o godzinie 17:00 otwarcie sezonu

Rozpoczynamy wakacje z JSM! Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat zapraszamy do udziału w akcji "Wakacje z piłką i pomponem". Już 01 lipca o godzinie 17:00 otwarcie sezonu, na które serdecznie zapraszamy. Będziemy tańczyć i grać w piłkę nożną. Będzie na pewno wesoło i nikt nie będzie się nudził. Zapisy na zajęcia odbędą się w trakcie pierwszego spotkania, dlatego prosimy o przybycie z opiekunem.


13-06-2021

VI Zabobrzańska Mila

W sobotę 12 czerwca 2021 roku odbyła się VI Zabobrzańska Mila, którą Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa współorganizuje z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej. Poniżej relacja fotograficzna z tego wydarzenia. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak liczne przybycie.Fotografie – Elżbieta Knappe
31-05-2021


KOMUNIKAT

   Po najchłodniejszym maju od 40 lat i jednym z najdłuższych sezonów grzewczych, z dniem 31.05.2021 r wyłączone zostaje ogrzewanie na okres letni w naszych budynkach. W związku z coraz częstszymi anomaliami pogodowymi (zimne dni w lecie), coraz częściej dostawcy ciepła oferują całoroczne ogrzewanie budynków co pozwala poprawić komfort zamieszkiwania. O włączeniu ogrzewania decyduje automatyka pogodowa w węzłach cieplnych, po spadku temperatury poniżej 12°C – 14°C, ogrzewanie włącza się automatycznie. W naszych zasobach po akceptacji mieszkańców 4 budynki pozostają w ogrzewaniu całorocznym.

10-05-2021

Biuro Obsługi Mieszkańców JSM wznowiło bezpośrednią obsługę interesantów

Szanowni Mieszkańcy uprzejmie informujemy, że:

• Biuro Obsługi Mieszkańców JSM wznowiło bezpośrednią obsługę interesantów.

• Biuro Obsługi Mieszkańców czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 11:00 i od 12:00 do 15:00, a obsługa prowadzona będzie w specjalnie wyznaczonej i przygotowanej strefie.

• W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z pracownikiem komórki merytorycznej Spółdzielni, pracownik będzie prowadził obsługę w Biurze Obsługi Mieszkańców.

• Administracja „Jedynka” i Administracja „Dwójka” prowadzą bezpośrednią obsługę Mieszkańców w specjalnie wyznaczonych i przygotowanych strefach na terenie Administracji, od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 11:00 i od 12:00 do 15:00.

• Dla zachowania bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników, prosimy nadal w miarę możliwości, ograniczyć kontakt osobisty i korzystać w pierwszej kolejności z kontaktu telefonicznego, mailowego lub przekazywać korespondencję za pośrednictwem skrzynki pocztowej znajdującej się przed wejściem do budynku JSM przy ul. Różyckiego 19 oraz Administracji „Dwójka” przy ul. Sygietyńskiego 1.

• Prosimy o stosowanie się do zaleceń pracowników, dotyczących ilości osób mogących przebywać w strefie obsługi oraz o zakrywanie ust i nosa oraz korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk.10-05-2021

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW JSM NA KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU:
"SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE"


TEMAT SPOTKANIA: Bezpieczeństwo na naszych osiedlach


Komenda Policji Miejskiej w Jeleniej Górze zaprasza mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na spotkanie na żywo.
Zapraszamy 17.05.2021 roku o godzinie 16:00.
Porozmawiamy o bezpieczeństwie zamieszkiwania na naszych osiedlach.
Poniżej znajdą Państwo link do spotkania, które odbędzie się w serwisie YOUTUBE. Serdecznie zapraszamy!
Link do spotkania:
10-05-2021

Rozwiązanie konkursu wielkanocnego

Szanowni Państwo,

w kwietniowym numerze gazety "Za Bobrem" zamieściliśmy konkurs wielkanocny dla najmłodszych czytelników.
Dziękujemy Państwu za przesłane poprawne odpowiedzi i gratulujemy zwycięzcom.
Zwycięzcami, którzy nadesłali prawidłowe rozwiązania zostali:
Michał Baron, Michał Domagała, Wiktoria Jasiuk, Kaja Świerk, Maja Telega.
Serdecznie gratulujemy, a w sprawie odebrania nagród skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub mailowo.
Zapraszamy do dalszej zabawy w następnym wydaniu gazety "Za Bobrem".


06-05-2021

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo z JSM

‼‼Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową‼‼

Szanowni Państwo,

w trosce o naszych mieszkańców Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała akcję „Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo z JSM”, której celem jest wsparcie Państwa oraz przeciwdziałanie COVID-19 w tych trudnych czasach.

Tym razem w sposób szczególny chcemy zadbać o najstarszych mieszkańców naszej Spółdzielni.
Ale pamiętamy również o wszystkich naszych członkach, którzy tworzą wspólnotę Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Każdy lokal otrzyma pakiet 10 maseczek jednorazowych, a nasi seniorzy powyżej 75 roku życia otrzymają pulsoksymetry.

Akcja nasza nie mogłaby być zrealizowana gdyby nie nasi sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy:

Janusz Opacki, Paweł Opacki, Jerzy Masilonis, Jerzy Szaliński, ELEKTROBUD, DEK-POL, DATERM, MIRSKI+DITTRICH, CONSILIO, ABC SERVICE, UNISOFT, UNIQA, ŚLIZEX, STEF-BUD

Życzymy Państwu zdrowia,
Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy JSM
16-04-2021

Konkurs KOLOROWA PISANKA - wyniki

W kategorii dorośli:
I Nagroda – Ryszard Cerndt
II Nagroda – ex aequo Liliana Piaścik
i Barbara Kargol
III Nagroda – Andrzej Glinkowski

W kategorii dzieci od 3 do 6 lat:
I Nagroda – Marcin Duran
II Nagroda – Piotr Kunicki
III Nagroda – Sambor Kaczyński
Wyróżnienia: Miłosz Grębosz,
Maja Sienkiewicz, Jaromir Kudlewski

W kategorii dzieci od 7 do 12 lat:
I Nagroda – Milena Sienkiewicz
II Nagroda – Dobrawa Kudlewska
III Nagroda – Tymoteusz Wólkiewicz
Wyróżnienie: Wojciech Łętowski


      


29-03-2021

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

Szanowni Państwo,

oddajemy w Państwa ręce pierwsze w tym roku wydanie gazety "Za Bobrem". Na pewno zdążyli już Państwo zauważyć, że został zmieniony format Gazety. Staraliśmy się także, by była ona ciekawsza, by pojawiały się ważne dla mieszkańców informacje. Zamieściliśmy także kącik konkursowy z nagrodami dla maluchów i czekamy na poprawne rozwiązania zagadek. Zapraszamy także do wyrażenia opinii na temat nowej szaty Gazety lub na sugestie, pomysły na tematy, które chcieliby Państwo poruszać na łamach kwartalnika. Proszę pisać na adres mailowy:


Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłej lektury,
Redakcja gazety "Za Bobrem"

"Za Bobrem" pobierz (pdf)      marzec 2021

19-03-2021

Klub Seniora


UWAGA!

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i wzrostem zachorowań na Covid-19, informujemy, że w terminie od 20 marca do 09 kwietnia Klub Seniora JSM będzie nieczynny.
Przepraszamy i mamy nadzieję, że zobaczymy się już 13 kwietnia :) Wszystkim życzymy dużo zdrowia.


16-03-2021

Konkurs KOLOROWA PISANKA

Dzieci oraz osoby dorosłe zapraszamy do udziału w konkursie z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.


      


15-03-2021

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

W trosce o bezpieczeństwo, głównie osób starszych, w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, w ramach zadania publicznego "Bezpieczni seniorzy - wiem i pomagam", powstał film edukacyjno-prewencyjny zrealizowany przez Fundację ProPublika we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. W filmie jako główny narrator wystąpił Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, asp. sztab. Paweł Petrykowski.

Projekt dofinansowany został ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Materiał oparty na bazie autentycznych rozmów przestępców z ofiarami obnaża działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze podszywając się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy Policji. Film pokazuje schemat działania przestępców, metody, których używają i słabości które wykorzystują.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

     • Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
     • Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.


Źródło: www.policja.pl15-03-2021

koperta życia - przypomnienie o akcji


  Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przypomina o akcji "KOPERTA ŻYCIA" Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby samotne, starsze, chore czy niepełnosprawne do pobrania "KOPERTY ŻYCIA" w dwóch wyznaczonych punktach to jest:

1. Biuro Obsługi Mieszkańca przy ul. Różyckiego 19
2. Administracja "DWÓJKA" przy ul. Sygietyńskiego 1

      


8-03-2021


Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Mieszkankom Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do codziennej radości.


1-03-2021

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi


Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że:

Uchwałą nr 290.XXIX.2021 z dnia 5 lutego 2021 roku, Rada Miejska Jeleniej Góry ponownie ustaliła stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (w sposób selektywny) w wysokości 35,20 zł/os/m-c. Uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Stawka 35,20 zł/os/m-c obowiązuje od 1 marca 2021 roku.

W związku z powyższym prosimy o dokonywanie opłat z tytułu użytkowania lokalu począwszy od marca br. w wysokości podanej na ostatnim pasku czynszowym przekazanym Państwu w grudniu 2020r. (przekazany wtedy indywidualny wymiar opłat uwzględniał opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 35,20 zł/os/m-c).

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: - z działem czynszów - tel. 75 75 43 291
- z obsługującą Państwa administracją:
Administracja Jedynka – tel. 75 76 74 835
Administracja Dwójka – tel. 75 75 42 188

Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.09-02-2021

Konkurs "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa" - wręczenie nagródW dniu wczorajszym, w siedzibie JSM odbyło się wręczenie nagród w konkursie dla dzieci: "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa".
Nagrody wręczyli: Mirosław Garbowski - Prezes Zarządu JSM oraz Beata Grabowiec - prokurent Zarządu JSM.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursach.

05-02-2021

Konkurs "Magiczna Bombka" - wręczenie nagródW dniu wczorajszym, w siedzibie JSM odbyło się wręczenie nagród w konkursie: "Magiczna bombka".
W pierwszej kolejności nagrody wręczono w kategorii: dorośli, a następnie w kategorii: dzieci.
Nagrody wręczyli: Beata Grabowiec - prokurent Zarządu JSM
oraz Józef Szlachta - członek Rady Nadzorczej JSM.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursach.

29-01-2021

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi


Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że:

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w dniu 14 stycznia 2021 roku stwierdziło nieważność uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry nr 273.XXVI.2020, która wprowadziła, stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 35,20 zł/m-c/od osoby, obowiązującą od stycznia 2021 roku.

W związku z powyższym, do czasu podjęcia i wejścia w życie nowej uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry, obowiązuje dotychczasowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny w wysokości 27,00 zł/m-c/od osoby.

Opłata z tytułu eksploatacji lokalu za miesiąc styczeń br. powinna być więc niższa o kwotę 8,20 zł/osoby (różnica w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi: 35,20 zł - 27,00 zł). Powstała nadpłata będzie zaliczona na poczet bieżących należności za lokal lub ewentualnych zaległości występujących na koncie lokalu. Na Państwa pisemny wniosek powstała nadpłata może być zwrócona na wskazane we wniosku konto bankowe.

Prosimy o dokonywanie opłat z tytułu użytkowania lokalu za kolejne miesiące w wysokości podanej na ostatnim pasku czynszowym, pomniejszonej o 8,20 zł/od osoby.

O ustaleniu nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poinformujemy Państwa niezwłocznie po uprawomocnieniu się stosownej uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:
- z działem czynszów - tel. 75 75 43 291
- z obsługującą Państwa administracją:
Administracja Jedynka – tel. 75 76 74 835
Administracja Dwójka – tel. 75 75 42 188

Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.29-01-2021

Konkurs „Świąteczny balkon” rozstrzygnięty

Szanowni Państwo, miło nam poinformować o wynikach konkursu: "Świąteczny balkon".
Komisja po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych zgłoszeń, dokonała oceny prezentowanych zdjęć i jednomyślnie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I Nagroda dla Pani Violetty Grabowskiej - Jankowskiej
II Nagroda dla Pana Jerzego Dąbrowskiego
III Nagroda dla Pani Aleksandry Mazur
Wyróżnienia dla:
Pani Iwony Miłobędzkiej
Pana Wojciecha Ptaka
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach i konkursach organizowanych przez JSM.
O terminie rozdania nagród poinformujemy Państwa telefonicznie.15-01-2021

Konkurs "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa"Miło nam poinformować o wynikach konkursu "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa".
Komisja po obejrzeniu dostarczonych prac, dokonała wnikliwej oceny i przyznała następujące nagrody:

W kategorii dzieci przedszkolne:
I miejsce Maja Sienkiewicz
II miejsce Marcin Duran
III miejsce Jaromir Kudlewski
IV miejsce Miłosz Grębosz
V miejsce Sambor Kaczyński
VI miejsce Wiktoria Apanasionek

W kategorii dzieci klas I – III szkoły podstawowej:
I miejsce Aleksander Wiatr
II miejsce Wojtek Łętowski
III miejsce Hania Konoplicka
IV miejsce Marysia Soszka
V miejsce Bartosz Apanasionek
VI miejsce Zosia Nowak

Gratulujemy wszystkim oraz dziękujemy za udział w konkursie.
O wręczeniu nagród będziemy Państwa informować telefonicznie.

Harmonogram wywozu przedmiotów wielkogabarytowych w 2021 roku


Harmonogram wywozu przedmiotów wielkogabarytowych:
HARMONOGRAM ADM Jedynka(*.pdf)  HARMONOGRAM ADM Dwójka(*.pdf) 


07-01-2021

Lodówki Społeczna przy ulicy Kiepury 28 oraz Różyckiego 19
Podzielmy się żywnością z osobami potrzebującymi

Wg badań Banku Żywności w Polsce marnujemy około 5 milionów ton jedzenia rocznie. Główne przyczyny wyrzucania żywności to: przekroczenie terminu ważności i zbyt duża ilość zakupionego jedzenia. Aby zapobiegać temu zjawisku Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa przy współpracy z fundacją "Weź pomóż" ponad półtora roku temu postawiła na terenie Zabobrza dwie społeczne lodówki przy ul. L.Różyckiego 19 i J.Kiepury 28. Założeniem funkcjonowania lodówek jest dzielenie się jedzeniem oraz pomoc ludziom potrzebującym. Chcielibyśmy wesprzeć te osoby, dlatego zachęcamy mieszkańców Jeleniej Góry aby do lodówek przynosili żywność, którą mogą podzielić się z innymi osobami.
Żywność wkładana do lodówki powinna być zapakowana, mieć ważną datę przydatności i nadawać się do spożycia.

Źródło filmu: TVP Wrocław - https://wroclaw.tvp.pl/04-01-2021

Klub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz
w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na I kwartał 2021 roku.


31-12-2020

Konkurs "Magiczna Bombka"Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza wyniki konkursu "Magiczna bombka":
w kategorii dorośli:
I Nagroda dla Pani Ewy Piotrowskiej
II Nagroda dla Pani Liliany Piaścik
III Nagroda dla Pani Barbary Kargol

Wyróżnienie dla:
Pani Teresy Różyckiej

w kategorii dzieci:
I Nagroda dla Dobrawy i Jaromira Kudlewskich
II Nagroda dla Mai Sienkiewicz
III Nagroda dla Marcina Durana

Wyróżnienia otrzymują:
Miłosz Gębosz / Nadia Kowalczyk / Maria Saszka / Aleksander Wiatr / Anna Konoplicka / Milena Sienkiewicz

Specjalną nagrodę ufundowaną przez Radnego Rady Nadzorczej JSM Józefa Szlachty otrzymują:
Dobrawa i Jaromir Kudlewscy

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie przepięknych bombek.
O czasie i miejscu rozdania nagród zwycięzcy zostaną poinformowani w wiadomości sms.
Szczęśliwego Nowego Roku!

28-12-2020

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi


Szanowni Państwo.
  Zgodnie z uchwałą nr 273.XXVI.2020 Rady Miejskiej Jeleniej Gór z dnia 8 grudnia 2020r. ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 14 grudnia 2020r., od dnia 01.01.2021r, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 35,20 zł od osoby miesięcznie.

Zgodnie z wyżej wymienioną uchwałą, stawka opłaty podwyższonej (karnej) za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w przypadku niewypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, wynosi trzykrotność stawki podstawowej tj. 105,60 zł miesięcznie.   Szanowni Państwo,
samotność i związana z nią silna potrzeba bliskości jest domeną ludzkiej natury, dlatego tak bardzo staramy się w naszych działaniach społecznych, aby móc być blisko naszych mieszkańców, pomagać i wspierać, zwłaszcza w tych trudnych czasach, kiedy epidemia koronawirusa utrudnia nam tę bliskość i kontakty międzyludzkie. Ostatni rok był trudnym czasem dla nas wszystkich. Miałem nadzieję, że uda nam się z Państwem spotkać podczas corocznej Wigilii dla samotnych mieszkańców, organizowanej przez naszą Spółdzielnię. Niestety, wirus pokrzyżował nam plany. Pragniemy jednak, abyście Państwo wiedzieli, że nie zapominamy o Was. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spędzimy Wigilię wspólnie. Tymczasem postanowiliśmy Państwa odwiedzić osobiście, by złożyć życzenia oraz wręczyć drobny upominek.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu swoim oraz Rady Nadzorczej, Rad Nieruchomości i Pracowników JSM chciałbym życzyć przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku. Z wyrazami szacunku,

Mirosław Garbowski
Prezes Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

    

23-12-2020

Lodówka Społeczna przy ulicy Kiepury 28 oraz Różyckiego 19
Podzielmy się żywnością z osobami potrzebującymi

Szanowni Państwo, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla każdego z nas to czas wyjątkowy, magiczny. Każdemu kojarzy się z czymś innym, ale zazwyczaj z bliskością, rodzinną atmosferą, blaskiem świec, czy ciepłem z kominka. Dla niektórych będą to chwile na odpoczynek, czasem możliwość wyjazdu na dłuższe wakacje. Dla dzieci będzie natomiast wyczekiwaniem na prezenty, przyjście Świętego Mikołaja. Lepienie pierogów, czy dekorowanie pierników także kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne biesiadowanie przy stole z rodziną, przyjaciółmi, to czas związany ze Świętami Bożego Narodzenia.
Jednak nie każdy ma rodzinę, możliwość spędzenia czasu świątecznego z bliskimi przy stole, dzieląc się ciepłym posiłkiem i uśmiechem. Pamiętajmy więc o tych osobach, często samotnych, ubogich. Czasem drobny gest sprawi im radość.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zachęca wszystkich mieszkańców, aby przynosili do społecznych lodówek żywność, której nie zdążą już sami zjeść, a będą mogli podzielić się z osobami potrzebującymi. Przygotujmy jeden posiłek więcej i podzielmy się z tymi, którzy być może nie będą mieli możliwości usiąść do stołu wigilijnego. Jeżeli zostanie nam za dużo jedzenia po Świętach – nie wyrzucajmy go, oddajmy potrzebującym.
Obie lodówki społeczne wciąż działają, a mieszkańcy Jeleniej Góry wciąż do nich zaglądają.
Jedna mieści się przy ulicy Kiepury 28, a druga przy Różyckiego 19. Nie bądźmy obojętni. Podzielmy się posiłkiem. Niech nikt w te Święta nie chodzi głodny.
Sprawmy, by każdemu z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzyły się z dobrem, ciepłem i radością.

17-12-2020


KOMUNIKAT

   Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że 24 grudnia 2020 roku – Wigilia Bożego Narodzenia, jest dniem wolnym od pracy w zamian za dzień świąteczny, który wypadł w sobotę 26 grudnia br.
24 grudnia 2020 roku wszystkie biura JSM będą zamknięte.

08-12-2020

Konkurs „Świąteczny balkon”

Mikołajki za nami.
Małymi kroczkami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do dekorowania balkonów ozdobami i światełkami, które rozświetlą nasze Osiedle.
Zapraszamy także do wysłania zgłoszenia na konkurs: "Świąteczny balkon", w którym czekają na Państwa atrakcyjne nagrody!
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Czekamy na Państwa zgłoszenia, które można wysyłać na adres mailowy: konkurs@jsmjg.pl

    


04-12-2020

Nowy parking przy budynku Noskowskiego 11
oficjalnie oddany do użytkowania


  Informujemy, że wszystkie czynności związane z odbiorem parkingu przy ulicy Noskowskiego 11 zostały zakończone i parking został oficjalnie oddany do użytkowania.


02-12-2020

Konkurs „Świąteczna kartka bożonarodzeniowa”

Małymi kroczkami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszych zasobów do zabawy i udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Na zgłoszenia i prace czekamy do 31.12.2020 roku. Można je wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki przed siedzibą JSM - Różyckiego 19. Proszę pamiętać o wypełnieniu karty zgłoszenia i przeczytaniu regulaminu konkursu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

    


02-12-2020

Konkurs "Magiczna Bombka"

Zapraszamy także dorosłych mieszkańców naszych zasobów do udziału w konkursie na najpiękniejszą bombkę świąteczną. Co roku konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem, a same bombki zachwycają precyzją, z jaką są wykonane. Uczestnicy wkładają w pracę zawsze mnóstwo serca, ponieważ bombki są następnie przekazywane samotnym mieszkańcom podczas Wigilii organizowanej przez JSM. W tym roku, ze względu na pandemię, Wigilia nie odbędzie się, ale na pewno bombki trafią do mieszkańców.
Na uczestników konkursu czekają oczywiście nagrody!
Czekamy na Państwa zgłoszenia.

    

27-11-2020

Nowy parking przy budynku Noskowskiego 11 już niedługo będzie otwarty

  Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym dobiegają końca prace budowlane na parkingu przy ulicy Noskowskiego 11, które rozpoczęły się 5 października tego roku. Trwają jeszcze prace porządkowe i rozpoczęły się procedury związane z odbiorem robót. Już niedługo parking zostanie oddany do Państwa dyspozycji, o czym poinformujemy niezwłocznie. Jak Państwo pamiętacie budowa parkingu to wspólna inwestycja Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Miasta Jelenia Góra. Inwestycję realizowała firma MG-Tech, z którą podpisano umowę, a zakończenie prac przewidziane było do połowy grudnia. W projekcie, zaplanowano 100 miejsc parkingowych – w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych.
   Mamy nadzieję, że nowy parking rozwiąże problem z brakiem miejsc parkingowych i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. W pasach zieleni pomiędzy rzędami miejsc postojowych, zaplanowano nasadzenia, co poprawi estetykę otoczenia, jednak ostateczny efekt widoczny będzie dopiero wiosną. Poniżej przedstawiamy fotorelację z placu budowy.


    


13-11-2020

Dyżury działu członkowsko-mieszkaniowego i działu czynszów

Od dnia 16 listopada 2020 roku pracownicy działu członkowsko-mieszkaniowego i działu czynszów będą pełnić dyżur telefoniczny w każdy poniedziałek do godziny 16.00. Jedynie w sprawach pilnych, możliwy jest inny rodzaj kontaktu, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu.

Dział członkowsko-mieszkaniowy i dział czynszów znajduje się w budynku siedziby Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Ludomira Różyckiego 19.

Kontakt telefoniczny:
Biuro Obsługi Mieszkańców 75 76 74 832
Dział członkowsko - mieszkaniowy 75 75 43 293
Dział czynszów 75 75 43 291


10-11-2020

Wolontariusze w zasobach JSM

Szanowni Państwo, na klatkach schodowych naszych zasobów zostały rozwieszone listy z nazwiskami wolontariuszy, którzy bardzo chętnie pomogą zrobić osobom starszym, samotnym w zrobieniu drobnych zakupów, czy wyniesieniu śmieci, a nawet wyprowadzeniu pieska.

Jeśli są w Państwa sąsiedztwie osoby, które potrzebują pomocy, prosimy o przekazanie tej informacji. Nie każdy ma możliwość wyjścia z domu i nie każdy posiada Internet. Wspierajmy się wzajemnie.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa dziękuje dotychczasowej grupie, która od marca działała na terenach naszej Spółdzielni i w tych trudnych czasach pomagała Seniorom. Osoby chętne do współpracy zapraszamy oczywiście bardzo serdecznie.
SCHODOŁAZY DLA OSÓB Z OGRANICZONĄ FUNKCJĄ RUCHU

   Największym ograniczeniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są bariery architektoniczne w postaci schodów. Już mieszkanie na parterze stwarza poważne problemy z wyjściem na ulicę, a jeśli mieszkanie znajduje się wyżej, konieczna bywa pomoc drugiej osoby, która musi wykazać się krzepą fizyczną, aby sprowadzić na dół wózek z jego właścicielem. Jeszcze bardziej problematyczne bywa wniesienie lub wciągnięcie tego wózka na górę.

   Schodołazy te pozwalają na „zejście” po schodach z wyższych pięter bez potrzeby opuszczania wózka. Wymaga to jednak osoby towarzyszącej. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom można zapomnieć o męczącym znoszeniu wózka wraz z jego użytkownikiem i narażaniu na szwank także własnego zdrowia. Schodołazy przeznaczone są też dla osób, które poruszają się samodzielnie, ale mają problemy z pokonywaniem schodów. Schodołaz pokonuje około 7 m na minutę. Pojemność akumulatora wystarcza na pokonanie ok. 200 stopni.


   Jeleniogórska Spółdzielnia mieszkaniowa zakupiła schodołaz (transporter schodowy Treppenkuli TK100), który zostanie udostępniony mieszkańcom za preferencyjną opłatą wynoszącą 85 zł brutto za miesiąc (komercyjny wynajem schodołazu na jeden miesiąc to ok. 500 zł) . Wynajem nastąpi po podpisaniu przez zainteresowaną osobę umowy najmu na okres 1 roku. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkownikom schodołazów niezbędne jest przeszkolenie użytkownika z obsługi urządzenia (ok. 200 zł) oraz dokonanie raz do roku przeglądu serwisowego (ok.200zł). Czynności te wykonuje dostawca schodołazu a koszty ponosi najemca .

Osoba do kontaktu w sprawie schodołazów:
Daria Pacewicz – Gerstenstein
tel. 75 767 48 32 w. 56

    

10-11-2020

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmieci Pana Jerzego Gruszki – wieloletniego, aktywnego działacza samorządu mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, któremu los Spółdzielni i dobro mieszkańców zawsze leżały na sercu. Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich. Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej składają rodzinie i bliskim Pana Jerzego najszczersze kondolencje. Niech spoczywa w pokoju.

02-11-2020

JBO 2021Dziękujemy wszystkim głosującym na projekty przygotowane przez JSM. Najwięcej głosów udało się zebrać na projekt "Integracja Seniorów", który zdobył 599 głosów.
Dziękujemy za każdy głos!


20-10-2020

OD DNIA 20 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA ZOSTAJE WSTRZYMANA BEZPOŚREDNIA OBSŁUGA MIESZKAŃCÓW.

16-10-2020

JBO 2021

POMOC SĄSIEDZKA


16-10-2020

Zajęcia na basenie w Termach Cieplickich zostają zawieszone

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że zajęcia na basenie w Termach Cieplickich, które odbywały się w ramach projektu "Integracja Seniorów" i były finansowane z JBO 2020, zostają zawieszone na czas nieokreślony z powodu zamknięcia obiektu. Życzymy wszystkim zdrowiaVI ZABOBRZAŃSKA MILA
ODWOŁANE

Walne Zgromadzenie Członków JSM 2020

Dziękujemy wszystkim Członkom naszej Spółdzielni za udział w tegorocznym Walnym Zgromadzeniu. Jak co roku, była to okazja bezpośredniego zaprezentowania Państwu informacji i sprawozdań z działalności Spółdzielni oraz jej organów za poprzedni rok. Podjęliście Państwo wiele ważnych uchwał. Obrady Walnego Zgromadzenia dały też możliwość dyskusji nad istotnymi dla Spółdzielni sprawami i złożenia wniosków w kwestiach ważnych dla Państwa. Tegoroczne Walne Zgromadzenie, ze względu na epidemię, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, odbywało się w szczególnych warunkach, z zastosowaniem wymaganych reżimów sanitarnych. Państwa zrozumienie i przychylność pozwoliły na sprawne przeprowadzenie obrad wszystkich części Walnego Zgromadzenia. W dniu 22 września br. odbyło się Kolegium, podczas którego Przewodniczący wszystkich części Walnego Zgromadzenia po przeliczeniu głosów stwierdzili, które uchwały zostały podjęte i autoryzowali ich treść. Informujemy również, że w wyniku przeprowadzonych wyborów, do Rady Nadzorczej kadencji 2020-2023 spośród zgłoszonych kandydatów wybrani zostali:
Grzegorz Bielecki, Jan Szpinda, Elżbieta Wojtna, Zbigniew Słowik, Danuta Noszczyńska, Edmund Błaszczyk, Józef Szlachta, Andrzej Gorzałczyński, Marek Tołkacz, Anna Jankowiak, Zdzisław Ciechanowski

Walne Zgromadzenie 2020


28-09-2020

KONKURS
Wspomnienie z wakacji


Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym "Wspomnienie z wakacji". W dniu wczorajszym dzieci odebrały nagrody ufundowane przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz firmę EDUKIDO, która już drugi raz wsparła JSM nagrodami dla dzieci w postaci zestawów klocków LEGO oraz voucherów na zajęcia w Jeleniej Górze, na które Państwa zapraszamy. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, ponieważ każda praca była piękna i wyjątkowa.
Zapraszamy w przyszłym roku do udziału w konkursie
28-09-2020


Turniej Jeleniogórskiej Amatorskiej Ligi PetankiW ubiegłą niedzielę odbył się VI Turniej Jeleniogórskiej Amatorskiej Ligi Petanki zorganizowany przy współpracy Ogniska TKK Zabobrze przy JSM. Zawodnicy walczyli o puchar Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Szczegóły dotyczące turnieju znajdziecie Państwo na profilu Facebook TKKF Jelenia Góra

25-09-2020

Posiedzenie nowej Rady Nadzorczej

Na posiedzeniu w dniu 22 września 2020 roku nowo wybrana Rada Nadzorcza kadencji 2020-2023 ukonstytuowała
w następującym składzie:
Zbigniew Słowik     przewodniczący Rady Nadzorczej
Edmund Błaszczyk     zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej, członek komisji inwestycyjno remontowej
Elżbieta Wojtyna     sekretarz Rady Nadzorczej, członek komisji rewizyjnej
Zdzisław Ciechanowski     przewodniczący komisji rewizyjnej
Grzegorz Bielecki     przewodniczący komisji inwestycyjno-remontowej
Józef Szlachta     przewodniczący komisji gzm
Marek Tołkacz     członek komisji rewizyjnej
Jan Szpinda     członek komisji rewizyjnej
Danuta Noszczyńska     członek komisji inwestycyjno-remontowej
Anna Jankowiak     członek komisji gzm
Andrzej Gorzałczyński     członek komisji gzm

Zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczek czynszowych

Szanowni Państwo

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że zbliża się termin drukowania książeczek opłat za eksploatację mieszkań na 2021 rok.
W związku z tym prosimy mieszkańców zasobów JSM dokonujących opłat za eksploatację mieszkania przelewem na rachunek bankowy o zgłaszanie rezygnacji z wydruku książeczki do dnia 15.10.2020r. w swojej administracji lub w dziale czynszów JSM.
Osoby, które w latach ubiegłych zrezygnowały z papierowej książeczki nie składają ponownych oświadczeń.24-09-2020

KONKURS
Wspomnienie z wakacji


W kategorii "Przedszkolaki"
I miejsce zajął Marcin Duran
II miejsce zajęła Antosia Niedośpiał
oraz przyznano dwa wyróżnienia dla:
Nadii Wasilewskiej i Wiktorii Apanasionek
a także nagroda specjalna dla
Grupy przedszkolaków "Biedronki"

W kategorii "Klasy I-III"
I miejsce zajęła Maja Sienkiewicz
II miejsce zajęła Alicja Wolińska
III miejsce zajął Nikodem Perlik

W kategorii "Klasy IV-VI"
I miejsce zajęła Milena Sienkiewicz
II miejsce zajęła Nadia Domagała

Gratulujemy!
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się
28.09.2020 roku o godzinie 15:30
w sali konferencyjnej JSM przy ul. L. Różyckiego 19.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział
w konkursie plastycznym "Wspomnienia z wakacji"
Przedstawiamy listę zwycięzcówKlub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz
w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na III kwartał 2020 roku.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW


16-09-2020

„Mój piękny balkon”

Szanowni Państwo, dziękujemy bardzo za przesłane zgłoszenia na konkurs "Mój piękny balkon". Komisja konkursowa po burzliwych obradach postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I Nagroda dla Pani Krystyny Ledwoń
II Nagroda dla Pani Urszuli Zwatrzko - Depty
III Nagroda dla Pani Aleksandry Mazur

Wyróżnienia otrzymują Panie:
Angelika Nowak, Daria Kudlewska, Izabela Cetler - Lizoń, Aneta Rataj, Beata Wójtowicz

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór nagród w poniedziałek 21 września o godzinie 14:00 do sali konferencyjnej JSM przy ulicy Różyckiego 19.
Poniżej zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych balkonówZakończenia Zabobrzańskiego Kina Letniego
"Green Book" w reżyserii Peter'a Farrelly'ego


Dziękujemy za wspólny czas podczas zakończenia Zabobrzańskiego Kina Letniego.
Będziemy wyczekiwać kolejnego lata, by pokazać Państwu kolejne ciekawe projekcje filmowe.
Dziękujemy Galerii Sudeckiej za pomoc w zorganizowaniu pokazu.

Zapraszamy Państwa za rok!


31-08-2020

Wakacje z piłką i pomponem zakończone

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólny czas podczas zakończenia akcji
"Wakacje z piłką i pomponem". Pogoda dopisała, a frekwencja przerosła nasze oczekiwania, z czego jesteśmy dumni.
Treningi przynosiły dzieciom mnóstwo radości. I to nas bardzo cieszy.
Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas! I zapraszamy już za rok!

Wyniki Turnieju piłkarskiego:

Młodziki:
1. Druzna Marcela
2. Drużyna Szymona
3. Drużyna Fabiana

Starszaki:
1. FC ILE
2. FC ZABOBRZE
3. FC KOZACY
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


18-08-2020

Warsztaty artystyczne - relacja

Drugi tydzień warsztatów artystycznych już za nami.
W minionym tygodniu dzieci mogły zrobić łapacze snów. Ozdobione kolorowymi materiałami, tasiemkami, piórkami i koralikami mialy za zadanie rozwinąć kreatywność, przynieść radość i wywołać uśmiech dzieci biorących udział w warsztatach. I chyba taka rolę spelnily, bo przy tworzeniu prac było widać uśmiech i radość na buziach dzieci, a serce włożone w tworzone dzieła zaowocowało kolorowymi i pięknymi "łapaczami", które zostały zabrane do domów. Teraz sny dzieci będą zawsze kolorowe.

Zapraszamy na kolejne radosne spotkania.


11-08-2020

Warsztaty artystyczne - relacja

Kolejne spotkanie warsztatów artystycznych dla dzieci upłynęło na wspólnym malowaniu Radosnej Panoramy Karkonoszy.
Efekt końcowy pierwszego tygodnia warsztatów artystycznych i dzieło naszych małych Artystów.
Mamy cudowne i zdolne Dzieci.

Zapraszamy na kolejne radosne spotkania.


11-08-2020

Wkręć się i w pomaganie

Wkręć się w pomaganie ruszyło pełna parą!

Wielkim zainteresowaniem cieszy się inicjatywa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która na terenie osiedla „Zabobrze” postawiła 3 metalowe pojemniki na nakrętki w kształcie serca. Wystarczyło zaledwie kilka dni by zostały zapełnione przez naszych mieszkańców. Serca znalazły swoje miejsca przy ulicach: Noskowskiego 7-8, Karłowicza 23-27 oraz Wiłkomirskiego 7.

Nakrętki zbieramy dla Antosi Smolińskiej, Filipka Janasa oraz Leosia Zawady.

Jak nam powiedziały w rozmowie mamy naszych wojowników: pani Izabela mama Filipka: „3,5 tony nakrętek to 5 dniowy turnus rehabilitacyjny synka”, pani Małgorzata mama Leosia mówi, że „zbiera pieniądze na protonoterapię swojego synka, której całkowity koszt wynosi aż 150 tys. zł.”, natomiast pani Agnieszka mama Antosi zbiera na „rehabilitację i terapię swojej córeczki”.

Rodzice chorych dzieci z całego serca dziękują za okazaną pomoc.08-07-2020

R z e ź b y   b o b r ó w   n a   Z a b o b r z u


  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa uprzejmie informuje, że po ustawieniu pierwszych 3 rzeźb bobrów, kolejne 3 znalazły swoje miejsce na naszym osiedlu „Zabobrze”.
Bobry zostały wyrzeźbione przez regionalnego rzemieślnika, pasjonata dłubania w drewnie, który wkłada w to całe serce. Powstały dzięki hojności firm, z którymi Spółdzielnia od lat współpracuje.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowania za przekazane środki, do realizacji wyżej wymienionego zadania.


Dziękujemy:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK"
Sp. z o.o.
Józef Stuczyński Usługi Ubezpieczeniowe
Consilio Sp. z o.o.
PHU „Ślixex”
Unisoft Sp. z o.o.
ABC - Service
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Dźwigowych
Daterm Sp z o.o.

Poniżej kilka zdjęć z zamontowanych już
rzeźb, które stanęły przy ulicy:
Noskowskiego 7-8, Kiepury 24-26,
Sygietyńskiego 1


Cieszy nas fakt, że estetyka naszego osiedla jest dla Państwa równie ważna, co dla nas.

05-08-2020

Nowy numer gazety "Za Bobrem" do pobrania

"Za Bobrem" - sierpień 2020


03-08-2020

Godziny przyjęć interesantów

Szanowni Mieszkańcy,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 03.08.2020r Biura JSM dla obsługi Mieszkańców czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 - 11:00 i od 12:00 - 15:00, a obsługa prowadzona będzie w specjalnie wyznaczonych i przygotowanych strefach.
Dodatkowo biura Administracji „Jedynka” i Administracji „Dwójka” czynne będą w poniedziałki i czwartki do godziny 17:00, natomiast Biuro Obsługi Mieszkańców oraz dział członkowstwo - mieszkaniowy czynne będą w poniedziałek do godziny 17:00.
Dla zachowania bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników, prosimy nadal w miarę możliwości o ograniczenie kontaktów osobistych
i korzystanie w pierwszej kolejności z kontaktu telefonicznego, mailowego lub przekazywanie korespondencji za pośrednictwem skrzynki pocztowej znajdującej się przed wejściem do budynku JSM przy ul. Różyckiego 19 oraz Administracji Dwójka przy ul. Sygietyńskiego 1.


30-07-2020

POMAGAMY RAZEM z JSM

   Serca, do których można wrzucać zużyte plastikowe nakrętki wyrastają w polskich miastach jak grzyby po deszczu. Stoją już między innymi w Nysie, Wrocławiu czy Lubinie. Nakrętki, które trafiają do pojemników, są potem sprzedawane, a pieniądze przeznaczane na cele charytatywne – np. na pomoc chorym dzieciom.

   Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się na zakup wspomnianych pojemników - serc, które są zamontowane przy placach sportowo – rekreacyjnych przy ulicy Karłowicza 23 – 27, Noskowskiego 7-8 oraz Wiłkomirskiego 7.   Zebrane nakrętki będą przeznaczone na pomoc dla trójki dzieci.

Serce nr 1), które stanie przy Karłowicza 23 – 27 będzie dla Filipka Janasa, który jest chory na Mózgowe Porażenie Dziecięce cztero - kończynowe, padaczkę, wodogłowie i wiele innych chorób współistniejących.

Serce nr 2), które stanie przy Noskowskiego 7-8 będzie dla Leosia Zawady, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu.

Serce nr 3), które stanie przy Wiłkomirskiego 7 będzie dla Antosi Smolińskiej, która zmaga się ze skutkami wcześniactwa, z wrodzoną wadą serca oraz licznymi problemami ze wzrokiem.

Zapraszamy do zbierania nakrętek plastikowych.
Wierzymy, że mają Państwo wielkie serca ❤️
Z góry dziękujemy ❤️

    

21-07-2020

Klub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz
w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na III kwartał 2020 roku.


16-07-2020

WPROWADZILIŚMY USŁUGI DLA MIESZKAŃCÓW

   W związku z uruchomieniem przez Dział Obsługi Technicznej JSM drobnych usług dla mieszkańców prezentujemy cennik zawierający rodzaj wykonywanych robót i ich ceny:
c e n n i k (*.pdf)  pdf


Uwagi:
• Usługi wykonywane będą w ograniczonym zakresie, w miarę możliwości służb technicznych JSM, z myślą o osobach najbardziej potrzebujących i mających ograniczony dostęp do tego typu usług
• Podane ceny ujmują jedynie koszt robocizny brutto dla nieskomplikowanych przypadków. Należy uwzględnić, że często wykonanie tych robót wiąże się z robotami dodatkowymi zwiększającymi koszt robocizny. Do ceny doliczany jest również koszt materiałów użytych do realizacji zlecenia
• Chęć skorzystania z usługi należy zgłosić do działu technicznego pod nr telefonu 757522199 w celu umówienia się na oględziny i wycenę.
• Ceny w cenniku są cenami brutto, nie zawierają wartości materiału, poza nielicznymi usługami wyszczególnionymi, których koszt zawiera materiał.
• Płatność za usługę po określeniu zakresu należy wykonać przed jej wykonaniem.
• Zlecający powinien zapewnić podstawowy materiał do montażu, wymiany czy naprawy.
Inne prace nie zawarte w cenniku mogą zostać rozliczone stawką godzinową.


08-07-2020

R z e ź b y   b o b r ó w   n a   Z a b o b r z u


  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozstrzygnęła konkurs na ustawienie dziesięciu drewnianych rzeźb bobrów i już trzy z nich zostały postawione na terenach osiedla „Zabobrze”.
Bobry zostały wyrzeźbione przez regionalnego rzemieślnika, pasjonata dłubania w drewnie, który wkłada w to całe serce.
A powstały dzięki hojności firm, z którymi Spółdzielnia od lat współpracuje.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowania za przekazane środki, do realizacji wyżej wymienionego zadania.


Dziękujemy:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK" Sp. z o.o.
Józef Stuczyński Usługi Ubezpieczeniowe
Consilio Sp. z o.o.
PHU „Ślixex”
Unisoft Sp. z o.o.
ABC - Service
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Dźwigowych
Daterm Sp z o.o.

Poniżej kilka zdjęć z zamontowanych już rzeźb,
które stanęły przy ulicy:
Różyckiego 1, Karłowicza 23 - 27 oraz Elsnera 1


Cieszy nas fakt, że estetyka naszego osiedla jest dla Państwa równie ważna, co dla nas.


05-07-2020

Wakacje z piłką i pomponem rozpoczęte

Mimo deszczu, który przywitał nas na boisku o godzinie 17:00, udało nam się rozpocząć pierwsze zajęcia "Wakacji z piłką i pomponem". Prezes JSM Mirosław Garbowski przywitał dzieci oraz rodziców, życząc udanych wakacji.
Nie zabrakło także Radnych z Rady Nadzorczej JSM, którzy także życzyli dzieciom dobrej zabawy podczas treningów.
Na kolejny trening zapraszamy już we wtorek. Prosimy o przybycie z opiekunem, który powinien wypełnić kartę zgłoszenia. Czekamy na Was zawsze, nawet w deszczu.
Treningi piłkarskie prowadzą trenerzy z Klubu LOTNIK w Jeżowie Sudeckim, a zajęcia taneczne trenerki z klubu tańca NO NAM DANCE STUDIO w Jeleniej Górze.02-07-2020

Podwyżka cen energii cieplnej


  Informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził dla ECO Jelenia Góra dwie podwyżki cen ciepła. Łącznie ceny zakupu ciepła wzrosły o ok. 11 % ( ostatnia podwyżka od 01.07.2020 r. 6,1%).
Powoduje to konieczność ustalenia od 1 sierpnia 2020 r. nowych zaliczek na ciepło dla poszczególnych lokali. Przy ustalaniu zaliczek uwzględnione będą koszty z rozliczenia sezonu 2018/19 i wzrost cen. Dla lokali, w których obecne zaliczki są wystarczające podwyżka nie będzie dokonywana (w takim przypadku jedynie na indywidualny wniosek Dział Obsługi Technicznej JSM dokona zwiększenia zaliczki na ogrzewanie).

18-06-2020


13-05-2020

Konkurs KOLOROWA PISANKA - wyniki

!! Wyniki konkursu: "Kolorowa pisanka" !!

W kategorii przedszkolnej:
I miejsce - Marcin Duran
II miejsce - Paweł Dach
III miejsce - Oliwier Zając

Wyróżnienia: Hanna Mrozik, Oliwier Kisiel, Maja Sienkiewicz

W kategorii szkolnej, klasy I-III:
I miejsce Hania Łabędzka

W kategorii szkolnej, klasy IV-VI:
I miejsce Milena Sienkiewicz
II miejsce Natalia Bacewicz


Gratulujemy i wszystkich uczestników zapraszamy po odbiór nagród od środy 13.05 w godzinach od 07:30 do 15:00 do Biura Obsługi Mieszkańców przy ulicy Różyckiego 19.
Dziękujemy za udział w konkursie.

Galerii Sudeckiej dziękujemy za ufundowanie nagród.


06-05-2020

Wznowienie dyżurów Zarządu i Rady Nadzorczej

Szanowni Mieszkańcy zasobów Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Uprzejmie informujemy, że już od najbliższego poniedziałku tj. 11 maja 2020 roku wznawiane zostają dyżury członków Rady Nadzorczej oraz Prezesa Zarządu, Prokurenta i Pełnomocników.
Dyżury członków Rady Nadzorczej będą się odbywać jak wcześniej tj. każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 14.00 do 16.00. Wyjątkowo w maju dyżur odbędzie się 11 maja 2020 roku.

Prezes Zarządu, Prokurent oraz Pełnomocnicy przyjmować będą interesantów w każdy poniedziałek w godzinach od 12.00 do 16.00.

Obsługa prowadzona będzie w specjalnie wyznaczonej i przygotowanej strefie w Biurze Obsługi Mieszkańców. Dla zachowania bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników, prosimy nadal w miarę możliwości o ograniczenie kontaktów osobistych i korzystanie w pierwszej kolejności z kontaktu telefonicznego, mailowego lub przekazywanie korespondencji za pośrednictwem skrzynki pocztowej znajdującej się przed wejściem do budynku JSM przy ul. Różyckiego 19 oraz Administracji Dwójka przy ul. Sygietyńskiego 1.

Kontakt telefoniczny w godzinach dyżuru Rady Nadzorczej i Zarządu:
75 76 74 832


29-04-2020

Częściowe otwarcie biur JSM

Szanowni Mieszkańcy,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.05.2020r nastąpi częściowe otwarcie biur JSM dla obsługi Mieszkańców.
Biura czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 - 10:00
i od 12:00 - 15:00, a obsługa prowadzona będzie w specjalnie wyznaczonych i przygotowanych strefach.
Dodatkowo biura Administracji „Jedynka” i Administracji „Dwójka” czynne będą w czwartki do godziny 17:00, natomiast Biuro Obsługi Mieszkańców oraz dział członkowsko - mieszkaniowy czynne będą w poniedziałek do godziny 17:00.
Dla zachowania bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników, prosimy nadal w miarę możliwości o ograniczenie kontaktów osobistych i korzystanie w pierwszej kolejności z kontaktu telefonicznego, mailowego lub przekazywanie korespondencji za pośrednictwem skrzynki pocztowej znajdującej się przed wejściem do budynku JSM przy ul. Różyckiego 19 oraz Administracji Dwójka przy ul. Sygietyńskiego 1.


23-04-2020

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku
dla mieszkańców zasobów JSM

Uprzejmie informujemy, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa własnym staraniem, dzięki przychylności Pana Prezydenta i władz Miasta Jelenia Góra, pozyskała dla naszych mieszkańców maseczki ochronne wielokrotnego użytku.
Od dnia 23 - go kwietnia tj. czwartek, sukcesywnie będą roznoszone i umieszczane w Państwa skrzynkach oddawczych maseczki (2 szt. na mieszkanie).
Maseczki można dezynfekować płynem o stężeniu alkoholu min. 60% lub prać w temperaturze 60 stopni C. Zniszczoną lub zużytą maseczkę należy wyrzucić do zamykanego pojemnika na śmieci.

Z życzeniami zdrowia i pomyślności,
Mirosław Garbowski
Prezes JSM

Przydatne linki:


Oficjalny Portal Informacyjny Miasta Jelenia Góra
MOPS Jelenia GóraJak zapobiegać zakażeniu?Jak skutecznie myć ręce?

Jak skutecznie dezynfekować
ręce?

Jak zapobiegać zakażeniu?17-03-2020

Zawieszenie zajęć do końca kwietnia

Szanowni Państwo,
w związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, jesteśmy zmuszeni zawiesić do końca kwietnia zajęcia odbywające się w ramach projektu "Integracja Seniorów" finansowanych z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.
O wznowieniu zajęć będziemy Państwa informować.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia!12-03-2020

Ograniczenie kontaktów osobistych

Szanowni Państwo,
W związku z zalecanym ograniczeniem kontaktów osobistych, prosimy
o wrzucanie korespondencji do skrzynki pocztowej.
Będziemy ją opróżniać codziennie o godzinie 14:00.

Dyżury Zarządu oraz Rady Nadzorczej ze względów bezpieczeństwa również zostają wstrzymane do odwołania. Prosimy o kontakt telefoniczny, drogą elektroniczną lub wrzucenie informacji do skrzynki pocztowej.
O wznowieniu dyżurów będziemy Państwa informować.
Za utrudnienia przepraszamy.


Zarząd
Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej12-03-2020

od dnia 12.03.2020 do 25.03.2020 r. odwołuje się wszystkie zajęcia i imprezy


Szanowni Państwo,

w związku z zaleceniem Prezesa Rady Ministrów RP związanym z epidemią koronawirusa informujemy, że od dnia 12.03.2020 do 25.03.2020 r. odwołuje się wszystkie zajęcia i imprezy, które miały odbyć się ramach projektu "Integracja Seniorów" w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, a także spotkanie - dyżur z ekspertami z ZUS.
Termin zawieszenia zajęć i spotkań może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji.
Prosimy o cierpliwość i śledzenie na bieżąco aktualności na stronie internetowej oraz na Facebooku.
Będziemy informować Państwa o nowych terminach spotkań i wydarzeń.


10-03-2020

INFOLINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA - 800 190 590


11-02-2020

Lodówka Społeczna, która ma na celu pomagać potrzebującym mieszkańcom, została dziś w nocy zdewastowana.

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że lodówka społeczna, która ma na celu pomagać potrzebującym mieszkańcom, została dziś w nocy zdewastowana.
Nie jest to pierwszy przypadek niszczenia lodówki znajdującej się przy ulicy Różyckiego 19.
Prosimy, aby nie byli Państwo obojętni na przemoc, której skutkiem są takie działania. Sprawcy odpowiedzialni za zniszczenie lodówki niech zadadzą sobie pytanie: po co? My nie widzimy sensu.
Sprawę zgłosiliśmy Policji.
Zarząd, Rada Nadzorcza i Pracownicy JSM05-02-2020

Konkurs „Świąteczny balkon”

Szanowni Państwo,
informujemy, że w konkursie na "Świąteczny balkon" zostały nagrodzone następujące osoby:

I miejsce – Monika Snopek
II miejsce – Jerzy Dąbrowski
III miejsce – Violetta Grabowska - Jankowska
Wyróżnienie: Jan Guzik

W dniu wczorajszym w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Świąteczny balkon". Gratulujemy zwycięzcom!
10-01-2020

Harmonogram wywozu przedmiotów wielkogabarytowych w 2020 roku


Harmonogram wywozu przedmiotów wielkogabarytowych:
HARMONOGRAM ADM Jedynka(*.pdf)  HARMONOGRAM ADM Dwójka(*.pdf) 


10-01-2020

Klub Seniora


Szanowni Seniorzy!

   Informujemy, że „Klub Seniora” Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszczący się w budynku przy ul. Noskowskiego 10 jest czynny:
• we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00.

W przypadku zmiany godzin otwarcia Klubu poinformujemy Państwa stosownym zawiadomieniem na stronie internetowej oraz
w klatkach schodowych budynków.

Plan pracy Klubu Seniora na I kwartał 2020 roku.

03-01-2020


List polustracyjny  W dniach od 24 września do 22 listopada 2019 roku została przeprowadzona przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP, lustracja pełna działalności Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za okres od 1.01.2016 roku do 31.12.2018 roku. Jak wskazano w liście polustracyjnym, działalność Spółdzielni w okresie objętym lustracją była prowadzona prawidłowo, w związku z czym Związek nie sformułował wniosków polustracyjnych.
Zgodnie z postanowieniami art. 93 § 4 ustawy Prawo spółdzielcze wyniki lustracji zostaną omówione przez Radę Nadzorczą na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Członków.
Treść listu polustracyjnego z dnia 19 grudnia 2019 roku stanowi załącznik.
List polustracyjny


20-12-2019

Uroczyste spotkanie wigilijneSzanowni Państwo,
dziękujemy za wspólnie spędzony czas, kolędowanie, uśmiechy i uściski podczas wczorajszego spotkania wigilijnego dla samotnych mieszkańców naszej Spółdzielni.

Dziękujemy dzieciom oraz wychowawczynią z przedszkola Akademia Happy Kids za przygotowanie występu, a właścicielom i pracownikom restauracji za pięknie przygotowaną salę oraz przepyszną kolację wigilijną. Mamy nadzieję, że czas wspólnie spędzony czas pozostanie długo w Państwa pamięci.

Dziękujemy także za przybycie proboszczowi z Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze Krzysztofowi Kowalczykowi oraz Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi.

Podczas spotkania zostały rozlosowane bombki, które dzień wcześniej nagrodzono w konkursie zorganizowanym przez JSM. Gratulujemy tym, którym udało się wylosować szczęśliwy numerek i zachęcamy mieszkańców do udziału w konkursie w przyszłym roku, aby każdy uczestnik spotkania wigilijnego mógł wrócić do domu ze świąteczną bombką.


19-12-2019

Konkurs "Magiczna Bombka" - rozdania nagródDziękujemy za wczorajsze spotkanie podczas rozdania nagród w konkursie Magiczna Bombka.
Nagrody wręczyli Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Mirosław Garbowski oraz Przedstawiciele Rady Nadzorczej JSM - Elżbieta Wojtyna oraz Józef Szlachta.

Uczestnikom konkursu, którzy zaprezentowali nagrodzone bombki i opowiedzieli jaką techniką je wykonali, zostały wręczone nagrody pieniężne.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

17-12-2019

Wspólne ubieranie choinki

W dniu dzisiejszym Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała wspólne ubieranie choinki, która została postawiona przy placu zabaw i rekreacji na ulicy Wiłkomirskiego.

W akcji, która jednocześnie zachęciła dzieci i rodziców do oddania, zamiast wyrzucania starych ozdób choinkowych, wzięła klasa 2E i 5G ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze oraz grupa dzieci z przedszkola "Akademia Happy Kids" w Jeleniej Górze. Dzieci przyniosły stare ozdoby choinkowe, które zalegały w szafach i zawiesiły wspólnie na choince.

W wieszaniu ozdób pomagał także Członek Rady Nadzorczej JSM, Radny Rady Miasta Jeleniej Góry Józef Szlachta, który był pomysłodawcą spotkania na osiedlowym placu zabaw.

Inicjatywa miała także na celu przystrojenie świątecznego drzewka, któremu brakowało blasku. Dzieci bardzo czynnie brały udział w akcji, a wieszaniu ozdób towarzyszyło śpiewanie kolęd.Dziękujemy Nauczycielom i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Przedszkola "Akademia Happy Kids" za pomoc w przygotowaniu akcji. Dziękujemy także rodzicom, którzy oddali stare ozdoby.

13-12-2019

Konkurs "Magiczna Bombka" - wynikiW dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie komisji konkursu "Magiczna bombka".
Poniżej prezentujemy zwycięzców konkursu:
I miejsce – Ewa Piotrowska
II miejsce – Barbara Kargol
III miejsce – Liliana Piaścik
Przyznano także nagrodę specjalną JSM oraz nagrodę dodatkową przyznaną przez Radnego Miasta Jelenia Góra - Józefa Szlachtę, którą otrzymał Olek Wiatr.

Wyróżnienia otrzymują:
Milena Sienkiewicz, Karolina Zygmunt, Danuta Kudłata, Klub Seniora, Leokadia Jasińska, Hanna Paluch, Anna Tomasz, Zofia Gargała, Anna Gaweł, Anna Hamera, Iwona Sobieszczuk, Wanda Sulik, Maria Grejner

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 18.12.2019 r. o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej JSM, przy ulicy Różyckiego 19. Zapraszamy i gratulujemy!09-12-2019

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową!
WYNIKI KONKURSU!

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa"
Komisja spośród dostarczonych kartek wybrała pierwsze 3 miejsca w klasach 1-3 oraz pierwsze 3 miejsca dla przedszkolaków,
a także przyznała po dwa wyróżnienia.

Przy ocenie brano pod uwagę:
1) Ogólne wrażenie estetyczne
2) Pomysłowość
3) Stopień trudności i użyte do pracy materiały
Chcemy podkreślić, że każda praca była wyjątkowa i piękna, a każde dziecko otrzyma nagrodę.
Poniżej prezentujemy Państwu 3 pierwsze nagrody główne w kategorii szkolnej i przedszkolnej oraz wyróżnienia.

Kategoria szkolna:
1 miejsce - Kornel Ponikowski
2 miejsce - Wojtek Łętowski
3 miejsce - Szymon Gaweł
Wyróżnienie: Joanna Paduch i Anna Paduch

Kategoria przedszkolna:
1 miejsce - Maja Sienkiewicz
2 miejsce - Amelia Majocha
3 miejsce - Paweł Dach
Wyróżnienie: Amanda Szczygieł i Anna Barańska

Wszystkie kartki zgłoszone do konkursu były przepiękne, dlatego każde dziecko zostało nagrodzone.
Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku i jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom.

Dziękujemy sponsorom za nagrody: Edukido, Galeria Sudecka, Pałac Wojanów, Teatr Animacji.
12-11-2019

Klub Brydżowy Zabobrze i JSM zorganizowali Turniej Brydżowy11 listopada 2019 roku w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się Turniej Brydżowy. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w Klubie Seniora przy ulicy Noskowskiego 10, które odbywają się w każdy czwartek od godziny 15:00 do 17:00.
15-10-2019


Wyniki Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są już na stronie https://jbo.jeleniagora.pl Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze oba miękkie projekty. W przyszłym roku Integracyjny Festyn Rodzinny oraz całoroczne zajęcia dla Seniorów zostaną sfinansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.25-09-2019Opłaty za używanie lokali obowiązujące od 1 stycznia 2020 rokuSZANOWNI MIESZKAŃCY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie § 28 ust.1 pkt 12 statutu Spółdzielni, uchwałą nr 39/2019 oraz 41/2019 z dnia 10 września 2019 roku Rada Nadzorcza JSM, na wniosek Zarządu, zatwierdziła nową wysokość stawek opłat za używanie lokali obowiązującą od 1 stycznia 2020 roku.
  Opłaty eksploatacyjne w zasobach Spółdzielni ulegają zmianie w różnej wysokości w poszczególnych nieruchomościach, dla członków Spółdzielni maksymalnie o 0,20 zł/m2/m-c. Osoby niebędące członkami Spółdzielni pokrywać będą opłaty w pełnej wysokości wynikającej z planowanych kosztów, tj. bez dofinansowania ze środków z zysku.
  Wzrost stawek opłat w roku 2020 jest spowodowany głównie zwiększeniem się kosztów pracy wynikającym ze wzrostu minimalnego wynagrodzenia i wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, a także wzrostem cen dóbr i usług konsumpcyjnych. W kalkulacji opłat eksploatacyjnych na rok przyszły uwzględnione zostały m.in.:
- zwiększenie kosztów usług świadczonych przez firmy zewnętrzne podyktowane planowaną zmianą najniższego wynagrodzenia (w planie uwzględniono pierwotny planowany wzrost wynagrodzenia minimalnego do poziomu 2.450 zł/m-c tj. o 8,89% w stosunku do roku 2019) oraz wprowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wzrost ten wpływa m.in. na poziom kosztów utrzymania czystości, koszenia i konserwacji zieleni, obsługi technicznej oraz kosztów ogólnych i administracji,
- zwiększenie kosztów pozostałych wynikające ze wzrostu kosztów dodatkowych wywozów odpadów wielkogabarytowych oraz wysokości składek ubezpieczeniowych za ubezpieczenie mienia Spółdzielni,
- wzrost kosztów zużycia energii elektrycznej oraz - wzrost wynagrodzeń pracowników przeciętnie o 3% w stosunku do roku 2019.

  Poza stawką eksploatacyjną zmianie ulegają:
- podatek od nieruchomości o 0,01 zł/m2/m-c – w nieruchomościach, w których jest taka potrzeba wynikająca z poziomu wykonania kosztów w roku 2019 oraz uwzględnienia maksymalnych stawek podatku na rok 2020,
- opłata za dźwigi osobowe o 0,40 zł/os/m-c – wzrost kosztów wynika m.in. ze wzrostu cen energii elektrycznej oraz wprowadzenia obowiązku dodatkowych przeglądów technicznych dźwigów (resurs),
- koszty różnicy wody – stawki opłat dla poszczególnych budynków lub grup budynków zaopatrywanych z jednego węzła cieplnego na 2020 rok zostały ustalone z uwzględnieniem rzeczywistego zużycia wody, zmian cen obowiązujących od dnia 26.05.2020 roku (wody, odprowadzenia ścieków, abonamentów za wodomierze główne) oraz przewidywanych wyników na 31.12.2019 roku.
  Stawki odpisu na fundusz remontowy ustalone zostały indywidualnie dla każdego budynku i wynikają z potrzeb remontowych danego budynku, stanu posiadanych środków oraz ewentualnych wniosków Rad Nieruchomości.   Pozostałe opłaty, jak: domofony, konserwacja sieci TV kablowej (pakiet podstawowy) pozostają na poziomie roku 2019.
  Informujemy także, że zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków nr 14/2019 oraz uchwałą Rady Nadzorczej nr 31/2019 od 01.01.2020 roku wprowadzona została dla członków Spółdzielni opłata na pokrycie kosztów działalności społecznej i oświatowo-kulturalnej w wysokości 1 zł/lokal/miesiąc.

  Do dnia 30 września 2019 roku otrzymają Państwo (do skrzynek oddawczych lub na adres korespondencyjny) wyliczenie nowej wysokości opłaty.
  Uchwały Rady Nadzorczej w sprawie ustalenia opłat na rok 2020 znajdują się w zakładce „uchwały Rady Nadzorczej”.
  Szczegółowych wyjaśnień na temat stawek opłat udzielać będą pracownicy Administracji osiedlowych.

Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


24-09-2019


Lustracja


Szanowni Mieszkańcy,


   Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej informuje, że zgodnie z art. 91 ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze oraz na podstawie § 49 statutu, Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa poddana będzie lustracyjnemu badaniu legalności, gospodarności i rzetelności całości jej działania za lata 2016 – 2018. Lustrację prowadzi Lustrator Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.


Lustracja

22-09-2019

II CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH

poświęconych bezpieczeństwu Państwa
oraz bezpiecznemu zamieszkaniu na terenie osiedla.


   W ubiegły piątek w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury odbyło się trzecie spotkanie w ramach cyklu debat społecznych "Bezpieczny Senior", które Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa organizuje wraz z Komendą Policji w Jeleniej Górze. Podczas spotkania uczestnicy poznali podstawowe chwyty technik samoobrony. Przypomnieliśmy sobie także podstawy udzielania pierwszej pomocy, które były omawiane w czerwcu. Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 8 listopada będziemy kontynuować techniki samoobrony oraz omówimy krajową mapę zagrożeń.
Serdecznie zapraszamy nie tylko seniorów.


20-09-2019


Wręczenie nagród w konkursie "Mój piękny balkon"

W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Mój piękny balkon" Do konkursu zgłosiły się 24 osoby.

Komisja dziesięcioosobowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Spółdzielni, Rady Nadzorczej oraz Rady Nieruchomości wybrała najpiękniejsze balkony, które prezentujemy Państwu poniżej.

I miejsce zdobyła Magdalena Pruś
II miejsce zdobyła Krystyna Ledwoń
III miejsce zdobyła Urszula Zwatrzko – Depta

Przyznano także siedem wyróżnień dla: Anny Binasiewicz, Aliny Wiatrak – Wojdanowicz, Janiny Gonsior, Karoliny Zygmunt, Krystyny Stefańskiej, Stanisławy Raus i Teresy Pajor.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.


20-09-2019


Niesportowiec też Sportowiec – turniej 2019W ubiegłą sobotę na boisku przy ulicy Ludomira Różyckiego odbył się Turniej Petanki.
W Turnieju wzięło udział 12 zawodników, a rozgrywki przeprowadzono systemem brazylijskim.
W spotkaniu finałowym wzięli udział: Andrzej Łękawa (Przesieka) i Jan Szpinda (JSM). Wygrał Andrzej Łękawa. W spotkaniu o trzecie miejsce zagrała Danuta Kudłaty (Jelenia Góra) i Ryszard Cegła (JSM). Trzecie miejsce zajęła Danuta Kudłaty z Klubu Seniora JSM.

Zwycięzcy otrzymali Puchary Zarządu JSM, które wręczył pełnomocnik Zarządu Sławomir Cybulski.

Turniej odbył się w ramach zajęć "Czwartki z petanką", na które zapraszamy w przyszłym roku od kwietnia. Zajęcia oraz Turniej przeprowadziło ognisko TKKF Zabobrze przy JSM.

Dziękujemy kibicującym oraz uczestnikom i zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku.

16-09-2019

Klub Seniora

Szanowni Państwo, od września swoją działalność wznowił Klub Seniora Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Klub Seniora mieści się przy ulicy Zygmunta Noskowskiego 10. Zapraszamy do udziału w zajęciach.
We wtorek odbywają się artystyczne zajęcia manualne, podczas których będzie można wykonać samodzielnie np. kartkę świąteczną, ozdoby na choinkę, biżuterię. Środa przeznaczona jest na naukę gry w brydża oraz inne gry towarzyskie, a w czwartek w okresie od kwietnia do października spotykamy się na boisku sportowym przy ulicy Ludomira Różyckiego, aby grać w bule i inne gry plenerowe. W okresie jesienno – zimowym gramy w siedzibie Klubu Seniora. Jeżeli chcą Państwo spędzić kilka godzin w miłym towarzystwie, to zapraszamy do nas, by porozmawiać przy kawie i herbacie, wypożyczyć książkę na długie jesienne wieczory i nauczyć się ciekawych rzeczy, których być może jeszcze Państwo nie poznali.

Klub czynny jest w godzinach od 15:00 do 17:00. Serdecznie zapraszamy

W ubiegły wtorek odbyły się zajęcia plastyczne, podczas któych uczestnicy przygotowali własnoręcznie jesienne obrazy, a w minioną środę odbył się I mini Turniej Klubu Seniora JSM. Wyniki dostępne są na stronie https://ukatalog.pl/wyniki/190911/190911/
Zapraszamy serdecznie! Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W każdy wtorek w Klubie Seniora odbywają się zajęcia manualne. Tym razem Panie wyrabiały ciasto z masy solnej i formowały anioły i dynie. Na następnych zajęciach gotowe figurki będą malowane i ozdabiane. Zapraszamy na zajęcia manualne do Klubu Seniora w każdy wtorek od godziny 15:00 do 17:00.10-09-2019


Dyżur eksperta ZUS w Biurze Obsługi Mieszkańców

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje,
że w dniach 12 września oraz 29 października br.,
w godzinach od 11:00 do 13:00
w siedzibie JSM przy ul. Ludomira Różyckiego 19,
w Biurze Obsługi Mieszkańców
dyżur będzie pełnił ekspert ZUS
w sprawach emerytalno-rentowych.

Zapraszamy mieszkańców do kontaktu z ekspertem.


6-09-2019

Zakończenie akcji "Wakacje z piłką i pomponem" - Piknik Rodzinny

To były wyjątkowe treningi i wspaniałe zakończenie akcji "Wakacje z piłką i pomponem" Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Na zakończenie Turnieju zostały wręczone zwycięzcom statuetki oraz medale, a także medale za udział dla wszystkich uczestników. Dziękujemy rodzicom za udział w meczu dla najmłodszych. Imprezę poprowadziła wspaniała Magdalena Pruś - Vesna Bajeczne imprezy dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!.


16-08-2019

Ukwiecone rabatki przy ulicy Jana Kiepury

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy Państwu posadzone ukwiecone rabatki przy budynku na ulicy Kiepury 40. Teraz możemy podziwiać piękną, zieloną trawę, która tam wyrosła i sprawiła, że otoczenie rabatek stało się jeszcze piękniejsze. Nasadzenia zostały sfinansowane w całości z funduszu remontowego danej nieruchomości.
Zapraszamy do skorzystania z poniższego pomysłu na upiększenie okolicy przy Państwa nieruchomościach.


5-08-2019

Przypominamy o naszym KONKURSIE

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza konkurs pod nazwą

„MÓJ PIĘKNY BALKON”Szanowni Państwo,
przypominamy o naszym konkursie na najpiękniejszy balkon! Prosimy o nadsyłanie zdjęć lub zgłaszanie się do administracji.
Pracownicy Spółdzielni chętnie wykonają dla Państwa zdjęcia balkonu.
Zapraszamy do udziału w konkursie. Czekają na Państwa atrakcyjne nagrody

Celem konkursu na najpiękniejszy balkon jest wzbogacanie i uatrakcyjnienie wizerunku osiedla, uzyskanie estetycznego wyglądu balkonów, inspirowanie, kreowanie i rozwijanie wśród mieszkańców inicjatywy oraz dbałości o otoczenie, w którym mieszkają.
Przesłane, najdalej do 31 sierpnia 2019 roku, drogą elektroniczną na adres konkurs@jsmjg.pl
• dwa zdjęcia, robione od strony mieszkania z ujętym w tle widokiem najbliższej okolicy, przedstawiające cały balkon (z dwóch przyległych do ściany budynku rogów), zostaną ocenione przez komisję konkursową.

Osoby, które nie mają możliwości zrobienia i wysłania drogą elektroniczną zdjęć proszone są o kontakt telefoniczny z właściwą dla miejsca zamieszkania Administracją:
- Zabobrze I i Śródmieście – Administracja „JEDYNKA” pod numerem telefonu 76 76 74 835
- Zabobrze II i Zabobrze III – Administracja „DWÓJKA” pod numerem telefonu 75 75 42 188.
Do takich osób uda się pracownik Administracji, który wykona zdjęcia i przekaże komisji konkursowej.

Wyniki konkursu poznamy we wrześniu 2019r.

    Za zajęcie I miejsca wręczymy bon o wartości 300 złotych,

    za zajęcie II miejsca – bon o wartości 200 złotych,

    a za zajęcie III miejsca – bon o wartości 100 złotych.Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu(*.pdf) 

Formularz zgłoszeniowy do konkursu: Formularz(*.pdf) 

Zapraszamy do udziału w konkursie.


31-07-2019

Zabobrzańskie Kino Letnie

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony wieczór na pierwszym pokazie Zabobrzańskiego Kina Letniego.
Zapraszamy na kolejny seans 30.08.2019 r. o godzinie 20.30.
Do zobaczenia!


Dziękujemy za współpracę: Termy Cieplickie, Horeca Project - Wypożyczalnia Eventowa, Galeria Sudecka, Osiedlowy Dom Kultury

19-07-2019

Ukwiecone rabatki przy ulicy Jana Kiepury

Zabobrze rozkwita! Przed budynkiem Kiepury 40 powstało kolejne piękne miejsce. Teren zagospodarowano zielenią. Ukwiecone rabatki zostały sfinansowane ze środków funduszu remontowego. Czekamy na kolejne inwestycje w zieleń, aby było jeszcze piękniej


8-07-2019


Stacje do naprawy rowerów BikeStop

Nagła awaria? Złapana guma? Poluzowany łańcuch? Każdy właściciel roweru spotkał się na pewno nie raz z tego typu problemami.
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wychodząc naprzeciw rowerzystom postawiła przy ulicy Karłowicza 27, przy placu rekreacji oraz przy ul. Transportowej 15, przy placu zabaw stacje do naprawiania rowerów Bike Stop.

Stacje wyposażone są w:
- pompkę
- klucze imbusowe 2,4,6,8 mm
- klucz francuski
- klucz płaski
- klucz łańcuchowy
- klucz do pedałów
- śrubokręt krzyżakowy


Dzięki stacji nie będzie trzeba wracać do domu, czy szukać w pobliżu serwisu rowerowego. Stacje do naprawy rowerów posłużą właścicielom jednośladów, którzy nie zawsze zabierają ze sobą narzędzia do naprawy, czy nawet pompkę do roweru.
W najbliższych dniach planowane jest jeszcze postawienie dwóch stacji: przy ul. Noskowskiego 7-8, przy boisku sportowym oraz przy ul. Wiłkomirskiego, przy placu rekreacji i wypoczynku.
Na obszarze stacji naprawy rowerów obowiązuje regulamin korzystania z Placu rekreacji i wypoczynku.
Prosimy o godne obchodzenie się z narzędziami, aby mogły służyć w nagłych sytuacjach.


5-07-2019

Wakacje z piłką i pomponem

W dniu 02.07.2019 r. rozpoczęły się treningi naszych corocznych już "Wakacji z piłką i pomponem"!
Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Mirosław Garbowski przywitał dzieci i rodziców zapraszając do uczestniczenia w akcji, która cieszy się dużym powodzeniem od 4 lat. Do wspólnej wakacyjnej zabawy zapraszali także członkowie Rady Nadzorczej JSM: Elżbieta Wojtyna, Zbigniew Słowik, Józef Szlachta oraz Zdzisław Ciechanowski.


2-07-2019

Wakacje z piłką i pomponem

Zapraszamy do wspólnej zabawy od 2 lipca do 31 sierpnia. szczegóły na poniższym plakacie:

prosimy o zapoznanie się z regulaminem akcji "wakacje z piłką i pomponem" 2-07-2019

II CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH

poświęconych bezpieczeństwu Państwa
oraz bezpiecznemu zamieszkaniu na terenie osiedla.


  Uprzejmie informujemy, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wspólnie z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze ma przyjemność zaprosić mieszkańców na CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH.
  W ostatni piątek czerwca w Osiedlowym Domu Kultury odbyło się drugie spotkanie
w ramach II cyklu debat społecznych "Bezpieczny Senior".
  Na spotkaniu zaprezentowano podstawowe techniki z udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć ratowanie życia na fantomie.
   Jarosław Przybylski z Divemed Transport Medyczny udzielił fachowych porad i informacji z zakresu pierwszej pomocy.
  Dziękujemy Komendzie Policji Miejskiej w Jeleniej Górze i Pani Beacie Sosulskiej - Baran za pomoc w zorganizowaniu spotkania.


28-06-2019

O S T R Z E Ż E N I E


Administracja „DWÓJKA” informuje, że w zasobach
prowadzone są okresowe kontrole instalacji gazowych i sprawności technicznej przewodów kominowych.

Kontrole te nie są powiązane ze zmianą sprzedawcy
dostawy energii i gazu.


Kontrole okresowe prowadzone są przez pracowników firmy ALTEX-SERVICE, którzy posiadają identyfikatory.

Uwaga na osoby wykorzystujące ogłoszenia o przeglądach w celu zawierania nowych umów, nie związanych z działaniami Spółdzielni. Prosimy o zachowanie ostrożności!


13-06-2019

Lodówki Społeczne

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Słowa Jana Pawła II jakże prawdziwe i aktualne powinny towarzyszyć nam w codziennym życiu i wiemy, że wielu mieszkańców Jeleniej Góry powyższe motto praktykuje na co dzień.
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaopatrują społeczne lodówki ustawione na Zabobrzu przy ulicy Ludomira Różyckiego 19 i Jana Kiepury 28. Szczególne podziękowania składamy właścicielom sklepów: Sklep Ogólnospożywczy Bogdan Ryś oraz Sklep Frykas - Anna, Tomasz Malec za wkład i starania w zaopatrywanie lodówek świeżymi produktami.
Nieustannie zachęcamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, nie tylko z terenu Zabobrza, aby przynosili do lodówek żywność, której nie zdążą już sami zjeść, a będą mogli podzielić się z osobami potrzebującymi. Z naszych obserwacji wynika, iż mamy wiele osób, które korzysta z tego rodzaju pomocy. Żywność wkładana do lodówki powinna być zapakowana i nadawać się jeszcze do spożycia.

10-06-2019

Festyn Rodzinny "Motyla Noga"
8 czerwca 2019 roku - podsumowanie

Szósty Rodzinny Festyn pod hasłem "Motyla Noga" zorganizowany z okazji Dnia Dziecka już za nami! Było pięknie i kolorowo. Ciekawy i bogaty program festynu zawdzięczamy finansowemu wsparciu przez Miasto Jelenia Góra. Wsparcia finansowego udzielili również liczni sponsorzy – firmy współpracujące ze Spółdzielnią, którym bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować. Nie zabrakło także nagród rzeczowych sponsorowanych przez okoliczne firmy, przewidzianych za udział w organizowanych konkursach, za co także bardzo bardzo dziękujemy! Imprezę zorganizowano przy współpracy z firmą VESNA. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Festyn otworzyli Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej JSM Zbigniew Słowik, a także Prezes JSM Mirosław Garbowski. Panowie zapraszali serdecznie do wspólnej zabawy. Pogoda nam dopisała. Było słonecznie i ciepło, a zabaw, konkursów i atrakcji dzieci miały do wyboru i do koloru.

Ogromne kolorowe dmuchańce cieszyły się zainteresowaniem głownie wśród maluchów. Dzieci mogły zjechać z górki na linie, wspiąć się na ogromną wieżę z własnoręcznie ustawionych skrzynek. Był też duży basen, po którym można było strumieniami wody, puszczanymi ze strażackich węży, „przepychać” kule wodne. Przepychanki zakończone zostały wspólną kąpielą.
Warsztaty klocków lego, kaligrafia, projektowanie koszulek, warsztaty bębniarskie i tkackie, malowanie twarzy, fotobudka, to tylko niektóre z proponowanych podczas Festynu atrakcji. Przed sceną zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Stokrotka, Miejskiego Przedszkola nr 27 - Okrąglaczek, Niepublicznego Przedszkola Promyczek oraz Przedszkola Językowego KulSkul, a także dzieci z Seflowers z MDK Jelonek.
Nie zabrakło oczywiście klauna Rufi Rafi, który zaprezentował się ze swoim nowym spektaklem pt. "Bazar". Podczas Festynu miał także miejsce Turniej Piłkarski o Puchar JSM. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zabawa trwała do samego końca. Imprezę zakończył występ trio muzycznego THE CHANCE. Panie zaprezentowały repertuar z zakresu muzyki rozrywkowej.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!!3-06-2019

II CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH

poświęconych bezpieczeństwu Państwa
oraz bezpiecznemu zamieszkaniu na terenie osiedla.


  Uprzejmie informujemy, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wspólnie z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze ma przyjemność zaprosić mieszkańców na CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH.
  W ubiegły piątek w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbyło się pierwsze, z czterech zaplanowanych spotkań w ramach II Cyklu Debat Społecznych, organizowanych przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Komendę Miejską Policji.
  Podczas spotkania zaprezentowano m.in. aplikację "Moja Komenda", dzięki której każdy mieszkaniec ma możliwość zgłaszania niepokojących go sytuacji, czy wykroczeń i możliwość wyszukania każdego dzielnicowego w Polsce. Aplikacja „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z oprogramowaniem Android oraz iOS. Usługa jest bezpłatna.
  Zapraszamy do udziału w kolejnych debatach. Następne spotkanie już 28.06.2019 r. o godzinie 15:00.28-05-2019
  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej zapraszają na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach profilaktyki raka piersi.
Zachęcamy do skorzystania z badań oraz konsultacji onkologicznej.
Zadbajmy o swoje zdrowie !!!21-05-2019

Piknik Rodzinny
17 maja 2019 roku

  W ubiegły piątek na placu sportowym przy ul. Noskowskiego odbył się piknik integracyjny. Organizatorem pikniku był Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Piknik odbył się w ramach organizowanych przez ZUS dni osób niepełnosprawnych. Partnerami imprezy była Komenda Miejska Policji, Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Towarzystwie Walki z Kalectwem, Ognisko TKKF działające przy JSM. Imprezę rozpoczął występ dzieci z Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. Podczas pikniku odbyło się m.in. znakowanie rowerów przez Policję, pogadanki z dzielnicowym oraz nauka gry w bule i molkky (gry skandynawskie). Można było także uzyskać różnego rodzaju porady udzielane przez specjalistów ZUS. Podczas pikniku dopisała pogoda i dobre nastroje.13-05-2019V Zabobrzańska Mila

  Za nami "V Zabobrzańska Mila" bieg, którego naczelnym celem jest zaprezentowanie biegania jako uniwersalnego sposobu na przedłużenie sprawności fizycznej i dłuższego życia oraz promocja aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu dorosłych, młodzieży i dzieci. Impreza zorganizowana została przez JSM i TKKF. W biegu udział wzięło ponad 90 dzieci, w tym kilkunastu najmłodszych Orlików, oraz 38 osób dorosłych, które wzięły udział w biegu głównym. Dziękujemy naszej Społeczności za czynny udział w imprezie.13-05-2019


III Turniej Brydża Sportowego Par o Puchar JSM  11 maja 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze odbył się III Turniej Brydżowy o Puchar Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W Turnieju rywalizowało trzydziestu graczy. Puchar zdobyli członkowie JSM - Krzysztof Baranowski i Aleksander Zdybel. Nagrody wręczył pełnomocnik Zarządu JSM Sławomir Cybulski. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok!


7-05-2019

Lodówki Społeczne

"W życiu nigdy nie wiesz co Cię czeka, nigdy nie wiesz czy to właśnie Ty nie będziesz potrzebował pomocy. Życie bywa nieprzewidywalne, więc bądź dobry dla innych. Pamiętaj - Karma wraca!" Jan Piontek – jeden z założycieli Fundacji weźpomóż.pl


  Przy współpracy z fundacją Weź pomóż Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa postawiła dwie lodówki społeczne - jedną przed budynkiem biurowym Spółdzielni przy ulicy Ludomira Różyckiego 19, drugą – nieopodal sklepu „Frykas”, przy ulicy Jana Kiepury 28, którego właściciele dołożyli starań w realizacji naszej inicjatywy za co bardzo dziękujemy.
  Przekaz funkcjonowania lodówek jest bardzo prosty. Masz za dużo jedzenia? - włóż je do lodówki! Potrzebujesz jedzenia? - wyciągnij je z lodówki!
  Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, nie tylko z terenu Zabobrza, aby przynosili do lodówek żywność, której nie zdążą już sami zjeść, a będą mogli podzielić się z osobami potrzebującymi.
  Żywność wkładana do lodówki powinna być oryginalnie zapakowana i nadawać się jeszcze do spożycia.
  Uruchomienie społecznych lodówek, które działają już w kilku miastach, to najprostszy sposób na podzielenie się jedzeniem. Nie marnujmy go, gdy obok nas być może jest ktoś, kto chodzi głodny.
  Zachęcamy do przekazywania informacji, aby każdy mógł dowiedzieć się o naszej inicjatywie i wykorzystać według potrzeby.

Integrujmy się! Wspierajmy! Pomagajmy!
05-04-2019

Nowa wersja serwisu e-BOK została uruchomionaUprzejmie informujemy, że nowa wersja serwisu e-BOK została uruchomiona. Zmieniła się szata graficzna oraz nastąpiło lepsze dostosowanie serwisu do przeglądarek internetowych na urządzeniach mobilnych. Ze szczegółami dotyczącymi funkcjonalności serwisu mogą Państwo się zapoznać w instrukcji obsługi e-BOK.


29-03-2019


Nowe opłaty z tytułu różnicy wody


Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza na wniosek Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dnia 12.03.2019 r. podjęła Uchwałę nr 4/2019 w sprawie określenia nowych opłat z tytułu różnicy wody obowiązujących w JSM od 01.04.2019 r. Nowe stawki zostały ustalone w oparciu o:

- szacowane koszty roku 2019 na podstawie różnicy wody jaka powstała w 2018 r. w poszczególnych budynkach
- wynik, który powstał po rozliczeniu kosztów i przychodów w 2018 r.
- podwyżkę cen za wodę, ścieki i opłatę abonamentową za wodomierz główny wprowadzoną przez PWiK „Wodnik”, które obowiązywać będą od 26.05.2019 r.

Szczegółowa wysokość opłaty dla poszczególnych budynków ujęta jest w wyżej wymienionej uchwale nr 4/2019 Rady Nadzorczej, która znajduje się w zakładce „Uchwały Rady Nadzorczej”


Wizyta przedstawicieli JSM
w Dzierżoniowskiej SM

Film zrealizowany przez Telewizję Sudecką w Dzierżoniowie prezentuje relację z wizyty przedstawicieli naszej Spółdzielni w Dzierżoniowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Celem tej wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie budowy budynku wielorodzinnego. W JSM ostatni taki budynek wybudowano w 1998 roku, a więc ponad 20 lat temu. Przez te 20 lat bardzo wiele się zmieniło. A ponieważ Zarząd JSM myśli o wybudowaniu nowego budynku warto zapoznać się, jak to wygląda, w dzisiejszych czasach,
w innej Spółdzielni.

04-03-2019

>
19-02-2019

koperta życia - wznowienie akcji


  Uprzejmie informujemy, że Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wznowił akcję "KOPERTA ŻYCIA" Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby samotne, starsze, chore czy niepełnosprawne do pobrania "KOPERTY ŻYCIA" w trzech wyznaczonych punktach to jest:

1. Biuro Obsługi Mieszkańca przy ul. Różyckiego 19
2. Administracja "JEDYNKA" przy ul. Różyckiego 19
3. Administracja "DWÓJKA" przy ul. Sygietyńskiego 1

      


14-01-2019

Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze podnosi prowizję od wpłat gotówkowych za media


  Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2019 roku Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze podnosi prowizję od wpłat gotówkowych za media tj. m.in. za energię elektryczną, gaz, wodę dokonywanych przez mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w kasach banku przy ul. Różyckiego 19 oraz w markecie Kaufland.
Opłata dla mieszkańców Spółdzielni wzrośnie z kwoty 1,50 zł do kwoty 2,50 zł od jednej wpłaty.
Podkreślamy, że dla mieszkańców Spółdzielni w dalszym ciągu jest stosowana opłata preferencyjna, gdyż dla osób niebędących członkami Spółdzielni już od 1 stycznia 2019 roku od wszelkich wpłat gotówkowych dokonywanych w kasach Banku Spółdzielczego na rachunki w innych bankach, pobierana jest prowizja w wysokości 3,50 zł od 1 wpłaty.
Ważne !
Opłat eksploatacyjnych za mieszkania w zasobach Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w dalszym ciągu będą Państwo dokonywać bezkosztowo – bank od tych wpłat nie pobiera od Państwa żadnej prowizji.


11-01-2019

Rozstrzygnięcie konkursu „Magia Świąt”


W dniu 09.01.2019 roku w sali konferencyjnej J.S.M. uhonorowano mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy wzięli udział w konkursie "Magia Świąt". W konkursie wzięło udział 4 mieszkańców, którzy przybyli na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości stosownej do zajętego miejsca:

     I miejsce - Pani Monika - 180 zł
     II miejsce - Pan Jerzy - 135 zł
     III miejsce - Pan Wojciech - 90 zł

oraz 1 wyróżnienie:
     - Pani Anna - 45 zł

Wszystkim uczestnikom i zarazem zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Jednocześnie serdecznie zachęcamy mieszkańców do uczestniczenia w konkursie w latach następnych..


31-12-2018

KOMUNIKAT - zmiana stawki z tytułu różnicy wodyW wyniku przeprowadzonej na dzień 31.12.2018r. analizy kosztów i przychodów z tytułu różnicy wody stwierdzono, że w 7 budynkach (K. K. Trzcińskiego 4, 10, J. Malczewskiego 17, Studencka 14, K. Gałczyńskiego 16, 18, Transportowa 13) należy dokonać zmiany stawki z tytułu różnicy wody od 01.01.2019r.

Rada Nadzorcza na wniosek Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dnia 11.12.2018 r. podjęła Uchwałę nr 60/2018 w sprawie zmiany uchwały nr 29/2018 w sprawie opłat z tytułu różnicy wody obowiązujących w JSM.

Nowe stawki obowiązujące od 01.01.2019r. zostały ustalone w oparciu o:

• szacowane koszty roku 2019 na podstawie różnicy wody jaka powstała w 2018 r. w ww. 7 budynkach;
• szacowany wynik, który powstał po rozliczeniu kosztów i przychodów w 2018 r.;
• podwyżkę cen za wodę, ścieki i opłatę abonamentową za wodomierz główny wprowadzoną przez PWiK „Wodnik”, które obowiązywać będą od 26.05.2019 r.


21-12-2018


      
         

Zdjęcia z uroczystego spotkania wigilijnego, które odbyło się w sali "Arka" przy Parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze w dniu 20 grudnia 2018 r.


11-12-2018

"MAGICZNA BOMBKA" - bombki konkursowe
23-11-2018Realizacja przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową projektu pn.: „Kompleksowa termomodernizacja w budynkach mieszkalnych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.


  Niska efektywność energetyczna budynków mieszkalnych skłoniła nas do podjęcia działań w celu termomodernizacji budynków. Wyniki audytów jasno dały do zrozumienia, że utrzymywanie budynków w dotychczasowym stanie jest nieopłacalne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również ze względów ekologicznych.

  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa mając na uwadze dbałość o środowisko ekologiczne regionu, komfort życia mieszkańców, rozwój gospodarki niskoemisyjnej w regionie, poprawę efektywności energetycznej budynków podjęła decyzję o termomodernizacji. Przedmiotem projektu była termomodernizacja budynków mieszkalnych należących do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Budynki zlokalizowane są przy ul. K.I. Gałczyńskiego 18, 20, ul. J. Kiepury 30, 32, ul. M. Curie-Skłodowskiej 13, ul. T. Sygietyńskiego 1, 3, 5 w Jeleniej Górze. Celem projektu była poprawa efektywności energetycznej budynków, dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych, głównie osób niewidomych i słabo widzących poprzez zamontowanie ułatwień takich jak pinezki czy taśmy naprowadzające.

  Modernizacja termicznej strony budynków pomogła w zmniejszeniu ilości zużywanej energii. Udoskonalenie izolacji budynków pozwoliło na efektywniejsze ogrzewanie i mniejsze straty ciepła. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość zużywanego paliwa grzewczego. Zmniejszona została również ilość zużywanej energii elektrycznej – przynajmniej tej pochodzącej od zewnętrznych dostawców, poprzez instalację fotowoltaiczną w postaci lamp LED zamontowanych na termomodernizowanych budynkach. Poprzez podjęte działania projekt przyczyni się do redukcji dwutlenku węgla w atmosferze i innych szkodliwych pyłów, w tym pyłu PM 10.
Przez realizację projektu możliwe było również osiągnięcie celów dodatkowych:
• zwiększenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii oraz promocja odnawialnych źródeł energii,
• wyrównywanie szans społecznych mieszkańców budynków,
• zwiększenie kompetencji cyfrowych mieszkańców budynków,
• ograniczenie działań dyskryminujących, zwłaszcza z uwagi na niepełnosprawność,
• działania na rzecz promowania i praktycznej realizacji zasady równości szans bez względu na płeć.

22-11-2018

Kodeks dobrych praktyk w zakresie przetwarzania danych osobowych przez spółdzielnie mieszkaniowe zrzeszone w Związku Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP (PROJEKT)


  Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP opracował projekt Kodeksu dobrych praktyk w zakresie przetwarzania danych osobowych przez spółdzielnie mieszkaniowe zrzeszone w Związku.
Kodeks ma na celu wsparcie spółdzielni mieszkaniowych we właściwym stosowaniu RODO, ograniczenie ryzyka naruszenia praw i wolności osób fizycznych, zwiększenie zaufania osób fizycznych do spółdzielni mieszkaniowych.
Kodeks postępowania przed przekazaniem do zatwierdzenia Prezesowi Urzędu podlega konsultacjom z zainteresowanymi podmiotami.
Zgodnie z zaleceniami Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP poddajemy projekt szerokim konsultacjom w naszej spółdzielni mieszkaniowej. Publikujemy treść projektu na stronie internetowej JSM. Osoby mieszkające w zasobach JSM mogą zgłaszać uwagi do projektu Kodeksu dobrych praktyk w zakresie przetwarzania danych osobowych w terminie do końca grudnia 2018 roku na adres e-mail: kodeks@jsmjg.pl

Kodeks dobrych praktyk w zakresie przetwarzania danych osobowych przez spółdzielnie mieszkaniowe (PROJEKT)   Kodeks21-11-2018

Nasi w Radzie Miejskiej


  20 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta przy ulicy Sudeckiej odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej Jeleniej Góry kadencji 2018-2023. Jerzy Łużniak złożył ślubowanie i objął urząd prezydenta Jeleniej Góry, zastępując Marcina Zawiłę, który w wyborach na prezydenta nie startował. Ślubowania złożyli również radni, wybrani w wyborach samorządowych 21 października, wśród nich i popierani przez Radę Nadzorczą JSM działacze samorządowi naszej Spółdzielni: Elżbieta Wojtyna, Waldemar Dudek oraz Józef Robert Szlachta. Przewodniczącym Rady został Wojciech Chadży.
  Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym samorządowcom naszego miasta, gratulujemy nowemu prezydentowi i liczymy na owocną współpracę. Jednocześnie dziękujemy wyborcom za pójście do urn wyborczych oraz za tak liczne poparcie naszych działaczy.
Stacja pogodowa na zasobach JSM


  Jeleniogórska Spółdzielnia mieszkaniowa zrealizowała projekt pod nazwą „Kompleksowa termomodernizacja w budynkach mieszkalnych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej„ zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie nr RPDS.03.03.03-02-0024/16 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
  W ramach tego projektu Spółdzielnia zamówiła system zarządzania energią w postaci stacji pogodowej. Stacja została zamontowana na budynku Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19. Pomiary ze stacji pogodowej są ogólnodostępne. Mogą Państwo zainstalować darmową aplikację WEATHER UNDERGROUND na urządzenia mobilne np. telefony czy tablety oparte na systemach Android oraz IOS. Aplikacja jest w języku polskim i w czytelny sposób pokazuje temperaturę, siłę i kierunek wiatru jak również bardziej szczegółowe dane oraz prognozę na najbliższe dni. Zachęcamy do korzystania.

09-11-2018

Dzień Otwarty NOTARIATU 2018


  Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.

Tegoroczna, 9 edycja akcji dzień otwarty notariatu odbędzie się pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. W sobotę 24 listopada 2018 r. notariusze będą dyżurować w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 - 16.00.
Miejsce:
Centrum Handlowe NOWY RYNEK,
Jelenia Góra, ul. Podwale 25 (sala 1005 Office Zone, poziom I).
Bliższe informacje o akcji są zamieszczone na stronie:
porozmawiajznotariuszem.pl


Lokalizacje stacji pogodowej:     Jelenia Góra ul. L. Różyckiego 19
id naszej stacji pogodowej to:     IJELENIA8

Pożegnaliśmy Tadeusza Mroczka


Dnia 12 października br. pożegnaliśmy we Wrocławiu Tadeusza Mroczka – wieloletniego zastępcę prezesa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przepracował w naszej Spółdzielni 28 lat. Jego nagła śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich, nieuchronnie potwierdzając fakt o kruchości ludzkiego życia.

Tadeusz Mroczek rozpoczął pracę w JSM dnia 09 listopada 1983r., a rozwiązanie umowy o pracę, w związku z przejściem na rentę, nastąpiło 11 grudnia 2011 roku. Przez cały okres zatrudnienia pełnił funkcję najpierw zastępcy dyrektora, a następnie zastępcy prezesa ds. gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Z wykształcenia był ekonomistą, ale w Spółdzielni przez wiele lat, po zlikwidowaniu stanowiska zastępcy prezesa ds. technicznych, odpowiadał także za sprawy remontowe i inwestycyjne. Był kompetentnym i odpowiedzialnym szefem, zaangażowanym w sprawy spółdzielcze. Szerzej osobę Tadeusza Mroczka przedstawimy w grudniowym wydaniu gazety „Za Bobrem”.Spółdzielcze Biuro Obrotu Nieruchomościami

Wejdź na stronę - nieruchomosci.jsmjg.pl12-10-2018

Rozstrzygnięcie konkursu

„Mój piękny balkon”4 października 2018 r. w sali konferencyjnej spółdzielni uhonorowano mieszkańców osiedli, którzy wysłali zgłoszenie na konkurs "Mój piękny balkon". W konkursie udział wzięło 19 mieszkańców, z których nagrodzono 7. Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości stosownej do zajętego miejsca:

     I miejsce - Marta i Damian Poniewierscy - Osiedle Zabobrze II
     II miejsce - Agnieszka Jemai - Osiedle Zabobrze II
     III miejsce - Elżbieta Krzykowska - Osiedle Zabobrze II

oraz 4 wyróżnienia:
     - Beata Wójtowicz - Osiedle Zabobrze I
     - Małgorzata Stępkowska - Osiedle Zabobrze I
     - Zofia i Krzysztof Kubiccy - Osiedle Zabobrze II
     - Anna Jugo - Osiedle Zabobrze I


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie w poprawe wizerunku osiedli. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do uczestniczenia w konkursie w latach następnych.
28-09-2018Opłaty za używanie lokali w 2019 roku   Szanowni Członkowie Spółdzielni, właściciele lokali!
Uprzejmie informujemy, że dnia 11 września 2018 roku Rada Nadzorcza uchwałą:
• nr 41/2018 zatwierdziła nową wysokość opłat za używanie lokali mieszkalnych,
• nr 42/2018 zatwierdziła nową wysokość opłat za używanie lokali użytkowych i garaży.
Nowe wysokości opłat obowiązywać będą od 1 stycznia 2019 roku.
Do 30 września 2018 roku otrzymają Państwo (do skrzynek oddawczych) wyliczenie nowej wysokości opłaty. Do osób, które podały adres do korespondencji inny niż adres lokalu w Spółdzielni, zawiadomienie zostanie wysłane pocztą.
Uzasadnienie zmiany wysokości opłat zostanie wywieszone na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych budynków mieszkalnych a także znajduje się w pliku poniżej. Szczegółowe uzasadnienie zostało przygotowane oddzielnie dla każdego budynku. Pełna treść wyżej przywołanych wyżej uchwał Rady Nadzorczej znajduje się w zakładce „Uchwały Rady Nadzorczej”.


Stawki opłat na 2019 r. za użytkowanie lokali mieszkalnych z podziałem na osiedla i budynki


Osiedle Zabobrze 1   Zabobrze 1


Osiedle Zabobrze 2   Zabobrze 2


Osiedle Zabobrze 3   Zabobrze 3


Osiedle Śródmieście Śródmieście28-09-2018

Samokontrola zużycia mediów w mieszkaniu poprzez portal internetowy

ista connect

  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępnia mieszkańcom portal internetowy ista connect umożliwiający monitorowanie zużycia wody i ciepła w mieszkaniu bez konieczności żmudnego zapisywania danych z poszczególnych okresów. Portal jest szczególnie przydatny dla osób podnajmujących i użyczających lokale oraz dla osób lubiących mieć pełną kontrolę nad wydatkami za media. Bieżące obserwowanie zużycia mediów pozwala na wcześniejsze podjęcie odpowiednich kroków i uniknięcie przykrych niespodzianek przy rocznym rozliczaniu kosztów ogrzewania i ciepłej wody. Pozwala również na szybsze wykrycie nadmiernego zużycia zimnej wody przez niesprawne urządzenia w mieszkaniu (najczęściej spłuczkę w WC).   

  Portal przedstawia między innymi:
1) zużycia mediów w poszczególnych miesiącach
2) porównywanie zużycia mediów w poszczególnych okresach
3) porównanie zużycia w mieszkaniu do średniego zużycia na nieruchomości.

Szanowny użytkowniku portalu!
Ponieważ będziesz miał podgląd na aktualne zużycie mediów,
wysokość rachunków za ogrzewanie i wodę
już nigdy Cię nie zaskoczy.


Film ukazujący działanie portalu ista connect można obejrzeć pod linkiem ista connect

Portal prowadzony jest przez firmę Ista Polska Sp. z o.o. – dostawcę usług rozliczeniowych dla JSM. Usługa jest odpłatna, zgodnie z niżej przedstawionym cennikiem opłat.

Opłaty za dostęp do portalu internetowego ista connect

Nazwa usługi Opłata Uwagi
Aktywacja portalu ista connect 30,00 zł Opłata jednorazowa
Dostęp do portalu ista connect 25,00 zł 25,00 zł Opłata roczna


W celu uzyskania kodu aktywacyjnego, umożliwiającego dostęp do portalu, prosimy zgłosić się do działu obsługi technicznej JSM, pokój numer 111 na I piętrze, w siedzibie JSM przy ulicy Ludomira Różyckiego 19 w Jeleniej Górze, telefony: 519 539 910 i 75 76 44 130.

Zasady dostępu i korzystania z portalu ista connect w JSM (*.pdf) Zasady


Wniosek o dostęp do portalu ista connect (*.pdf) WniosekDodatkowe informacjedo pobrania:
- ulotka o portalu ista connect(*.pdf) 
- przykładowa prezentacja zużycia ciepła w mieszkaniu(*.pdf) 
- porównanie zużycia ciepła w mieszkaniu do średniego zużycia w nieruchomości(*.pdf) 
- prezentacja zużycia wody w mieszkaniu(*.pdf) 24-09-2018


KOMUNIKAT Z TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
„JSM DOROSŁYM - PIŁKA NOŻNA 40 PLUS”
w ramach obchodów
60-LECIA JELENIOGÓRSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ  W dniu 15 września 2018 r., przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Noskowskiego na Osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze odbyły się zawody piłki nożnej organizowane w ramach obchodów 60-lecia Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Turniej przeprowadziło Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM przy wsparciu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Zgodnie z przyjętą formułą turnieju (informacja na plakacie oraz w internecie), jako turnieju zamkniętego do 13 września zgłosiły się 4 drużyny tj.
ENERGETYK Legnica,
DRAEXLMAIER/BUDOWLANI Jelenia Góra,
OLDBOY CHOJNIK Cieplice,
ZABOBRZE Jelenia Góra

  W dniu zawodów zespół Energetyka poinformował, że z przyczyn zawodowych nie przyjedzie na turniej. Na turniej zgłosiły się pozostałe zespoły lecz przed losowaniem rozgrywek zespół ZABOBRZA zrezygnował z udziału w imprezie.
  Wobec powstałej sytuacji, organizator na wniosek zespołów zdecydował, że zostanie rozegrany mecz finałowy w pełnym wymiarze czasowym tj. 2 x 45 min. pomiędzy zespołami DRAEXLMAIER/BUDOWLANI - OLDBOY CHOJNIK.
  Zwycięzcą spotkania został zespół DRAEXLMAIER/BUDOWLANI, który pokonał zespół OLDBOY CHOJNIK 5 – 4
(do przerwy 3 – 2).
  Oba zespoły otrzymały puchary Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a kapitanowi zespołu DRAEXLMAIER/BUDOWLANI Wojciechowi Koleńskiemu przyznano nagrodę MVP turnieju.
Bramkarzy obu zespołów obdarowano nagrodami niespodziankami.
  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali posiłek oraz napoje.

  Turniej otworzył oraz na zakończenie udekorował zespoły i zawodników Członek Rady Nadzorczej Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Józef Szlachta.

Prezes Zarządu Elźbieta Knappe7-09-2018

WAKACJE Z PIŁKĄ I POMPONEM - FINAŁ

Zdjęcia z finału wakacyjnej akcji "Wakacje z piłką i pomponem", który odbył się 2 września 2018 roku.30-08-2018SZANOWNI PAŃSTWO, WŁAŚCICIELE PSÓW I KOTÓW
W związku ze skargami dotyczącymi skutków wyprowadzania psów i kotów na chodniki , trawniki
i place zabaw informujemy, że obowiązujący w JSM Regulamin porządku domowego w § 18 reguluje powyższe sprawy następująco:


1. Trzymanie w mieszkaniach psów, kotów i innych zwierząt domowych jest dopuszczalne o ile zwierzęta nie zagrażają zdrowiu oraz nie zakłócają spokoju innych mieszkańców.
2. Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Jeleniej Górze dotyczącą zasad rejestracji psów oraz zachowania względów bezpieczeństwa, porządku i czystości, psy muszą być zarejestrowane.
3. Wyprowadzane psy:
  a. Na klatkach schodowych i w windach – muszą być w kagańcu i na smyczy,
  b. W obrębie osiedla – powinny być prowadzone na smyczy, bez możliwości ich puszczania luzem.

4. Właściciel psa powinien zapewnić pełną kontrolę nad zwierzęciem poza obrębem swojego mieszkania , niedopuszczalne jest pozostawienie psa bez opieki.
5. Właściciel psa odpowiada za wszystkie szkody spowodowane przez psa w budynku i jego otoczeniu, a zwłaszcza na terenach zielonych w obrębie osiedla.
6. Właściciele psów i kotów zobowiązani są do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta na klatkach schodowych, w pomieszczeniach budynku służących do wspólnego użytku oraz na trawnikach i ścieżkach osiedlowych,
7. Obowiązuje całkowity zakaz wyprowadzania psów i kotów do piaskownic.
8. Na terenach domu i osiedla zabrania się hodowli zwierząt hodowlanych. Zabrania się zanieczyszczania terenu wokół budynków karmą dla gołębi i innego ptactwa.
Zabrania się dokarmiania gołębi na balkonach, loggiach i parapetach okiennych.
9. O każdym przypadku choroby zakaźnej lub jej podejrzeniu należy niezwłocznie zawiadomić właściwą stacje sanitarno-epidemiologiczną i Administrację Osiedla.
10. Do kontroli i egzekwowania postanowień niniejszego paragrafu regulaminu, zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, zobowiązana jest Straż Miejska.
11. Naruszanie przepisów dotyczących opieki nad zwierzętami podlega karze grzywny w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

27-07-2018

Żagle na Zabobrzu


  Miło nam poinformować Państwa, że w trosce o dobro i zdrowie Waszych dzieci piaskownice, usytuowane na placach rekreacyjnych JSM przy ulicach Mieczysława Karłowicza na Zabobrzu I, Zygmunta Noskowskiego na Zabobrzu II i Alfreda Wiłkomirskiego na Zabobrzu III, zostały osłonięte żaglami. Osłony chronią przed działaniem promieni słonecznych i niewielkimi opadami deszczu. Tym samym korzystanie z piaskownic stało się możliwe nawet w czasie największych upałów. Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy w piaskownicach „pod żaglami”.


29-06-2018


Niesportowiec też Sportowiec – edycja 2018  W dniu 9 czerwca 2018 r. przy zmiennych warunkach pogodowych, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Wiłkomirskiego na Osiedlu „ZABOBRZE” w Jeleniej Górze w ramach festynu rodzinnego z okazji 60 lecia Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się zawody (turniej par) amatorów w PETANCE, organizowane przez Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM.
  Turniej był podsumowaniem imprezy integracyjno-rekreacyjno-sportowej w petance organizowanej w miesiącu maju i czerwcu pod nazwą „NIESPORTOWIEC TEŻ SPORTOWIEC”, imprezy ukierunkowanej na zaktywizowaniu mieszkańców Osiedla Zabobrze do aktywnego wypoczynku.
  W turnieju startowało 16 dwuosobowych drużyn, reprezentujących mieszkańców Osiedla Zabobrze . Turniej rozegrano systemem pucharowym grając mecze w fazie eliminacyjnej do 7punktów, a półfinały oraz finały do 13 punktów. Rozegrano łącznie 16 spotkań meczowych.
  Pierwsze miejsce zajęła para Monika i Ryszard na drugim uplasowała się para Makary i Mariusz, a następnie para Gabrysia i Justyna oraz Włodzimierz i Marian. Zwycięzcy zawodów, trzy pierwsze pary otrzymały puchary oraz medale.
  Zorganizowano także imprezę rekreacyjną dla dzieci, rzut precyzyjny do trzech miejsc usytuowanych na osobnym boisku. W imprezie udział wzięło 103 dzieci, które po zaliczeniu konkurencji (min 3 trafienia w wyznaczone miejsce – zaliczyły wszystkie dzieci) otrzymały drobne upominki wręczane przez Głównego Organizatora Festynu.

Opracował Marian Mójta       

12-06-2018

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆJuż po raz piąty bawiliśmy się na festynie rodzinnym na Zabobrzu. Tegoroczny był punktem kulminacyjnym obchodów 60-lecia Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


  Piąty zabobrzański festyn rodzinny, zorganizowany pod hasłem 60 lat Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, odbył się w sobotę 9 czerwca 2018 roku na Zabobrzu III.
  Bogata oferta programowa festynu była możliwa dzięki znaczącemu finansowemu wsparciu przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze. Wsparcia udzielili również liczni sponsorzy – firmy współpracujące ze Spółdzielnią.
  Jak co roku, tak i w tym, nie zabrakło atrakcji, znanych już z poprzednich festynów. Stanął więc na Zabobrzu dmuchany plac zabaw dla dzieci, ze zjeżdżalniami i basenem, po którym można było popływać na łódeczkach. Był też drugi, duży basen, po którym można było strumieniami wody, puszczanymi ze strażackich węży, „przepychać” kule wodne. Malowanie dziecięcych buzi, puszczanie wielkich mydlanych baniek, możliwość sfotografowania się z wielkimi maskotkami – to stałe punkty już każdego festynu. Przez cały czas prowadzone były animacje dla uczestników zabawy. Był klaun, który skupił uwagę wielu dzieci w trakcie spektaklu, specjalnie na tę okazję przygotowanego. Były też dziecięce występy amatorskie. Nie zabrakło wątków edukacyjnych. Olbrzymim powodzeniem cieszyło się laboratorium chemiczne. Nie zabrakło też sportu. Można było rozegrać mecz w bulle, spróbować swoich sił na mini polu golfowym oraz w Bubble Football. Dużą atrakcją była możliwość sfotografowania się na prawdziwym policyjnych motorze.
  Jeszcze przez koncertem, na głównej scenie, odbyła się miła uroczystość, podczas której Zbigniew Słowik – Przewodniczący Rady Nadzorczej JSM oraz Mirosław Garbowski – Prezes Zarządu Spółdzielni wręczali firmom współpracującym z JSM, które też sponsorowały tegoroczny festyn, okolicznościowe szklane statuetki, będące formą podziękowania za wieloletnią współpracę i pracę na rzecz spółdzielczej społeczności, wygrawerowane okolicznościowym napisem, podkreślającym 60 lat istnienia Spółdzielni. Wywołując przedstawicieli poszczególnych firm na scenę Prezes Zarządu pokrótce omawiał rodzaj pracy danej firmy, wykonywanej na spółdzielczych zasobach. Licznie zebrani widzowie tej uroczystości mogli się przekonać jak dużo firm pracuje, aby w spółdzielczych domach mieszkało się bezpiecznie i wygodnie. Szklanymi statuetkami wyróżniono Urząd Miejski, spółki: ECO Jelenia Góra, „ISTA POLSKA” w Krakowie, Schindler Polska w Warszawie, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Dźwigowych we Wrocławiu, UNISOFT w Gdyni, Centrum Usług Finansowych w Kielcach, Zicom Next w Tarnowie, Daterm w Zielonej Górze, Budowlano-Dekarskie Przedsiębiorstwo „MIRSKI + DITTRICH” w Tyńcu Małym, ABC – SERVICE we Wrocławiu, „UNIQA” Towarzystwo Ubezpieczeń w Łodzi, CONNECT P.P.H.U. w Jeleniej Górze, PHU „Ślizex” w Gniewie, PHU DEK-POL w Jeleniej Górze, Kółko Rolnicze w Siedlęcinie, Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, PKO BP S.A. we Wrocławiu oraz spółki miejskie, od lat obsługujące nasze osiedla: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”. Szklaną statuetkę otrzymała również firma Vesna w Jeleniej Górze, która od samego początku, tj. od roku 2014, organizuje nasze festyny, a także inne imprezy (Lato z piłką i pomponem, wigilia dla osób samotnych).
  Grawerowanymi dyplomami uhonorowano też mniejsze – bywa, że rodzinne – firmy, także od lat współpracujące ze Spółdzielnią. Dyplomy otrzymali: Jerzy Szaliński (Instalatorstwo Sanitarne, GAZ i C.O. w Jeżowie Sudeckim), Jacek Baran (Firma Handlowo-Usługowa „STEF-BUD” w Wojcieszowie), Mirosław Karaban (Karfon - Instalatorstwo Elektroniczne w Jeleniej Górze), Maria Hałońska (Elektrobud Spółka z o. o w Jeleniej Górze), Henryk Kina (EURO-POL w Jeleniej Górze), Janusz Opacki (Zakład Ogólnobudowlany, Dekarstwo w Jeleniej Górze), Paweł Opacki (Usługi Ogólnobudowlane O. P. w Jeleniej Górze), Sławomir Buczek (ULMUS London Ltd 68 w Londynie).
  Na zakończenie tej części festynu Prezes Zarządu zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek. Oczom zebranych ukazał się olbrzymi tort, udekorowany owocami, logo JSM i napisem „60 lat Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”. Krojenie tortu i podawanie na talerzykach uczestnikom festynu trwało ponad godzinę – to świadczy jak duży był ten tort. Był również bardzo smaczny.
  Uwieńczeniem festynu był koncert, w którego pierwszej części wystąpił zespół Trzy Korony. Muzycy zespołu swoją twórczość skierowali przede wszystkim na wykonywanie utworów Krzysztofa Klenczona – zarówno tych z okresu tworzenia dla zespołu Czerwone Gitary, którego był współzałożycielem i członkiem w latach 1965 – 1970, jak i z okresu Trzech Koron – zespołu, którego Krzysztof Klenczon był założycielem (w 1970 roku) i leaderem. Zespół rozpadł się w 1972 roku, po podjęciu przez Krzysztofa Klenczona decyzji o wyjeździe, wraz z rodziną, na stałe, do Stanów Zjednoczonych. Reaktywowany w 2005 roku, za przyzwoleniem i aprobatą żony artysty, zmarłego w 1981 roku, zespół Trzy Korony z powodzeniem prezentuje twórczość Krzysztofa Klenczona nie tylko na polskich estradach. W drugiej części, w otoczeniu pięknych dziewcząt, wystąpił gwiazdor disco polo Czadoman. Koncert zgromadził dużą publiczność, która do końca bawiła się świetnie.
  Na zakończenie festynu odbył się pokaz laserowy.
  W ten oto sposób, z „przytupem”, Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła obchody 60-lecia istnienia.
Grażyna Tęcza

28-05-2018


II Turniej Brydża Sportowego Par o Puchar JSM  2-gi Turniej o Puchar Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się w sobotę 12 maja 2018 w Kawiarni Muza ODK i wpisał się w obchody 60-lecia JSM.
  W turnieju wzięło udział 14 par uczestników(w większości Zabobrzan), którzy rozegrali 30 rozdań ułożonych w 30 pudełkach. Wyniki każdego rozdania były przesyłane bezprzewodowo on-line do komputera przy pomocy urządzenia Bridgemate. Pozwoliło to na wyliczenie i pokazanie wyników natychmiast po zakończeniu zawodów.
  Zdobywcami Pucharu zostali Tadeusz Cymbalista z Adasiem Szuszkiewiczem, który jest tegorocznym maturzystą z Żeroma. Jak widać, połączenie doświadczenia(partner starszy o pół wieku) z młodością w brydżu daje znakomite efekty.   Wyniki pozostałych par znajdują się na stronie www.brydzjeleniagora.pl.tl w zakładce "Wyniki turniejów".   Zawody zakończone zostały uroczystym wręczeniem Pucharów, dyplomów i nagród przez Pana Prezesa JSM. Wśród pozostałych zawodników rozlosowano kosze słodyczy. Uczestnicy brawami podziękowali JSM za zorganizowanie Turnieju i umówili się na następne spotkanie za rok.   Ze strony organizacyjnej turniej zabezpieczyli Osiedlowy Dom Kultury i Klub Brydżowy Zabobrze, który zaprasza wszystkich chętnych do gry "przy pomocy kart" w każdy poniedziałek i czwartek o 16:45 w ODK.23-05-2018IV Zabobrzańska Mila

  W dniu 12 maja 2018 r. już po raz czwarty biegacze z Jeleniej Góry i okolic uczestniczyli w biegu pod nazwą IV Zabobrzańska Mila. Podobnie jak w zeszłym roku start i meta biegu wyznaczone były w pobliżu sklepu Leroy-Merlin, Trasa przebiegała terenami szutrowymi, asfaltowymi i duktami leśnymi, położonymi poniżej Góry Szybowcowej. Na miejscu startu i mety ustawiono banery m.in. Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Miasta, windery i flagi współorganizatorów. Zapewniono sprzęt nagłaśniający i konferansjerkę. Członkowie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej z Ognisk Orle i Zabobrze przy JSM podjęli się obsługi technicznej i sędziowskiej. Zawodnikom zapewniono wyżywienie, w postaci pożywnych kanapek, wodę (również na trasie biegu), sanitariaty oraz obsługę medyczną. Bieg składał się z trzech części: Biegu Orlików, Biegu dla dzieci oraz Biegu głównego. Wszystkie uczestniczące w nim dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, w biegu uczestniczyły dzieci oraz dorośli. Rodzinna atmosfera, zdrowa forma spędzania wolnego czasu oraz zainteresowanie naszym biegiem motywuje nas do kolejnych inicjatyw integrujących naszą osiedlową społeczność.7-05-2018

Niesportowiec też Sportowiec
GRAMY W BULE NA ZABOBRZU

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do nauki gry w BULE.18-04-2018


INFORMACJA W SPRAWIE OPŁAT w Banku Spółdzielczym !
11-04-2018

Zmiana stawek opłat za różnicę wody   Dnia 13.03.2017r. Rada Nadzorcza, na wniosek Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podjęła Uchwałę nr 7/2018 w sprawie założeń do ustalenia stawek opłat, wysokości stawek opłat na pokrycie kosztów wody stanowiącej różnicę pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy indywidualnych w budynkach od 1.04.2018r. W oparciu o:
• szacowane koszty roku 2017 na podstawie „różnicy wody” jaka powstała w roku 2017,
• wynik, który powstał po rozliczeniu kosztów i przychodów 2017 roku
zostały ustalone dla poszczególnych budynków stawki opłat na pokrycie kosztów wody stanowiącej różnicę pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy indywidualnych, obowiązujące od 1 kwietnia 2018 roku.

Szczegółowa wysokość opłaty dla poszczególnych budynków ujęta jest w wyżej wymienionej uchwale nr 7/2018 Rady Nadzorczej, która znajduje się w zakładce „Uchwały Rady Nadzorczej”. Wysokość opłaty dla poszczególnych budynków jest podana:
• dla lokali, w których są zameldowane/zamieszkałe osoby - w zł/osobę/m-c
• dla lokali, w których liczba osób zameldowanych/zamieszkałych wynosi „0” - w zł/m2 /m-c

Jednocześnie informujemy, że w związku z wejściem od 01.01.2018 r. Prawa Wodnego i nowelizacją Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków zmianie ulega sposób ustalania wysokości opłat za wodę, ścieki i abonament. Dotychczasowe kompetencje Rady Miejskiej przejmie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które będzie odpowiedzialne za ustalenie wysokości opłat. Ewentualne zmiany w/w opłat znane będą w połowie 2018 r.


5-04-2018

CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH

poświęconych bezpieczeństwu Państwa
oraz bezpiecznemu zamieszkaniu na terenie osiedla.


  Uprzejmie Państwa informujemy, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wspólnie z Komendą Miejska Policji w Jeleniej Górze ma przyjemność zaprosić mieszkańców Zabobrza na CYKL DEBAT SPOŁECZNYCH.• Informujemy, że 6 kwietnia 2018 roku odbyła się pierwsza debata społeczna - "Bezpieczny Senior". Spotkanie zainaugurował Prezes JSM - Mirosław Garbowski wraz z Zastępcą Komendanta Policji - Bogumiłem Kotowskim. W dalszej części spotkanie prowadziła Pani Beata Sosulska-Baran z wydziału prewencji policji oraz psycholog policyjny Pani Małgorzata Gorzelak.
Na debacie obecny był również kierownikiem dzielnicowych I Komisariatu Policji (Zabobrze) Pan Sławomir Wiktorowski.


19-02-2018

Konkurs „Magia Świąt”


  12 lutego 2018 roku w sali konferencyjnej JSM uhonorowano mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy wzięli udział w konkursie „Magia Świąt”. W konkursie wzięło udział 7 mieszkańców. Część z nich skorzystała z zaproszenia Spółdzielni i przybyła na uroczyste ogłoszenia wyników i rozdanie nagród. Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości stosownej do zajętego miejsca:

I miejsce – Wojciech Ptak – kwota 200 złotych,
II miejsce – Edward Uchman – kwota 150 złotych,
III miejsce – Jerzy Dąbrowski – kwota 100 złotych,

oraz 4 wyróżnienia i kwotę 50 zł otrzymali:
- Stanisława Raus
- Marta Wysoczańska-Krawiec
- Monika Snopek
- Anna Wojtoń

Wszystkim uczestnikom i zarazem zwycięzcom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do uczestniczenia w konkursie w latach następnych.
30-01-2018


Człowiek Roku 2017
   Miło nam poinformować Państwa, że Człowiekiem Roku 2017 w wyborach czytelników „Nowin Jeleniogórskich” został Prezes naszej Spółdzielni Mirosław Garbowski i podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 stycznia 2018 roku w Filharmonii Dolnośląskiej, odebrał nagrodę główną >Kryształ Górski<.

  

   Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.
  Dziękuję mieszkańcom spółdzielczych domów, dziękuję działaczom spółdzielczego   samorządu i pracownikom Spółdzielni. Tę nagrodę zawdzięczam Wam wszystkim,   bowiem dzięki współpracy osiągamy rezultaty, które być może nie wszystkich    satysfakcjonują, ale które – proszę mi wierzyć – motywują do dalszych działań na rzecz spółdzielczej społeczności.
   Nagrodę dedukuję moim współpracownikom, którzy na co dzień przyczyniają się do   rozwoju naszej Spółdzielni.
                                                                                                     Mirosław Garbowski

     


19-01-2018

Szanowni Państwo
   Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez JSM „Przewodnikiem Mieszkańca Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”, w którym między innymi udzielamy praktycznych porad i informacji z zakresu działania JSM, odpowiadamy na najczęściej zadawane nam pytania, podpowiadamy jak sprawnie rozwiązać problem. Wyrażamy nadzieję, że Przewodnik – dostarczony już do Państwa mieszkań – będzie Wam służył przez wiele lat.
Życzymy miłej lektury.17-01-2018

           JSM otrzymała tytuł Firmy Roku 2017

   W dniu 15 stycznia 2018 roku, na zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry spotkaniu noworocznym władz samorządowych miasta z przedstawicielami życia społeczno-gospodarczego, kultury i edukacji, Prezydent Miasta Marcin Zawiła wręczył przedstawicielom Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej statuetkę symbolizującą nadany JSM tytuł Firmy Roku 2017. W imieniu JSM wyróżnienie odebrali Zbigniew Słowik – Przewodniczący Rady Nadzorczej JSM i Marian Szczęśniak – Zastępca Prezesa Zarządu JSM. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest jednym z trzech przedsiębiorstw, którym ten zaszczytny tytuł nadano. Oprócz JSM wyróżniono firmę informatyczną CPU ZETO Spółkę z o.o. oraz firmę QuestSport Ewy Włoszczowskiej, produkującą odzież sportową. Ponadto wyróżniono Organizację Roku 2017 – Hufiec Karkonoski Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.17-01-2018To już 60 lat …
Jubileusz Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  12 stycznia 2018 roku w Osiedlowym Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli, zaproszeni przez Radę Nadzorczą i Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, goście: Jerzy Jankowski – Prezes Zarządu Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP, Leszek Wrotniewski – przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Łużniak i Piotr Paczóski – Zastępcy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, przedstawiciele zaprzyjaźnionych z JSM spółdzielni mieszkaniowych takich jak: Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Legnicy, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubaniu, SM „Agat” ze Złotoryi, SM „Metalowiec” z Wrocławia, SM „Ostoja” z Jeleniej Góry, SM „Piekary” z Legnicy oraz SM „Podzamcze” z Wałbrzycha. Prezes Zarządu SM „Metalowiec” reprezentował również Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami we Wrocławiu. Ponadto na spotkanie przybył jeden z założycieli Spółdzielni pan Tadeusz Czarczyński oraz zaproszeni działacze organów samorządowych Spółdzielni, obecnych i dawnych, a także liczna grupa pracowników JSM. Nie zabrakło również gospodyni obiektu, w którym spotkanie się odbywało, czyli pani Sylwii Motyl-Cinkowskiej – Dyrektor Osiedlowego Domu Kultury. Były oficjalne wystąpienia, życzenia, miłe słowa. Sześciu działaczy oraz dwudziestu dwóch najstarszych pracowników Spółdzielni odznaczono odznaką „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”. Na zakończenie części oficjalnej spotkania wystąpił zespół A.M.A.Trio z Jeleniej Góry. W galerii ODK „Promocje” uczestnicy spotkania wznieśli symbolicznym kieliszkiem szampana toast za następne, co najmniej, 60 lat Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

              
29-12-2017


      
         

Zdjęcia z uroczystego spotkania wigilijnego, które odbyło się w sali "Arka" przy Parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze w dniu 21 grudnia 2017 r.


20-12-2017


Rozstrzygnięto konkurs na magiczną bombkę
   19 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej JSM ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą, magiczną bombkę 2017. W konkursie wzięło udział 16 uczestników; czternaście pań i dwóch, jeszcze nie pełnoletnich, panów. Część z nich skorzystała z zaproszenia Spółdzielni i przybyła na uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz dużą czekoladę. Nagrodzeni, pierwsze cztery miejsca, otrzymali ponadto bony towarowe do zrealizowania w wybranych sklepach w Galerii Sudeckiej. W wyniku głosowania internautów nagrody otrzymały panie:

I miejsce – Anna Hamera – bon wartości 200 złotych,
II miejsce – Karolina Zygmunt – bon wartości 150 złotych,
III miejsce – Agnieszka Winiarska – bon wartości 100 złotych,
IV miejsce – Iwona Jaskórzyńska – bon wartości 50 złotych.

  Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przekazanie bombek uczestnikom spółdzielczej wigilii dla samotnych, którzy będą uczestniczyć w loterii i te bombki losować. Wigilia odbędzie się 21 grudnia br.17-11-2017

   Nawiązując do informacji o podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu JSM pod nazwą „Kompleksowa termomodernizacja w budynkach mieszkalnych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej” informujemy, że rozpoczęły się już prace przy ulicy Tadeusza Sygietyńskiego. Na każdym z trzech budynków, zgłoszonych do projektu, umieszczono tablice informujące o wsparciu inwestycji środkami Unii Europejskiej. Tablice, zgodnie z umową o dofinansowanie, będą tam wisiały do zakończenia robót i w okresie trwałości projektu, tj. przez okres trzech lat po zakończeniu i odebraniu prac termomodernizacyjnych.6-11-2017

Kontakt z Radą Nadzorczą JSM


Szanowni Członkowie Spółdzielni, właściciele lokali


  Informujemy, że możecie Państwo oprócz bezpośredniego spotkania z członkami Rady Nadzorczej kontaktować się z Radą JSM drogą elektroniczną wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt21-10-2017


Rozstrzygnięto konkurs

„MÓJ PIĘKNY BALKON”Do oceny, w ramach ogłoszonego przez JSM konkursu, mieszkańcy zgłosili szesnaście balkonów.

20 września 2017 roku komisja, składająca się z sześciu osób (przedstawicielka Rady Nadzorczej JSM, trzech pracowników Spółdzielni i dwie lokatorki), obejrzała ponumerowane zdjęcia balkonów, nie znając nazwisk ich właścicieli. Po rozstrzygnięciu i ustaleniu kolejności zwycięskich balkonów ujawniona została lista osób biorących udział w konkursie. I dopiero wówczas okazało się, kim są właściciele wyróżnionych balkonów. Wynik zaskoczył samą komisję, bowiem na drugim i trzecim miejscu uplasowali się matka i syn, prezentując w konkursie – co oczywiste – różne balkony.

Niestety nie wszystkie zdjęcia spełniały regulaminowe wymagania. Zrobienie dwóch zdjęć, w jednym kierunku, uniemożliwiało dokonanie oceny drugiej strony balkonu. Komisja podkreśliła też, że nie był to tylko konkurs na najpiękniejsze kwiaty, bowiem takich, na niejednym balkonie, nie brakuje. Liczyło się coś jeszcze; stworzenie miejsca do wypoczynku, do przeczytania czasopisma, książki, do wypicia kawy czy herbaty. Dlatego zdjęcia zrobione samym kwiatom nie zostały nagrodzone. Źle odbierane były też sznurki do suszenia prania.

W konkursie wziął udział właściciel pięknego balkonu, typowanego do zwycięstwa. Ale widoczny na zdjęciu grill wyeliminował ten balkon z grupy nagrodzonych, bowiem grillowanie na balkonie jest w naszej Spółdzielni zabronione.

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia (w formie bonów do realizacji w sklepie Leroy Merlin):

   I miejsce – bon wartości 300 złotych – balkon Magdaleny Pruś,
   II miejsce – bon wartości 200 złotych – balkon Agnieszki Jemai
   III miejsce – bon wartości 100 złotych – balkon Kamila Jemai,
Cztery wyróżnienia – bony wartości 50 złotych każdy – balkony Barbary Bieńkowskiej, Beaty Ulikowskiej, Zofii i Krzysztofa Kubieckich oraz Urszuli Zwatrzko-Depty.


Ze zrozumiałych względów nie podajemy adresów zwycięzców.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Spółdzielni w dniu 18 października 2017 roku. Zaproszono wszystkich uczestników konkursu, którzy na prezentowanych slajdach mogli porównać swoje realizacje balkonowe z realizacjami konkurentów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającej inwencji twórczej, wykorzystywanej do kreowania balkonowej przestrzeni.

Grażyna Tęcza12-10-2017


Umowa o dofinansowanie termomodernizacji ze środków unijnych podpisana
   W dniu 11 października 2017 roku pomiędzy Województwem Dolnośląskim, reprezentowanym przez Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, działającą w imieniu województwa Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą (powołaną Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w 2007 roku), reprezentowaną przez Dyrektora DIP Renatę Granowską a Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową, reprezentowaną przez Mirosława Garbowskiego – Prezesa Zarządu oraz Aleksandrę Chrzanowską-Frątczak – Zastępcę Prezesa Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Kompleksowa termomodernizacja w budynkach mieszkalnych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”.
   Na realizację zadań termomodernizacji budynków mieszkalnych przy ulicach: J. Kiepury 30 i 32, T. Sygietyńskiego 1, 3 i 5, K.I. Gałczyńskiego 18 i 20 oraz M. Curie-Skłodowskiej 13 Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznano kwotę 2.015.779,09 złotych, stanowiącą 51,31 procent całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zobowiązała się do wniesienia wkładu własnego na realizację projektu w wysokości 1.912.656,24 złotych, stanowiącego 48,69 procent całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu. Termin realizacji Projektu ustalono na dzień 31 października 2018 roku.
   Po podpisaniu umowy odbyła się konferencja prasowa, na którą przybyli przedstawiciele lokalnych mediów. Dziennikarzy interesowały skutki finansowe, efekty energetyczne, a co za tym idzie i te związane z ochroną środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania ze środków unijnych było osiągnięcie efektu energetycznego, w wyniku prac termomodernizacyjnych, wynoszącego co najmniej 30 procent. Oprócz oszczędności energii, zwłaszcza cieplnej, mieszkańcy budynków objętych Projektem poniosą mniejsze nakłady finansowe na docieplenie „swoich” budynków z własnych budżetów.
   Jest wielkim sukcesem naszej Spółdzielni i innych z naszego regionu, które od kilku lat, w ramach działalności stowarzyszenia „Razem Cieplej”, ubiegały się o dotacje ze środków unijnych i ten cel osiągnęły. Oprócz JSM środki z Unii Europejskiej, w ramach projektu związanego z kompleksową modernizacją energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych, otrzymają spółdzielnie mieszkaniowe między innymi z Głogowa, Legnicy, Wałbrzycha, Złotoryi.
   Teraz przed Spółdzielnią stoi duże zadanie – wykonanie w ciągu roku, bo do 31 października 2018 roku, termomodernizacji w wyżej wymienionych budynkach.

Będzie termomodernizacja budynków JSM - jelonka.com - wiadomości

Miliony dla Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - strimeo.tv - film

Pieniądze na inwestycje dla JSM-ki - Dami Jelenia Góra - film


6-10-2017


LIDER Spółdzielczości Mieszkaniowej 2017


Miło nam poinformować, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa została laureatem IV edycji konkursu Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej, organizowanego przez miesięcznik Administrator. Spółdzielnia nasza uzyskała miano


LIDERA SPÓŁDZIELCZOŚCI MIESZKANIOWEJ 2017 ROKU


w kategorii „spółdzielnie duże bez przychodu z inwestycji”.
Jak podkreślono w uzasadnieniu „uhonorowano te spółdzielnie mieszkaniowe, które wyróżniają się spośród innych nie tylko wynikami ekonomicznymi, ale także ciekawymi inicjatywami na rzecz swoich członków, przedsiębiorczością i umiejętnością sprawnego poruszania się w gąszczu coraz bardziej zawiłych przepisów prawa”.     


3-10-2017

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry

     


Laudacja

wygłoszona podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która odbyła się 27 września 2017 roku, na której wręczono Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej list gratulacyjny z okazji 60-lecia JSM.

Wśród nielicznych w gruncie rzeczy dóbr, jakie są naprawdę potrzebne człowiekowi do życia jest poczucie bezpieczeństwa, a w tym – własne mieszkanie.

Jedną ze słabości poprzedniego ustroju, szczególnie w pierwszej jego fazie był właśnie niedostatek mieszkań, a posiadanie własnego kąta, nawet ze wspólnym przedpokojem, czy kuchnią z innymi lokatorami, było wyznacznikiem wyższego standardu życia.Wystąpienie Mirosława Garbowskiego – Prezesa Zarządu JSM
podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry


Szanowni Rajcy Miejscy,
Szanowni Państwo,
zebrani w tej pięknej Sali Filharmonii Dolnośląskiej,
witam Państwa bardzo serdecznie.

Przede wszystkim, w imieniu Rady Nadzorczej, w imieniu Zarządu – którego pracami mam zaszczyt kierować – a także w imieniu pracowników Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dziękuję za to wyróżnienie, za list gratulacyjny dla naszej Spółdzielni z okazji 60-lecia działalności.


UDAŁO SIĘ !
OTRZYMALISMY DOFINANSOWANIE Z UNII EUROPEJSKIEJ !!!


Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma przyjemność poinformować, że pozyskaliśmy dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja w budynkach mieszkalnych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.”

  Nasz projekt, tak jak wiele innych, brał udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach działania 3.3.3 B Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AJ. Z 19 wniosków ocenionych pozytywnie przez Organizatora Konkursu tylko 9 otrzymało dofinansowanie, w tym nasza Spółdzielnia!!! Dofinansowanie otrzymały te wnioski, które uzyskały największą liczbę punktów. Projekt w naszej Spółdzielni obejmie termomodernizację 8 budynków mieszkalnych przy ulicy: J. Kiepury 30 i 32, T. Sygietyńskiego 1, 3 i 5, K.I.Gałczyńskiego 18 i 20 oraz M.Curie-Skłodowskiej 13. Są to jedyne budynki w naszych zasobach, które spełniały warunki efektu energetycznego wynoszącego minimum 30%. Maksymalna kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 2 015 778,09 zł, a realizacja projektu musi być zakończona do 31.10.2018 roku.27-09-2017

Opłaty za używanie lokali w 2018 roku


Szanowni Członkowie Spółdzielni, właściciele lokali

Uprzejmie informujemy, że na podstawie § 28 ust.1 pkt 12 statutu Spółdzielni, uchwałą nr 42 /2017 z dnia 12 września 2017 roku Rada Nadzorcza JSM, na wniosek Zarządu, zatwierdziła nową wysokość stawek opłat za używanie lokali obowiązującą od 1 stycznia 2018 roku.
Opłaty za używanie lokali w 2018 roku18-09-2017

Baterie fotowoltaiczne na Zabobrzu


  Fotowoltaika, jako dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródła odnawialnego jakim jest energia słoneczna, obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana.


   Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa zrealizowała pilotażowy plan montażu instalacji fotowoltaicznej (solarnej) na dachach budynków: numer 10 przy ulicy Stanisława Moniuszki i numer 4 przy ulicy Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.
Budynki, w których zamontowano instalację fotowoltaiczną, spełniają wymagania formalne i techniczne programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Część 2) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”, którego celem jest ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł, poprzez zakup i montaż małych instalacji lub mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii, do produkcji energii elektrycznej lub ciepła dla osób fizycznych oraz wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Program promuje nowe technologie odnawialnych źródeł energii oraz postawy prosumenckie (podniesienie świadomości inwestorskiej i ekologicznej).
  Celem montażu instalacji fotowoltaicznej w naszej Spółdzielni jest wytwarzanie w ekologiczny sposób energii elektrycznej na potrzeby własne dla pomieszczeń wspólnych i urządzeń technicznych (oświetlenie klatek schodowych, piwnic, pomieszczeń gospodarczych, urządzeń elektrycznych hydroforni, napędów dźwigów). Przedsięwzięcie to spowoduje zmniejszenie kosztów zakupu energii z zakładu energetycznego. W okresach braku dostatecznego nasłonecznienia, nie zapewniającego wytwarzania odpowiedniej ilości energii z własnego źródła fotowoltaicznego, energia pobierana będzie z sieci energetycznej. Przy wystarczającym nasłonecznieniu nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej będzie zwracana do sieci energetycznej.
  Zadanie zostało sfinansowane w 40 procentach z dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 49.667 złotych. Pozostałe 60 procent kosztów zostało sfinansowane środkami uzyskanymi z kredytu udzielonego Spółdzielni przez Bank Ochrony Środowiska na preferencyjnych warunkach, z przewidywanym okresem spłaty siedmiu lat.
  Co ważne: mieszkańcy obu budynków nie ponoszą żadnych kosztów tego przedsięwzięcia. Koszty kredytu i jego obsługi oraz ubezpieczenia urządzeń pokrywane będą z oszczędności energii elektrycznej, zużywanej w pomieszczeniach wspólnych budynków.
  Po spłaceniu kredytu i rozliczeniu przedsięwzięcia, nadwyżka środków finansowych, uzyskanych z wytwarzania przez baterie fotowoltaiczne energii elektrycznej, nad kosztami eksploatacji instalacji, „przejdzie” na fundusz eksploatacyjny danego budynku. A to spowoduje zmniejszenie opłat w części dotyczącej kosztów energii elektrycznej dla pomieszczeń wspólnych tego budynku.15-09-2017

WAKACJE Z PIŁKĄ I POMPONEM - FINAŁ

  W niedzielę 10 września 2017 roku odbyły się finałowe rozgrywki piłkarskie oraz pokazy taneczne cheerleaderek, będące uwieńczeniem wakacyjnych zajęć sportowo-tanecznych, prowadzonych na Zabobrzu w lipcu i sierpniu pod hasłem „Wakacje z piłką i pomponem”. Zajęcia były prowadzone przez trenerów z Klubu Piłkarskiego LOTNIK z Jeżowa Sudeckiego oraz ze Szkoły Tańca NO NAME DANCE STUDIO w Jeleniej Górze.

  I choć niebo było zachmurzone, i przez chwilkę nawet kropił drobny deszcz, nie zdołało to zepsuć zabawy i sportowej atmosfery. Dziewczęta i chłopcy, z pasją i zaangażowaniem, prezentowali swoje umiejętności nabyte przez dwa miesiące ćwiczeń i treningów.

  Ogółem na zajęciach tanecznych w czasie wakacji uczestniczyło 40 dziewczynek w różnym wieku oraz jeden chłopiec. Celem instruktorów ze Szkoły Tańca było zarażenie dzieci pasją do tańca i aktywnego spędzania czasu. Dzieci uczyły się nie tylko kroków tanecznych ale też elementów akrobatyki. W finałowych pokazach wzięło udział 15 dziewcząt i chłopiec. Wybrano najlepszą drużynę taneczną, której członkowie otrzymali od sponsora – sklepu „young reporter” z Galerii Sudeckiej – zestaw sportowych ubrań. Zwycięska drużyna została też zaproszona przez sponsora do reprezentowania sklepu „young reporter” w swoim układzie tanecznym podczas imprez organizowanych na terenie Galerii Sudeckiej.

  Na zajęcia piłkarskie w czasie wakacji zgłosiło się 65 osób – dziewcząt i chłopców. W turnieju piłkarskim wystartowało 45 osób – 44 chłopców i jedna dziewczynka – zgrupowanych w pięciu drużynach o zabawnych nazwach: FC Balony, FC Kapuśniaki, FC Lemury, FC Zabobrze i FC Żuki. Rozegrano 20 spotkań. Każdy grał z każdym. Turniej wygrała drużyna FC Żuki. Ostateczne wyniki prezentuje poniższa tabela:

  Najlepszym zawodnikiem został Kacper Antoniewski z FC Lemury, najlepszym bramkarzem – Marcel Dziewiątkowski z FC Zabobrze, a tytuł króla strzelców wywalczył sobie, zdobywając 8 bramek, Łukasz Smagacki z FC Żuki.

  Podczas trwania zawodów piłkarskich grupy taneczne kibicowały piłkarzom, a w przerwach między meczami, prezentowały swoje układy taneczne.

  Wszyscy uczestnicy zawodów, i tych piłkarskich, i tych tanecznych, otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięska drużyna piłkarska otrzymała pamiątkowe puchary, a najlepsi: zawodnik, bramkarz i król strzelców, ponadto, otrzymali statuetki.

  Sport to nie tylko rozrywka. Sport to coś więcej. W życiu młodego człowieka jest tak samo ważny jak zdobywanie wiedzy. Sport, jak mało która dziedzina życia społecznego, integruje młodzież. Kształtuje charakter, uczy działania zespołowego, ale też współzawodnictwa, osiągania jak najlepszych wyników. Uczy, że do sukcesu dochodzi się ciężką, systematyczną pracą. Sport uczy też jak znosić porażki, jak przegrywać. Dzisiaj przegrałem, ale jutro wygram. Drużyna FC Balony, która zajęła ostatnie miejsce, składała się z najmłodszych zawodników. Chłopcy walczyli z determinacją, ale nie mieli szansy ze starszymi, silniejszymi zawodnikami pozostałych drużyn. Dlatego, i tym najmłodszym, i tym starszym, wszystkim drużynom należą się gratulacje.

  Już po zawodach Maciej Maćkowski z Klubu Piłkarskiego LOTNIK powiedział nam:
„Świetna inicjatywa ze strony JSM, która w profesjonalny sposób podeszła do zorganizowania dzieciom zajęć, w okresie wakacji, w czasie wolnym. Jak wiemy, piłka nożna cieszy się największym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wybór przez JSM tej dyscypliny sportu, mającej zachęcić dzieci i młodzież do oderwania się od komputerów, był strzałem w dziesiątkę. Po rozmowach z rodzicami i kibicami, którzy oglądali zmagania młodych zawodników, mogę powiedzieć, że wszystkie ich wypowiedzi były bardzo pozytywne. Rozmówcy wyrażali nadzieję, że za rok „jot-es-emka” będzie tę inicjatywę kontynuowała. Ze swej strony dodam, że my również mamy taką nadzieję – mając na uwadze dobro młodzieży, a zwłaszcza jej rozwój fizyczny.”

  Takie słowa pochwały cieszą. Tym bardziej, że zajęcia sportowe, prowadzone w ramach „Wakacji z piłką i pomponem”, na tyle spodobały się młodzieży, że niektórzy młodzi piłkarze – działacze Klubu Piłkarskiego LOTNIK mówią o 13 osobach – postanowili kontynuować treningi i zapisali się do Klubu. Oby tylko tym młodym sportowcom nie zabrakło chęci, pasji i determinacji.

  Powodzenie pierwszej edycji „Wakacji z piłką i pomponem”, o którym świadczy, przewijająca się przez całe wakacje duża liczba uczestników zajęć sportowo-tanecznych, jest bodźcem dla Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do organizowania kolejnych edycji tego przedsięwzięcia. I tak na pewno się stanie już podczas kolejnych wakacji.
Grażyna Tęcza


1-09-2017


Rozwój Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Drodzy Mieszkańcy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W imieniu Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mam przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia prezentacji filmowej, obrazującej życie i działania naszej Spółdzielni w ciągu ostatnich lat. Termomodernizacja budynków, nowoczesne i proludzkie rozwiązania zastosowane przy wymianie dźwigów osobowych, odnawialne źródła energii w postaci baterii fotowoltaicznych, estetyczne wiatrołapy i miejsca gromadzenia odpadów z jednej strony, a realizacja terenowych siłowni i placów zabaw, rewitalizacja terenów zieleni osiedlowej czy też prowadzenie działalności integrującej mieszkańców osiedli poprzez organizacje festynów, zajęć sportowo – rekreacyjnych czy też konkursów i świątecznych spotkań dla mieszkańców z drugiej strony, to osiągnięcia naszej spółdzielni ostatniego okresu. Mam nadzieję, że mieszkańcy z zadowoleniem i akceptacją przyjmują naszą aktywność, że aprobują i popierają kierunki zmian zachodzących w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Ale jeśli jest jeszcze coś do zrobienia, coś co chcielibyście Państwo zmienić, to jesteśmy otwarci na wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie.
Życzę Państwu miłego oglądania przygotowanego materiału filmowego.

Prezes Zarządu JSMŹródło filmu: Dami Jelenia Góra


5-07-2017


Niesportowiec też Sportowiec JSM – edycja 2017  Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM 25 czerwca już po raz trzeci na naszym osiedlu zorganizowano turniej w petankę (bule), tym razem mecze rozegraliśmy na ścieżkach żwirowych przy Noskowskiego 10.
  Przygotowania rozpoczęliśmy już w maju, w środy po południu uczyliśmy się zasad i ćwiczyliśmy rzuty kulami. Jak się okazało nie jest to trudna dyscyplina, nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej ani siły. W bule grają młodsi, starsi, a nawet osoby niepełnosprawne. Wystarczy mieć skończone ok. 12 lat (związane jest to z bezpieczeństwem, bo kula waży ok. 700 g). Dla młodszych dzieci mamy kule lżejsze, wodno-plastikowe.
  Zasady gry są proste, drużyny (jedno, dwu lub trzyosobowe) rzucają dużymi kulami w kierunku małej kulki zwanej „świnką”, wygrywa drużyna, której choć jedna kula jest najbliżej „świnki”.
  Tegoroczne zawody odbyły się w 60 rocznicę powstania Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, każdy zawodnik otrzymał z tej okazji pamiątkowy znaczek.
  Na niedzielny turniej poza zawodnikami z Zabobrza zgłosiły się osoby spoza naszego osiedla, ale też przyjechały zaprzyjaźnione drużyny z Żar i Wrocławia. Rozgrywki wystartowały w południe grą w grupach. Niektóre mecze trwały naprawdę długo, nawet 1,5 godziny. Finały rozgrywane były ok. godz. 18 tej. Wygrał zespół z Żar.
  Rozgrywkom kibicowała Pani Prezes JSM Aleksandra Chrzanowska-Frątczak, która na koniec wraz z Prezesem Zarządu Dolnośląskiego TKKF Marianem Mójtą wręczyła puchary zwycięzcom oraz puchary Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dla najlepszej drużyny z Zabobrza. Wręczone zostały również medale i dyplomy. Przygotowaliśmy także nagrody dla wszystkich zawodników.
  Szkoda, że mimo informacji o zajęciach treningowych i turnieju umieszczonych na wszystkich klatkach JSM, postów przypominających na Facebooku, mniej niż połowa zawodników była mieszkańcami Zabobrza.
  Następna edycja w przyszłym roku, ale już od sierpnia w każdą środę można pożyczyć kule z Klubu Seniora JSM przy Noskowskiego 10 i poćwiczyć rzuty lub rozegrać mecz. W Klubie Seniora zawsze jest osoba, która wytłumaczy zasady gry, albo pokaże jak rzucać kulami.
  Serdecznie zapraszamy, to rekreacja sportowa dla wszystkich. Zamiast siedzieć w domu lub na ławeczce wystarczy znaleźć kawałek w miarę równego trawnika czy ścieżki i już można grać.

Elżbieta Knappe
Prezes Zarządu
Ogniska TKKF Zabobrze przy JSM

      

30-06-2017


Ciepła WODA systemowaJeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wdraża rozwiązania, które podnoszą standard życia Mieszkańców, bezpieczeństwo użytkowania lokali a także mających korzystny wpływ na otoczenie i środowisko. Przykładem takich działań było wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie montażu wind, o czym pisaliśmy poprzednio (aktualności z 31maja 2017). Kolejnym przykładem jest realizacja ciepłej wody systemowej, która zastępuje gazowe podgrzewacze wody - tzw. "junkersy". Ciepła woda systemowa jest rozwiązaniem nieporównywalnie bezpieczniejszym, czystszym ekologicznie i wygodniejszym dla Mieszkańców.
Program realizowany jest od 2010 roku i z każdym kolejnym rokiem, rosło zainteresowanie mieszkańców realizacją ciepłej wody systemowej w ich budynkach i mieszkaniach.
W zasobach Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tylko budynki Osiedla Zabobrze III wyposażone były w ciepła wodę systemową już na etapie budowy osiedla. Na pozostałych osiedlach tj Zabobrze I, Zabobrze II a także w Śródmieściu, na etapie budowy osiedli instalowane były piecyki gazowe. Łącznie do 2010 roku w zasobach JSM były 83 budynki (czyli 5 878 lokali mieszkalnych), w których użytkowane były gazowe podgrzewacze wody.
Do końca 2016 roku w 78 budynkach spośród 83 tzw "junkersy" zostały zastąpione ciepłą woda systemowa. W 2017 roku planowana jest realizacja kolejnych 4 budynków. Cieszy nas bardzo, że realizacja programu przebiegła tak sprawnie. W tym miejscu należy wspomnieć, że za każdym razem realizacja ciepłej wody systemowej wynikała z inicjatywy i zainteresowania mieszkańców, którzy w drodze głosowania decydowali o przystąpieniu ich budynku do programu. Bez decyzji i woli Mieszkańców nie byłoby możliwe zrealizowanie programu w tak szerokim zakresie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego ciepłej wody systemowej:


14-06-2017

FESTYN RODZINNY z okazji DNIA DZIECKA
Podróż dookoła świata z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Czwarty Zabobrzański Festyn Osiedlowy za nami. W ostatnią sobotę 10 czerwca JSM zorganizowała kolejny piknik rodzinny, który w tym roku zabrał naszych najmłodszych mieszkańców, w pełną wrażeń, podróż dookoła świata. A że atrakcji było wiele, pogoda sprzyjała z przyjemnością możemy powiedzieć o udanym i sympatycznym sobotnim popołudniu.
Teatr „Pomarańczowa Walizka”, z charyzmatycznymi podróżnikami „Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem”, zaprosił najmłodszych do najciekawszych miejsc świata i Europy. Dodatkową atrakcją podróży były różnorodne konkursy zabawy i regionalne tańce wykonywane w rytmie regionalnej muzyki.
Pod kolorowym namiotem znany jeleniogórski podróżnik poprowadził warsztaty podróżnicze dla dzieci i młodzieży. Australia, Chiny czy Czarna Afryka odsłoniły przed uczestnikami swoje najskrytsze i najciekawsze tajemnice.
Hitem tegorocznego festynu byli Indianie i ich indiańska wioska. Tu wszyscy chętni mogli zapoznać się z kulturą i zwyczajami amerykańskich Indian. Dodatkowo można było wziąć udział w grach i zabawach, postrzelać z łuku czy też posłuchać indiańskiej muzyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje wodne przygotowane przez Cieplickie Termy.
Jeleniogórski oddział ogniska TKKF Zaborze przygotował i przeprowadził szereg konkurencji sportowych. Za udział i przejście wszystkich konkurencji można było otrzymać ciekawe nagrody.
Jeleniogórscy myśliwi raczyli nas pysznym chlebem z jeszcze pyszniejszym smalcem i małosolnym ogórkiem. Własnoręcznie można było wykonać a później zabrać do domu budki lęgowe dla ptaków.
Jak zawsze, tak i w tym roku nie zabrakło innych atrakcji dla uczestników zabawy. Malowanie twarzy, modelowanie baloników czy też wielkie mydlane bańki to stałe punkty naszych corocznych spotkań.
Kolejka chętnych, na długo przed rozpoczęciem festynu ustawiła się do dmuchanych zjeżdżalni i stanowiska z popcornem i cukrową watą gdzie za miły uśmiech można było otrzymać oba przysmaki.
Udział Policji, Straży Miejskiej czy też niezawodnych jeleniogórskich strażaków był atrakcyjnym i pełnym emocji uzupełnieniem festynowych atrakcji.
Za Państwa udział i miłą zabawę serdecznie dziękujemy.Film:


5-06-2017III Zabobrzańska Mila

  W dniu 3 czerwca 2017 r. już po raz trzeci biegacze z Jeleniej Góry i okolic uczestniczyli w biegu z cyklu Jelenia Góra Biega pod nazwą III Zabobrzańska Mila. Podbnie jak w zeszłym roku start i meta biegu wyznaczone były w pobliżu sklepu Leroy-Merlin, Trasa przebiegała terenami szutrowymi, asfaltowymi i duktami leśnymi, położonymi poniżej Góry Szybowcowej.
  Zawodnikom zapewniono wyżywienie, w postaci pożywnych kanapek, wodę (również na trasie biegu), sanitariaty (toy-toy) oraz obsługę medyczna (wyspecjalizowana karetka pogotowia).
  Na miejscu startu i mety ustawiono dmuchaną bramę Miasta Jeleniej Góry, banery m.in. Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Miasta, windery i flagi współorganizatorów. Zapewniono sprzęt nagłaśniający i konferansjerkę.
  Członkowie Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej z Ognisk Orle i Zabobrze przy JSM podjęli się obsługi technicznej i sędziowskiej. Sędzią głównym biegu był Marian Mójta – Prezes Zarządu Dolnośląskiego TKKF.
  Bieg składał się z dwóch części: dla dzieci i dla dorosłych.
  Biegi dzieci rozpoczęły się biegiem „Orlików” – przedszkolaków. Wszystkie uczestniczące w nim dzieci otrzymały pamiątkowe medale.
  Dzieci szkolne startowały w kategoriach: A1, A2, B i C z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepszych 3 zawodników z każdej kategorii uhonorowano medalami, natomiast wszyscy otrzymali znaczki okolicznościowe – 60 lat TKKF. W kategorii A1 uczestniczyły także dzieci niepełnosprawne.
  Bieg dla dorosłych rozpoczął się o godzinie 11.30. Kobiety wystartowały razem z mężczyznami, ale klasyfikowane były oddzielnie. Poza klasyfikacją open, dorośli klasyfikowani byli w kategoriach wiekowych K1, K2, K3, K4, K5, K6, M1, M2, M3, M4, M5 i M6. Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
  Na podium w kategorii open stanęli:
  kobiety:
  1. Monika Judka
  2. Karolina Perzyńska
  3. Helenia Gregorczuk

  meżczyźni:
  1. Jerzy Ładysz
  2. Miłosz Masalski
  3. Tomasz Kwiatkowski

Zwycięzcy (trzech najlepszych zawodników) w kategorii open otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD. Wszystkich zawodników dekorowali Zastępca Prezesa Zarządu JSM – Marian Szczęśniak oraz Prezes Zarządu Ogniska TKKF Orle – Jan Szpinda. Najlepszej zawodniczce (Monika Judka) i zawodnikowi (Miłosz Masalski), mieszkańcom Osiedla Zabobrze, pan Marian Szczęśniak wręczył puchary Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Okolicznościowe medale – 60 lat TKKF – otrzymali wszyscy zawodnicy.
Na koniec imprezy rozlosowano nagrody-upominki dla wszystkich uczestników biegu dla dorosłych. Nagrody zostały ufundowane przez Jelenia Plast sp. z o.o.
  Pierwszy bieg z cyklu Jelenia Góra Biega 2017 – III Zabobrzańska Mila – został zorganizowany przez:
- Ognisko TKKF Orle przy wsparciu finansowym Miasta Jelenia Góra,
- Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM przy wsparciu finansowym Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Dziękując wszystkim za udział i pomoc w organizacji zapraszamy już na następne biegi z cyklu:
XV Memoriał Ryszarda Semczuka, który odbędzie się 16 września 2017 r. na Osiedlu Orle oraz III Bieg pod Chojnikiem – 7 października 2017 – w Trasgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobiszowie.

Elżbieta Knappe
Fotografie – Elżbieta Knappe

31-05-2017

Nowe windy


  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wykorzystuje wszystkie pojawiające się na rynku nowe rozwiązania techniczne, które mogą służyć Mieszkańcom, ułatwiać im codzienne funkcjonowanie i które podnoszą standard życia Mieszkańców i standard budynków.

  Przykładem takiej właśnie sytuacji są nowe rozwiązania w zakresie montażu wind i przebudowy wejścia do budynku (wysokiego) Dotychczas, stare windy wymieniane były na nowe , urządzenia o znacząco lepszym standardzie pracy, ekonomiczniejsze w koszcie eksploatacji i wyposażone w system alarmowy.   W tym roku wymiana wind realizowana jest w nowej formule, wykorzystującej najnowsze możliwości. Do dotychczasowych zalet nowych dźwigów doszła jeszcze jedna nowość i udogodnienie – nowe windy zjeżdżają nie tylko do poziomu parteru, jak to miało miejsce dotychczas, ale do poziomu wejścia do budynku.
W tym celu stare komory zsypowe zostały wyremontowane i przystosowane do nowej funkcji, stanowią teraz wygodną strefę wejściową do klatki schodowej. Bezpośrednio po przekroczeniu drzwi klatki schodowej można od razu dostać się do windy bez konieczności pokonywania schodów na parter.   Takie rozwiązanie jest ogromnym udogodnieniem dla wszystkich Mieszkańców; zarówno dla osób starszych, chorych ale również dla osób z małymi dziećmi.

  Pierwsze windy zrealizowane w taki sposób już działają na ul. Noskowskiego 7 (klatka 2) i Noskowskiego 4(klatka XIV).
Zarząd JSM wyraża nadzieje że to nowe rozwiązanie będzie dobrze służyło Mieszkańcom.
24-05-2017

Uwaga KONKURS

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza konkurs pod nazwą

„MÓJ PIĘKNY BALKON”Celem konkursu na najpiękniejszy balkon jest wzbogacanie i uatrakcyjnienie wizerunku osiedla, uzyskanie estetycznego wyglądu balkonów, inspirowanie, kreowanie i rozwijanie wśród mieszkańców inicjatywy oraz dbałości o otoczenie, w którym mieszkają.
Przesłane, najdalej do 31 sierpnia 2017 roku, drogą elektroniczną na adres admin@jsmjg.pl , dwa zdjęcia balkonu, zrobione tak, aby w perspektywie ujęte było najbliższe otoczenie budynku, w którym znajduje się fotografowany balkon, zostaną ocenione przez komisję konkursową.

Osoby, które nie mają możliwości zrobienia i wysłania drogą elektroniczną zdjęć proszone są o kontakt telefoniczny ze Spółdzielnią – z Grażyną Tęczą pod nr tel. 75 76 74 832 wewn. 63. Do takich osób zostanie wysłany pracownik JSM, który zdjęcia wykona i przekaże komisji konkursowej.

Wyniki konkursu poznamy we wrześniu 2017r.
Nagrodzeni otrzymają bony towarowe do realizacji we wskazanym sklepie branży ogrodniczej.
    Za zajęcie I miejsca wręczymy bon o wartości 300 złotych,
    za zajęcie II miejsca – bon o wartości 200 złotych,
    a za zajęcie III miejsca – bon o wartości 100 złotych.
    Ponadto wręczymy cztery wyróżnienia – bony o wartości po 50 złotych każdy.


Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.a(*.pdf)  Można się z nim także zapoznać w naszym Biurze Obsługi Mieszkańców.
Zapraszamy do udziału w konkursie.


17-05-2017


Koniec sezonu grzewczego  Informujemy, że w dniach 17 - 18.05.2017 r. wyłączone zostanie ogrzewanie w budynkach JSM i zakończony sezon grzewczy.


15-05-2017


I Turniej Brydża Sportowego Par o Puchar JSM  W sobotę 13 maja 2017 roku w Kawiarni Muza (ODK) odbył się pierwszy Turniej Brydża Sportowego Par o Puchar JSM, którego organizatorem była Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W turnieju wzięło udział około 50 osób. Miła atmosfera i zdrowa sportowa rywalizacja towarzyszyły temu wydarzeniu.

   "Uznałem to za bardzo dobrą inicjatywę. Organizujemy festyny dla mieszkańców osiedla, rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, dlaczego więc nie mielibyśmy zorganizować intelektualnej rozrywki dla dojrzalszej części społeczności Zabobrza? Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy cyklicznie kontynuować ten turniej, jeżeli tylko ten pomysł się przyjmie" – oświadczył Prezes JSM Mirosław Garbowski.


13-04-2017


List polustracyjny  W dniach od 5 września do 21 października 2016 roku została przeprowadzona przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP lustracja pełna działalności Spółdzielni za okres od 1.01.2013 roku do 31.12.2015 roku. Treść listu polustracyjnego z dnia 7 listopada 2016 roku stanowi załącznik. Wnioski z przeprowadzonej lustracji pełnej zostaną przedłożone najbliższemu Walnemu Zgromadzeniu Członków.
List polustracyjny


24-03-2017

Zmiana stawek opłat za różnicę wody


Zmiana stawek opłat za różnicę wody

   Dnia 14.03.2017r. Rada Nadzorcza, na wniosek Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podjęła Uchwałę
nr 8/2017 w sprawie założeń do ustalenia stawek opłat, wysokości stawek opłat na pokrycie kosztów wody stanowiącej różnicę pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy indywidualnych
w budynkach od 1.04.2017r. oraz w sprawie nadwyżek do jednorazowego rozliczenia z użytkownikami lokali.

  Jednocześnie informujemy, że w wyniku rozliczenia kosztów i przychodów różnicy wody za 2016 r. w 78 budynkach wystąpiły nadwyżki przychodów nad kosztami, które zostały rozliczone na użytkowników lokali. O wysokość wyliczonej przez administrację i przekazanej Państwu na piśmie nadwyżki należy pomniejszyć najbliższą wpłatę za mieszkanie. Odliczenia należy dokonać jednorazowo.
Do wszystkich użytkowników lokali, dla których nastąpiła od 1 kwietnia br. zmiana wysokości opłaty z tytułu różnicy wody lub nadwyżka do jednorazowego rozliczenia, zostały wystosowane stosowne pisma.20-01-2017


3-01-2017

OGNISKO TKKF ZABOBRZE PRZY JSM


   15 września 2016 roku odbyło się zebranie założycielskie nowego stowarzyszenia – Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Zabobrze” przy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zebrani wybrali Zarząd Ogniska w składzie:
Elżbieta Knappe – prezes zarządu,
Krystian Adamczak – wiceprezes zarządu,
Magdalena Filipiak – wiceprezes zarządu,
Paweł Kazusek – skarbnik,
Marlena Łata – sekretarz,
oraz
Komisję Rewizyjną w składzie:
Włodzimierz Krausiewicz – przewodniczący,
Michał Filipiak – zastępca przewodniczącego,
Grażyna Kondras – sekretarz.
  Członkowie władz pełnią swoje funkcje społecznie.
  W połowie października 2016 roku nasze stowarzyszenie otrzymało numery KRS, NIP i REGON.
  Głównym celem działania Ogniska TKKF „Zabobrze” jest organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla wszystkich mieszkańców naszych osiedli; nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla osób dorosłych, a nawet bardzo dorosłych. Jeżeli uda się nam odciągnąć mieszkańców od telewizorów, komputerów, od tabletów i telefonów komórkowych – osiągniemy zakładany cel.
  10 grudnia 2016 roku nasze stowarzyszenie, po raz pierwszy, uczestniczyło w spotkaniu podsumowującym działanie Okręgowego TKKF „Karkonosze”, które odbyło się w Jeżowie Sudeckim. Członkowie Ogniska TKKF „Zaobrze” mogli poznać i zintegrować się z pozostałymi członkami TKKF z Jeleniej Góry.
  Ognisko TKKF „Zabobrze” będzie działało w oparciu o środki pochodzące z wygranych konkursów oraz o środki pozyskane od sponsorów.
  Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby do nas dołączyć i wspólnie organizować rekreację sportową na Zabobrzu, do współpracy. Prosimy o kontaktowanie się z Panią Prezes Elżbietą Knappe pod adresem tkkfzabobrze@wp.pl

22-12-2016


Uroczyste spotkanie Wigilijne                      W środę 21 grudnia 2016 roku, o godzinie 16.00, w sali "Arka" przy Parafii pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, licznie zgromadzeni mieszkańcy Zabobrza uczestniczyli w uroczystym spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym po raz pierwszy przez naszą Spółdzielnię z myślą o osobach samotnych. Każdy, kto jest lub czuje się samotny, mógł w tym wydarzeniu uczestniczyć. Stosowne zaproszenia, w formie plakatu, były szeroko rozpropagowane poprzez ich umieszczenie na wszystkich drzwiach wejściowych do budynków i na naszej stronie internetowej.
   Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z rodzinnym ciepłem, serdecznością i przyjaźnią. To najpiękniej obchodzone święta w naszym kraju. Dlatego i na naszym spotkaniu tej serdeczności nie mogło zabraknąć. Prezes Zarządu Mirosław Garbowski, w imieniu Spółdzielni i swoim własnym, złożył zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Do życzeń – z ramienia władz Miasta Jeleniej Góry – dołączył Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Łużniak. Obie zabobrzańskie parafie reprezentowali księża Krzysztof i … Krzysztof (tak, tak – taki zbieg okoliczności, że obaj noszą to samo imię), którzy również złożyli świąteczne życzenia. Wspólnie odmówiona modlitwa i zaśpiewana kolęda wprowadziły zebranych w odświętny nastrój, spotęgowany przez specjalnie na to spotkanie przygotowaną część artystyczną.
   Na okolicznościowej scenie wystąpił dziecięcy zespół muzyczny, który zaprezentował swoje wersje najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata. Następnie wystąpiły śpiewające dziewczynki, w różnym wieku, od kilkulatki do nastolatek, które również wykonały kolędy, wprawdzie mniej znane, ale jakże piękne. Wszyscy artyści zebrali zasłużone brawa.
   Po zakończonych występach rozpoczęła się tradycyjna część uroczystości. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, złożyli sobie nawzajem życzenia i zjedli wigilijne potrawy.
   Skoro wigilia, skoro choinka – to nie może zabraknąć upominków. I nie zabrakło. Na zakończenie spotkania została przeprowadzona loteria. Na 59 losów aż 29 było wygranych. A wygrać można było bombki, wykonane przez uczestników konkursu na najpiękniejszą, magiczną bombkę choinkową. Tych bombek było 20. W między czasie, dla potrzeb loterii, jedna z uczestniczek konkursu – pani Teresa Zasada Tokarska – dostarczyła jeszcze kolejne, zrobione przez siebie, bombki.
   Po utrzymanych w poważnej atmosferze częściach artystycznej i tradycyjnej, loteria wprowadziła wesoły nastrój. Bombki były różne, więc każda – wyjęta właśnie z pudła – wzbudzała żywe zainteresowanie, zwłaszcza tych, którzy wylosowali numer bombki i aż do tej chwili nie wiedzieli, jaką bombkę otrzymają.
   Dla wszystkich, młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się przyjąć zaproszenie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i uczestniczyć w wigilijnym spotkaniu, był to radośnie spędzony czas. Zarząd Spółdzielni serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za to, że zechcieli na nie przyjść i podzielić się ciepłem tak szczególnego Święta, jakim jest Wigilia.
  Rozstawaliśmy się w miłej, świątecznej atmosferze.
  Tu warto dodać, że świąteczne spotkanie wigilijne Spółdzielnia zorganizowała przy pomocy firmy Vesna Bajeczne Imprezy.
20-12-2016


Konkurs na "MAGICZNĄ BOMBKĘ" rozstrzygnięty


   19 grudnia 2016 roku, w sali konferencyjnej JSM, odbyło się spotkanie z autorami bombek choinkowych, będące podsumowaniem konkursu na najpiękniejszą, magiczną bombkę. Na ogłoszony przez JSM, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, konkurs zgłoszono 20 różnych prac.
   Była to pierwsza edycja konkursu. Konkursu, którego głównym celem było utrwalanie tradycji kulturowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia oraz popularyzacja twórczości utalentowanych mieszkańców naszej społeczności. Konkurs spotkał się z żywym przyjęciem ze strony internautów, o czym świadczy duża ilość oddanych głosów na poszczególne bombki.
   Każda zgłoszona do konkursu bombka była inna, wykonana inną techniką, w różnych kolorach i rozmiarach. W większości bombki były wykonane przez osoby dorosłe. Ale też nadeszło kilka prac wykonanych przez dzieci. Amelia wykonała bardzo pracochłonną bombkę – aniołka. Rodzeństwo Tosia i Iwo wykonali bombkę z papieru z wizerunkiem bałwanka, a Filip w szklanej bombce umieścił figurkę małego Jezuska na sianku i tą pracą – w głosowaniu internautów – zdobył IV miejsce. III miejsce zajął pan Roman Jarzębiński, a II – pani Joanna Peczenenko. Zwyciężczynią konkursu została pani Anna Hamera, której bombka, utrzymana w białej tonacji, wykonana jest z atłasowych i metalizujących wstążek, ułożonych w kwiatowe rozetki i dodatkowo ozdobiona szklanymi, błyszczącymi „oczkami”.
   Laureaci zostali nagodzenie bonami wartościowymi; odpowiednio od 200 złotych za zajęcie I miejsca, poprzez 150 złotych i 100 złotych za zajęcie II i III miejsca, do 50 złotych za zajęcie IV miejsca. Bony mogą być zrealizowane w wybranych sklepach Galerii Sudeckiej. Swoją niezależną nagrodę, dla rodzeństwa Tosi i Iwa, ufundowała firma Vesna.
   Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz niewielki, słodki podarunek.
   Konkursowe bombki zostaną wręczone uczestnikom wigilijnego spotkania, organizowanego przez JSM w dniu 21 grudnia, dla samotnych mieszkańców spółdzielczej społeczności.
28-11-2016

Reorganizacja budynku Różyckiego 19


  W wyniku reorganizacji budynku Różyckiego 19 przeniesione zostały do innych pomieszczeń następujące komórki Spółdzielni:

Dział Obsługi Technicznej mieści się obecnie na pierwszym piętrze w budynku przy Różyckiego 19 (należy wchodzić wejściem głównym do budynku):
1) Dział Obsługi Technicznej - zgłaszanie awarii p.101
2) Dział Obsługi Technicznej - kierownik p.111
3) Dział Obsługi Technicznej - rozliczanie ciepła p.111

Specjalista ds. gospodarki lokalami użytkowymi pracuje obecnie w pokoju nr 208 na II piętrze budynku przy ul. Różyckiego 19.
Numery telefoniczne nie uległy zmianie.23-11-2016

KOPERTA ŻYCIA - przypominamy o naszej inicjatywie z 2014 roku, która nadal jest aktualna i funkcjonuje w JSM.


Szanowni Państwo

  W imieniu Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie osoby starsze oraz osoby młodsze, trwale zmagające się z chorobą, do uczestniczenia w programie pod nazwą „KOPERTA ŻYCIA”. Program został przygotowany przez JSM z myślą o bezpieczeństwie naszych lokatorów – po to, aby umożliwić służbom medycznym szybką i skuteczną pomoc. Gdyby koperta życia miała przyczynić się do uratowania choćby jednej osoby warto taki program wdrożyć. Mam nadzieję, że skorzystają Państwo z naszego zaproszenia i zaopatrzą się w koperty życia we wskazanych przez nas punktach.


Więcej o kopercie życia przeczytają Państwo w naszej gazecie "Za bobrem" numer 4(26) z grudnia 2014 roku.

Mirosław Garbowski
Prezes Zarządu JSM
Poniższy film pokazuje jak działa Koperta Źycia
Źródło: youtube.com Urząd Miejski - Gmina Strzelce Krajeńskie16-11-2016

WENTYLACJA MIESZKAŃ


  Trwa sezon jesienno-zimowy a wraz nim mogą wystąpić problemy z wentylacją mieszkań, w których szczelnie zamykane są okna i drzwi do mieszkań. Brak wentylacji powoduje:
- złe odprowadzanie zużytego, zawilgoconego powietrza przez kratki i przewody wentylacyjne z kuchni i z sanitariatów,
- ograniczony lub całkowity zanik odprowadzania spalin z gazowego podgrzewacza wody (tzw. junkersa),
- nawiew zimnego powietrza z kratek wentylacyjnych (tzw. ciąg wsteczny),
- powstawanie w lokalu wilgoci a tym samym powstawanie grzybów i pleśni, co może skutkować złym samopoczuciem, zagrożeniem zdrowia mieszkańców.

Przypominamy, że podstawowym warunkiem prawidłowego i skutecznego działania kanałów wentylacji wywiewnej oraz kanałów odprowadzających spaliny z „junkersów” jest zapewnienie napływu do mieszkania świeżego powietrza z zewnątrz w sposób ciągły (rozszczelnienie okien i drzwi wejściowych do lokalu, otwarcie nawietrzaków okiennych).

WENTYLACJA MIESZKAŃ(*.pdf) 


27-10-2016


Podnosimy kwalifikacje   25 października br., w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, odbyło się szkolenie pt.: „Zarządzanie spółdzielnią mieszkaniową w świetle obowiązujących przepisów prawnych – aktualne orzecznictwo”, pod egidą Stowarzyszenia Odbiorców Ciepła „Razem Cieplej” w Legnicy. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa była głównym organizatorem tego szkolenia.
   W szkoleniu wzięły udział 43 osoby – przedstawiciele 21 spółdzielni mieszkaniowych z obszaru dawnego województwa dolnośląskiego.
   Wykłady prowadził dr Grzegorz Abramek – radca prawny, specjalizujący się w prawie spółdzielczym. Uczestnicy szkolenia, oprócz podstawowej wiedzy na temat spółdzielni mieszkaniowej, jej statutu i organów samorządowych i zarządzających, na temat uprawnień, ale też odpowiedzialności karnej i cywilnej tych organów, zapoznali się z prawnymi aspektami zarządzania nieruchomością wspólną, z postępowaniem wewnątrzspółdzielczym, z zagadnieniami członkowskimi, z ochroną danych osobowych w spółdzielniach mieszkaniowych.
   Szkolenie spełniło oczekiwania uczestników polegające na poszerzeniu posiadanej wiedzy, utrwaleniu aktualnego stanu prawnego i poznaniu najnowszego orzecznictwa sądowego w omawianym zakresie.
26-10-2016


Wpłaty opłat eksploatacyjnych za lokale - bez prowizji


   Wpłat opłat eksploatacyjnych za lokale, bez prowizji, można dokonywać w kasach Banku Spółdzielczego Kamienna Góra. Punkty poboru opłat:
-siedziba JSM ul. Różyckiego 19 czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 - 15.30
-market Kaufland Al.Jana Pawła II 24 czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.45 - 16.00


14-10-2016Pierwsza kadencja rad nieruchomości za nami
   Dobiegła końca pierwsza kadencja rad nieruchomości, która obejmowała okres pięciu lat od października 2011 do września 2016. Z tego powodu, w dniach 4 i 5 października bieżącego roku, odbyły się spotkania Zarządu i Rady Nadzorczej JSM z członkami rad nieruchomości mijającej kadencji; odpowiednio – w pierwszym terminie z członkami rad nieruchomości Zabobrza I i Śródmieścia, a w drugim – Zabobrza II i III.
   Z zaproszenia, wystosowanego przez JSM do udziału w tym spotkaniu, skorzystała większość członków rad nieruchomości. Były przemówienia, miłe słowa, były podziękowania. Zarząd, przedstawiciele Rady Nadzorczej i kierownicy Administracji JEDYNKI i DWÓJKI dziękowali członkom rad nieruchomości za współpracę, za pomoc w rozwiązywaniu żywotnych problemów mieszkańców naszych osiedli i wspieranie wspólnych działań. Ale przede wszystkim dziękowali za ciężką, często niewdzięczną, a przy tym w pełni społeczną pracę dla dobra ogółu mieszkańców.
   Wszyscy członkowie rad nieruchomości zostali obdarowani okolicznościowym dyplomem – podziękowaniem oraz specjalnie na tę okoliczność wykonanym autorskim znaczkiem, symbolizującym naszą Spółdzielnię. Cztery osoby zostały wyróżnione przez Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie „Odznaką Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”. Odznaki, przyznane dla wyróżniających się członków rad nieruchomości w mijającej kadencji, otrzymali:
- Jerzy Gruszka,
- Jerzy Jakoński,
- Anna Jankowiak,
- Teresa Zasada-Tokarska.
   W naszej fotorelacji – oprócz zdjęć z obu spotkań – prezentujemy legitymację oraz „Odznakę Zasłużonego Działacza Ruchu Spółdzielczego”.
   Wszystkim członkom rad nieruchomości dziękujemy za dotychczasową współpracę. Z wieloma będziemy nadal się spotykać, bowiem zostali wybrani przez mieszkańców swoich nieruchomości na następną, pięcioletnią kadencję.
Serdecznie wszystkim gratulujemy
7-10-2016


INFORMACJA W SPRAWIE POSTĘPOWANIA ZE ZWIERZĘTAMI W MIEŚCIE JELENIA GÓRAInterwencje w sprawach związanych ze zdarzeniami z udziałem zwierząt wolno żyjących/dzikich/ lub bezdomnych na terenie Jeleniej Góry od dnia 7 lipca 2016 r.do 31 grudnia 2017 r. całodobowo podejmuje MPGK poprzez personel Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze przy ul. Spółdzielczej 33a.

Informację w sprawie zdarzeń prosimy kierować bezpośrednio do:
dyżurnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z siedzibą 58-500 Jelenia Góra ul. Wolności 161/163 pod całodobowo czynnymi nr telefonu:
tel. 75 64 20 118,
tel. 739 082 500,
tel. 515 152 971


dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 19
tel. 75 75 25 162

Straż Miejska każdorazowo ustala właściciela terenu, na którym przebywa zwierzę wolno żyjące/dzikie/lub bezdomne. Właściciel terenu może być zobowiązany do pokrycia kosztów interwencji.

Źródło: www.mpgk.jgora.pl


30-09-2016

Opłaty za używanie lokali w 2017 roku


Szanowni Członkowie, właściciele lokali i posiadacze spółdzielczych praw do lokali

   Uprzejmie informujemy, że na wniosek Zarządu, Rada Nadzorcza uchwałą nr 46/2016 z dnia 21.09.2016r. ustaliła nowe wysokości opłat dla lokali mieszkalnych na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości, które obowiązywać będą od
1 stycznia 2017 roku.

   Zmiana wysokości opłat dotyczy tylko niektórych nieruchomości / budynków. Do wszystkich użytkowników lokali, dla których nastąpi zmiana wysokości opłat (któregokolwiek elementu), zostanie dostarczone do skrzynki podawczej lokalu lub wysłane na adres korespondencyjny - stosowne zawiadomienie wraz z uzasadnieniem. W budynkach, w których opłaty pozostają niezmienione tj. w wysokości obowiązującej w roku 2016, wywieszone zostaną stosowne informacje na tablicach ogłoszeń.30-09-2016


Zmiana kont bankowych


  Zarząd JSM informuje, że od 1 stycznia 2017 roku nie będzie już możliwe dokonywanie płatności opłat eksploatacyjnych za pośrednictwem indywidualnych kont bankowych Banku PKO BP. Pozostawiliśmy taką możliwość do końca tego roku, ale w 2017 roku wszystkie wpłaty muszą być dokonywane wyłącznie za pośrednictwem
BS w Kamiennej Górze
(indywidualne konta w PKO BP zostaną zamknięte).
Przypominamy, że każdy użytkownik lokalu otrzymał swój indywidualny numer rachunku bankowego w Banku Spółdzielczym; w razie wątpliwości zapraszamy do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze budynku przy ul. Różyckiego 19.


23-09-2016

WAKACJE Z PIŁKĄ NOŻNĄ 2016


  W dniu 17 września 2016 r., przy sprzyjającej do zajęć sportowych pogodzie, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Noskowskiego na osiedlu „ZABOBRZE” w Jeleniej Górze odbyły się zawody (turniej) piłki nożnej kończące zajęcia treningowe, organizowany przez Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” wraz z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową.
  Turniej był imprezą integracyjno-rekreacyjno-sportową w piłce nożnej, podsumowującą zajęcia pod nazwą „WAKACJE Z PIŁKĄ NOŻNĄ 2016”, zajęcia ukierunkowane na zaktywizowaniu dzieci i młodzieży, mieszkańców osiedla Zabobrze, do aktywnego wypoczynku. Na zajęcia sportowo-treningowe zgłosiło się 78 dzieci, z czego w każdych zajęciach prowadzonych dwa razy w tygodniu uczestniczyło od 30 do 40 dzieci. Treningi z dziećmi były prowadzone przez trenerów z KS Karkonosze pod nadzorem Marcina Młynarczyka.
lipiec 2015

Film: Miejskie Inwestycje
13-07-2016


Wymiana wodomierzy w budynkach JSMSZANOWNI MIESZKAŃCY
   Informujemy, że w roku 2016 mija 5 letni okres ważności legalizacji większości wodomierzy mieszkaniowych w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W lipcu rozpoczęła się wymiana wodomierzy w budynkach JSM, która potrwa do końca roku 2016.
  O terminach wymiany wodomierzy w poszczególnych budynkach będą mieszkańcy powiadamiani z 2 – 3 tygodniowym wyprzedzeniem, natomiast o dokładnej dacie i godzinach powiadomieni zostaną mieszkańcy osobnym ogłoszeniem na 3 do 4 dni przed wymianą.
   Dla przypadków nieobecności związanych z wyjazdem w okresie urlopowym zostanie podany inny termin wymiany.
   W celu sprawnego przeprowadzenia robót prosimy o udostępnianie mieszkania w terminach podanych przez serwisanta wykonującego roboty.
Dziękujemy za współpracę


17-06-2016KOMUNIKAT Z BIEGU „II ZABOBRZAŃSKA MILA” (BIEG W RAMACH CYKLU „JELENIA GÓRA BIEGA 2016”)


   W dniu 12 czerwca 2016r., przy przepięknej, słonecznej pogodzie, na trudnej trasie prowadzącej terenami przyległymi do ul. Kiepury oraz parkingu sklepu budowlanego Leroy Merlin odbył się OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY - „II ZABOBRZAŃSKA MILA”.
Organizatorami biegu było - Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” przy współdziałaniu z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową oraz Ogniskiem TKKF „ORLE”.
W biegach dzieci wszystkie dzieci biegnące w kategorii ORLIK otrzymały medale.
Medale otrzymały dzieci, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
Specjalne wyróżnienie oraz medale otrzymały dzieci z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.
Wszystkie dzieci nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Sklep Leroy Merlin.

  Pierwsza trójka w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymała puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale.
  Nagrody specjalne (puchary) otrzymali najlepsi zawodnicy, mieszkańcy Osiedla Zabobrze: Dominika Wyleżoł i Rafał Kwiatkowski.
  Zawodników dekorowali Marian Szczęśniak Z-ca Prezesa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Jan Szpinda Prezes Ogniska TKKF „ORLE”.

  Organizatorzy biegu składają podziękowania Dyrekcji Sklepu Leroy Merlin za pomoc oraz możliwość podłączenia się do energii elektrycznej oraz Straży Miejskiej, a szczególnie Panu Arturowi Chmielewskiemu za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

Opracował: Marian Mójta17-06-2016

KOMUNIKAT Z TURNIEJU W PETANKĘ
ORGANIZOWANEGO W RAMACH AKCJI INTEGRACYJNO
REKREACYJNEJ
„NIESPORTOWIEC TEŻ SPORTOWIEC”


   W dniu 11 czerwca 2016r. przy pięknej, słonecznej pogodzie, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Noskowskiego na Osiedlu „ZABOBRZE” w Jeleniej Górze odbyły się zawody (turniej par) amatorów w PETANCE organizowane przez Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” wraz z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową.

  Turniej był podsumowaniem imprezy integracyjno-rekreacyjno-sportowej w petance organizowanej w miesiącu maju pod nazwą „NIESPORTOWIEC TEŻ SPORTOWIEC”, imprezy ukierunkowanej na zaktywizowaniu mieszkańców Osiedla Zabobrze do aktywnego wypoczynku.

  W turnieju startowało 6 dwuosobowych drużyny reprezentujące mieszkańców Osiedla Zabobrze. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym mecze do 13 punktów. Rozegrano łącznie 15 spotkań meczowych.

  Pierwsze miejsce zajęła para Monika Abramowicz, Ryszard Cegła na drugim uplasowała się para Patryk Smolarek, Maciej Mysłek a następnym para Elżbieta Knappe, Marian Mójta Na zakończenie imprezy Z-ca Prezesa d/s Ekonomiczno-Finansowych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pani Aleksandra Chrzanowska-Frątczak. wręczyła zawodnikom nagrody okolicznościowe.
  Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, trzy pierwsze zespoły medale a wszyscy uczestnicy turnieju nagrody rzeczowe - niespodzianki.

Opracował: Marian Mójta


7-06-2016

Festyn Rodzinny 4 czerwca 2016 r. z okazji DNIA DZIECKA


Wzlecieć balonem ...

    Bez wątpienia to była główna atrakcja tegorocznego festynu, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Choć okupiona oczekiwaniem w długiej kolejce. Cierpliwość została wynagrodzona niezapomnianą chwilą unoszenia się nad ziemią i widokami z lotu ptaka. Znakomita większość mieszkańców Zabobrza, którzy wzlecieli balonem, doznali tej przyjemności po raz pierwszy w życiu.
    A działo się to w sobotę – 4 czerwca.
   To już trzeci rodzinny festyn zorganizowany przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową; tym razem na Zabobrzu III. Poprzednie dwa odbyły się na Zabobrzu II. Festyn zorganizowano przy wsparciu środków z Budżetu Obywatelskiego oraz hojnych sponsorów.
    Tak jak i poprzednio, tegoroczna impreza zgromadziła tłumy mieszkańców Zabobrza. Ludzie przychodzili całymi rodzinami, często dzieciom towarzyszyli nie tylko rodzice, ale i dziadkowie, i – co najważniejsze – wszyscy świetnie się bawili. Bogactwo oferty programowej było tak duże, że skorzystanie przez dane dziecko ze wszystkich atrakcji chyba nawet nie było możliwe. Najbardziej oblegane, oprócz wzlotu balonem, były skoki na trampolinie, basen z rowerkami wodnymi, dmuchane zjeżdżalnie. A wszystko za darmo. Dla dzieci to był istny raj. Mogły robić wszystko to, na co tylko przyszła im ochota. I o to chodziło organizatorom imprezy. Wszak to z okazji święta dzieci odbywał się ten festyn. Dzieci były zabawiane przez klauna Rufi Rafi i jego pomocników. Ci prowadzili warsztaty cyrkowe ucząc dzieci chodzenia na szczudłach, żonglowania piłeczkami i talerzami. Oprócz zabawy uczestnicy festynu mogli też poznać tajniki chemicznych eksperymentów. W ramach tematyki ekologicznej dzieci, wraz z rodzicami, sadziły drzewka.
    Przez cały czas dzieci mogły uczestniczyć w przeróżnych grach i zawodach sportowych.
    Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów w wykonaniu Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.
   Na scenie swoje umiejętności prezentowały dzieci z kilku jeleniogórskich przedszkoli. Wystąpił też zespół wokalny Głosowanie, prowadzony przez Jacka Szreniawę, który później – wraz z Łukaszem Perką – dał koncert dla nieco starszej młodzieży. A wieczorem, już na zakończenie festynu, scenę i jej okolicę ogarnęła dyskoteka dorosłego człowieka.
    Zadowolone buzie, zmęczonych z nadmiaru atrakcji, ale jakże szczęśliwych dzieci sprawiają, że utwierdzamy się w przekonaniu, iż warto robić takie imprezy. A zatem do zobaczenia za rok, na czwartym zabobrzańskim festynie rodzinnym.

Sponsorami festynu byli:


Film:

Źródło filmu: VESNA7-06-2016


KARTKA DLA SĄSIADA
Czasami widzimy niewłaściwe zachowanie naszych sąsiadów – śmiecenie, zbyt głośne zachowanie, złe parkowanie. Nie chcąc jednak popadać z nimi w konflikt, nie zwracamy im uwagi. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowała specjalną „Kartkę dla sąsiada”, którą można wrzucić do skrzynki komuś kłopotliwemu.


   Zarząd JSM, pracownicy administracji osiedlowych od czasu do czasu otrzymują od lokatorów skargi na sąsiadów. W niektórych przypadkach Spółdzielnia stara się interweniować, jednak w wielu nie ma odpowiednich narzędzi, by problem rozwiązać. Chodzi zwykle o sytuacje naruszania zasad dobrego zachowania i nadużywanie sąsiedzkiej wyrozumiałości. W takich właśnie przypadkach pomocna może być nasza kartka.

   Można ją odebrać w administracjach osiedlowych, Biurze Obsługi Mieszkańców lub pobrać plik ze strony i wydrukować. Następnie na odwrocie kartki należy zaznaczyć problem, który stwarza osoba z sąsiedztwa lub dopisać własną uwagę, a następnie wrzucić kartkę do skrzynki danego sąsiada. Liczymy na to, że odbiorca, który otrzyma kartkę, zrozumie swój błąd i nie będzie więcej naruszał powszechnie panujących reguł.

   Staraliśmy się, by pocztówka miała wyważoną treść. Chodzi nam bowiem o delikatne i dyskretne zwrócenie uwagi, a nie wywoływanie dodatkowych konfliktów. Nikt też nie powinien się obrażać, jeśli taką kartkę znajdzie w swojej skrzynce pocztowej. Bywa, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż nasze zachowanie może być kłopotliwe dla innych. Mamy nadzieję, że przygotowana kartka poprawi jakość życia na naszych osiedlach.

KARTKA DO POBRANIA:
Kartka dla sasiada(*.pdf) 


2-06-2016


Walne Zgromadzenie za nami  Członkom Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy poświęcili swój cenny czas i wzięli udział w obradach Walnego Zgromadzenia serdecznie dziękujemy. Siła każdej spółdzielni tkwi we współpracy i wzajemnym poszanowaniu wszystkich uczestników spółdzielczego działania, z członkami spółdzielni na czele. Uczestnicząc w obradach współdecydują Państwo o przyszłości naszej Spółdzielni.

Dziękujemy.

Zarząd Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


6-04-2016


Pierwszy interesant w BOM-ie


  Biuro Obsługi Mieszkańców rozpoczęło działalność 1 kwietnia br. punktualnie o godzinie 7.00. Już 10 minut później do Biura wszedł pierwszy klient. Przywitał go Prezes Zarządu JSM – Mirosław Garbowski. Wręczył zaskoczonemu mieszkańcowi Zabobrza drobny upominek i zaprosił do stanowiska obsługi mieszkańców. Tam został obsłużony przez uśmiechniętą pracownicę JSM. Po kilku minutach pierwszy interesant opuścił Biuro.
W ciągu całego dnia przez Biuro przewinęło się sporo osób, z tego znacząca część korzystała z usług bankowych

31-03-2016


Biuro Obsługi Mieszkańców już działa!

   Zapraszamy do Biura Obsługi Mieszkańców w siedzibie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Ludomira Różyckiego 19 w Jeleniej Górze.

Oficjalne otwarcie Biura odbyło się 30 marca 2016 roku. W otwarciu uczestniczyli członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej JSM oraz członkowie Zarządu i przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze oraz wykonawca robót remontowych i pracownicy Spółdzielni. Zapraszamy do naszej fotorelacji.Godziny otwarcia BOM-u:

od poniedziałku do piątku od godziny 7.00

- w poniedziałki – do godziny 17.00,
- w pozostałe dni tygodnia – do godziny 15.00.Okienka kasowe
w Biurze Obsługi Kasowej czynne są:


od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 15.30.


8-02-2016


KOMUNIKAT DLA POSIADACZY PSÓWW 2016 roku nie ma obowiązku wnoszenia do kasy Urzędu Miasta opłaty za posiadanie psa.
Uchwałę likwidującą tę opłatę radni Jeleniej Góry podjęli w ubiegłym roku na listopadowej sesji Rady Miejskiej – Uchwała nr 127.XVII.2015 z 17 listopada 2015 roku.


10-12-20153-11-2015

Nowy plac rekreacyjny przy ulicy Jacka Malczewskiego


  W piątek 30 października 2015 roku, w godzinach popołudniowych, otwarto i przekazano do dyspozycji mieszkańców kolejny (już piąty, zrealizowany w zasobach JSM) plac rekreacji i wypoczynku. Mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli ten obiekt. Nowa „siłownia pod chmurką” – choć najmniejsza ze wszystkich dotychczasowych – pomieściła pięć urządzeń do ćwiczeń. Jest tu prasa nożna do wyciskania ciężaru (tu jednocześnie mogą ćwiczyć dwie osoby), jest twister-wahadło, orbiterek eliptyczny, biegacz-piechur i rower stacjonarny. Pięknie zaaranżowana zieleń (z trejażem ogrodowym, który w przyszłości obrośnie pnączami) i ławeczki sprzyjać będą wypoczynkowi.
1-10-2015

Otworzyliśmy czwarty plac rekreacji osiedlowej


  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa przy współpracy z Miastem oddała do użytku kolejny plac rekreacji osiedlowej. We wtorek 29 września 2015 roku o godz. 16.30 przy ulicy Transportowej odbyło się oficjalne otwarcie i przekazanie do dyspozycji mieszkańców nowego placu rekreacyjno – wypoczynkowego wraz z siłownię zewnętrzną. Licznie zgromadzeni mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli ten obiekt, który będzie służył dzieciom i dorosłym lokalnej społeczności. Podczas uroczystości zgromadzone osoby chętnie korzystały z maszyn do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Firma Vesna prowadziła zabawy ruchowe dla najmłodszych, atmosfera była miła i przyjemna.
Autorem poniższego materiału filmowego i fotografii jest portalik24.pl

29-09-2015

e-BOK już działa !


  Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy dla Państwa potrzeb Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (w skrócie e-BOK) w ramach działającego w Spółdzielni Zintegrowanego Systemu Informatycznego ZSI UNISOFT. Jest to usługa nieodpłatna, która służy celom informacyjnym i kontrolnym stanu na indywidualnym koncie lokalowym Użytkownika oraz daje możliwość przesyłania i odbioru korespondencji pomiędzy Spółdzielnią a Użytkownikiem serwisu, która nie wymaga własnoręcznych podpisów i pisemnego potwierdzania jej odbioru.
  Użytkownikiem serwisu może być zarówno członek Spółdzielni jak i osoba niebędąca naszym członkiem, której przysługuje tytuł prawny do lokalu w zasobach Spółdzielni. Użytkownicy mają zapewniony dostęp do indywidualnego konta lokalowego, poprzez które możliwe jest uzyskanie danych dotyczących lokalu/ów Użytkownika w zakresie: aktualnego wymiaru opłat, dokonanych wpłat, salda ogólnego oraz sald za wybrany okres, począwszy od 1 stycznia 2015 roku. Wniosek o dostęp do serwisu e-BOK można pobrać z naszej strony internetowej wniosek oraz otrzymać w siedzibie Spółdzielni przy ul. Ludomira Różyckiego 19 w dziale czynszów, pokój nr 102 – 104 na pierwszym piętrze.
  Zarejestrowanie Użytkownika może nastąpić tylko po złożeniu osobiście w siedzibie Spółdzielni przy ul. Ludomira Różyckiego 19 w pokoju nr 102 – 104 wypełnionego wniosku o dostęp do serwisu e-BOK, okazaniu dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i pisemnej akceptacji regulaminu dostępu i korzystania z serwisu e-BOK. Po procesie rejestracji Użytkownik otrzymuje identyfikator (login) oraz hasło pierwszego logowania. Dostęp do serwisu zostanie aktywowany w następnym dniu roboczym po jego rejestracji. Uzyskane hasło Użytkownik powinien zmienić samodzielnie przy pierwszym logowaniu. Jednemu Użytkownikowi może być przyznany tylko jeden login bez względu na ilość posiadanych praw do lokali.
  Serwis e-BOK działa w oparciu o automatyczne generowanie informacji, dlatego w każdym przypadku wątpliwości co do prezentowanych danych należy skontaktować się z pracownikiem działu czynszów (pokój nr 102 - 104) w celu ich wyjaśnienia.
  Zachęcamy do korzystania z serwisu e-BOK oraz prosimy o Państwa uwagi, które będą pomocne w celu jak najlepszego dostosowania serwisu do potrzeb jego Użytkowników. Uwagi prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: e-bok@jsmjg.pl

25-09-2015

Opłaty za używanie lokali w 2016 roku


     Szanowni Członkowie, właściciele lokali i posiadacze spółdzielczych praw do lokali

   Uprzejmie informujemy, że na wniosek Zarządu, Rada Nadzorcza uchwałą nr 58/2015 z dnia 22.09.2015r. ustaliła nowe wysokości opłat na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2016 roku dla lokali mieszkalnych. Uchwała w załączeniu.
  Zmiana wysokości opłat dotyczy tylko niektórych nieruchomości / budynków. Do wszystkich użytkowników lokali, dla których nastąpi zmiana wysokości opłat, zostanie dostarczone do skrzynki podawczej lub wysłane na adres korespondencyjny - stosowne zawiadomienie wraz z uzasadnieniem.
W budynkach, w których opłaty pozostają niezmienione tj. w wysokości obowiązującej w roku 2015, wywieszone zostaną stosowne informacje na tablicach ogłoszeń.
Informujemy, że każda poniżej omówiona zmiana została uzgodniona z Radą Nieruchomości i uzyskała jej akceptację.
Zmiana wysokości opłat - uzasadnienie
UCHWAŁA nr 57 / 2015
UCHWAŁA nr 58 / 2015

23-09-2015

I SPÓŁDZIELCZY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - relacja


  W dniu 19 września 2015 roku o godzinie 10.00 na boisku przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze na Zabobrzu rozpoczął się I Spółdzielczy Turniej Piłki Nożnej. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje spółdzielni mieszkaniowych z Bielawy, Głogowa (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze”), Legnicy (Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa), Wałbrzycha (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze”), Złotoryi (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Agat”) i Jeleniej Góry (Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa).
  Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Arkadiusza Jakubowskiego z Legnicy a tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika otrzymał Tadeusz Gadzała z Głogowa.
  W ramach imprez towarzyszących rozegrano konkurs rzutów karnych wykonywanych przez Prezesów lub Członków Władz Spółdzielni występujących w turnieju. Konkurs wygrał przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej „NADODRZE” w Głogowie Pan Bogusław Nowak.

9-07-2015


Miejskie Inwestycje - Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Źródło filmu: TV DAMI18-06-2015


„ZABOBRZAŃSKA MILA”
(BIEG W RAMACH CYKLU „JELENIA GÓRA BIEGA 2015”)  W dniu 14 czerwca 2015r., przy przepięknej, słonecznej pogodzie, na trudnej trasie prowadzącej terenami wokół Ogródków Działkowych „Nad Potokiem” na Osiedlu Zabobrze, ze startem i metą na parkingu Szpitala przy ulicy Ogińskiego, odbył się OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY - „ZABOBRZAŃSKA MILA”.
  Organizatorami biegu było - Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” przy współdziałaniu z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową oraz Ogniskiem TKKF „ORLE”.
  Pierwsza trójka w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymała puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale. Nagrody specjalne (puchar oraz nagrodę rzeczową) otrzymali najlepsi zawodnicy, mieszkańcy Osiedla Zabobrze: Dominika Wyleżoł i Mariusz Kwiatkowski.
  Organizatorzy biegu składają podziękowania Dyrekcji Szpitala za pomoc oraz udostępnienie zaplecza pozwalającego na sprawne przeprowadzenie imprezy.
         Opracował: Marian Mójta8-06-2015

Festyn 7 czerwca 2015 r. z okazji DNIA DZIECKA PODSUMOWANIE
   Partnerem zorganizowania festynu był Urząd Miasta Jelenia Góra , który wsparł organizację imprezy ze środków budżetu miasta.


<

Zabawa była przednia...
    To już drugi raz – z okazji Dnia Dziecka – Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, przy wsparciu współorganizatorów i hojnych sponsorów, zorganizowała rodzinny festyn na Zabobrzu II. Działo się to w niedzielę – 7 czerwca. Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców Zabobrza. Ludzie przychodzili całymi rodzinami i – co najważniejsze – świetnie się bawili. Według opinii wielu osób tegoroczny festyn „przebił” ubiegłoroczny bogactwem oferty programowej.
    Hasło przewodnie imprezy „Pidżama Party, czyli wielki skok w XX wiek” zobowiązywało. Dlatego niektóre dzieci przyszły w pidżamach, z poduszkami i przytulankami. Kiedy te dzieci zaproszono na scenę, w celu wybrania najfajniejszej pidżamy, okazało się jak jest ich dużo. Scena zapełniła się po brzegi. Trudno było wybrać tę jedną, jedyną fajną pidżamę, dlatego nagrodzono drobnymi upominkami wszystkie „pidżamowe” dzieci.
    Wiele bezpłatnych atrakcji powtórzono z ubiegłorocznego festynu: malowanie twarzy, skręcanie długich baloników modelinowych, dmuchańce dla najmłodszych (m.in. dżungla, wielka zjeżdżalnia z delfinami), poczęstunek watą cukrową i popcornem. Pomiędzy uczestnikami zabawy przechadzały się maskotki, które chętnie pozowały do rodzinnych zdjęć. Był plac zabaw dla najmłodszych, były klocki LEGO. Dziewczynki mogły sobie zrobić bransoletki z gumek Loom Bands.
    Dużą atrakcją dla chłopaków, nie tylko miłośników piłki nożnej, okazały się olbrzymie dmuchane kule, w których należało rozegrać mecz piłkarski. Bubble Football – bo tak nazywa się ta gra – charakteryzuje się nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Zawodnicy się potrącają, przewracają, turlają, podnoszą, by po chwili znowu upaść i się poturlać. A w między czasie trzeba zdobyć bramkę i wygrać mecz!
    Zainteresowanie grą było tak duże, zgłosiło się tak dużo drużyn, że mecze (z których pierwszy rozegrano około godziny 15.) rozgrywane były aż do zakończenia całego festynu, do godziny 20.
    Nie zabrakło tematyki ekologicznej. Była akcja sadzenia drzewek a Straż Miejska ciekawie promowała segregowanie śmieci. Drobnym upominkiem nagradzała dzieci, które wiedziały, do którego pojemnika należy wrzucić dany odpad.
    Bardzo profesjonalnie przebiegał pokaz ratownictwa drogowego, zorganizowany przez Straż Pożarną; po wypadku drogowym należało udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie, uwięzionej w samochodzie.
    Jedna z policjantek zaprezentowała podstawowe chwyty samoobrony, adresując swój pokaz przede wszystkim do pań, które najczęściej są obiektami napadów rabunkowych.
    Hitami dnia, oprócz Bubble Football, były występy. Znakomity pokaz sprawności fizycznej zademonstrowała młodzieżowa ekipa Cyrk Land-u z Miłkowa. Gwiazdą występu była Katia, półfinalistka VII edycji programu TVN „Mam talent”. Dziewczynka, nazywana kobrą, z giętkością węża prezentowała różne układy choreograficzne. Cyrk Land zebrał zasłużone brawa.
    Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”, pomysłowo przebrane za duszki, również zebrały zasłużone brawa. Ich przedstawienie było urocze.
    Na zakończenie festynu odbył się żywiołowy występ wrocławskiego zespołu The Beatlmen. Muzycy zaprezentowali nieśmiertelne utwory legendarnej grupy The Beatles. Ale były też hity Czerwonych Gitar i „Wiosna” Skaldów. Przy przebojach z ubiegłego wieku widzowie bawili się znakomicie (ci na balkonach okolicznych domów – również).
    Ponad półtoragodzinny, bardzo udany, koncert The Beatlmen zakończył tegoroczną imprezę. Wszyscy byli zadowoleni, i uczestnicy festynu i jego organizatorzy. Okazało się, że bez komputera, tabletu i innych tego typu gadżetów można znakomicie spędzić niedzielę. Do wypowiadającego się na zakończenie imprezy prezesa Mirosława Garbowskiego ktoś z tłumu zawołał, aby w przyszłym roku festyn urządzić na Zabobrzu III. Być może tak się stanie. A zatem do zobaczenia za rok, na trzecim zabobrzańskim festynie.
Źródło filmu: Telewizja StrimeoTV2-06-2015

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ORGANIZOWANY W RAMACH AKCJI INTEGRACYJNO-REKREACYJNEJ „ZABOBRZAŃSKA LIGA 2015”


   W dniu 30 maja 2015 r., przy wspaniałej słonecznej pogodzie, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Noskowskiego na Osiedlu „ZABOBRZE” w Jeleniej Górze odbyły się zawody (turniej) piłki nożnej, organizowany przez Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” wraz z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową.
   Turniej był imprezą integracyjno-rekreacyjno-sportową w piłce nożnej organizowanej pod nazwą „ZABOBRZAŃSKA LIGA 2015”, imprezy ukierunkowanej na zaktywizowaniu dzieci i młodzieży, mieszkańców Osiedla Zabobrze, do aktywnego wypoczynku.
   W turnieju startowały 3 drużyny reprezentujące młodych mieszkańców Osiedla Zabobrze.
   Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” grając mecze 2 x 15 minut.
  Łącznie w zawodach brało udział 27 dzieci, a zespół KOPACZE Zabobrze wystawił zespół mieszany, w skład zespołu wchodzili zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Wyniki meczów:
AC PAJACE - F.C. Jelonek 3 - 2
KOPACZE Zabobrze – F.C. Jelonek 0 - 5
AC PAJACE – KOPACZE Zabobrze 6 - 0
Wynik końcowy:
I    miejsce AC PAJACE - stosunek branek 9:2
II   miejsce F.C. Jelonek - stosunek branek 7:3
III  miejsce KOPACZE Zabobrze - stosunek branek 0:9

   Na zakończenie imprezy Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Mirosław Garbowski wręczył zawodnikom nagrody okolicznościowe. Zespoły otrzymały piłki, a każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy medal.

Opracował Marian Mójta26-05-2015

TURNIEJ GRY W PETANKĘ „NIESPORTOWIEC TEŻ SPORTOWIEC”


   W dniu 23 maja 2015 r., przy sprzyjających warunkach pogodowych, na terenach rekreacyjnych przy ulicy Noskowskiego na Osiedlu „ZABOBRZE” w Jeleniej Górze odbyły się zawody (turniej par) amatorów w PETANCE organizowane przez Okręgowe TKKF „KARKONOSZE” wraz z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową.

   Turniej był podsumowaniem imprezy integracyjno-rekreacyjno-sportowej w petance organizowanej pod nazwą „NIESPORTOWIEC TEŻ SPORTOWIEC”, imprezy ukierunkowanej na zaktywizowaniu mieszkańców Osiedla Zabobrze do aktywnego wypoczynku.

   W turnieju startowało 8 dwuosobowych drużyny reprezentujące mieszkańców Osiedla Zabobrze oraz Jeleniej Góry. Turniej rozegrano systemem „brazylijskim” grając mecze do 13 punktów. Rozegrano łącznie 14 spotkań meczowych.

   Na zakończenie imprezy Prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Mirosław Garbowski wręczył zawodnikom nagrody okolicznościowe. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, trzy pierwsze zespoły medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrodą-niespodzianką - bulami nagrodzone zostały dwie Panie.

Opracował Marian Mójta


22-04-2015

Publikowanie płatnych reklam/ogłoszeń na stronie internetowej JSM


   Na stronie internetowej Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej istnieje możliwość publikowania płatnych reklam/ogłoszeń. Miejscem umieszczania jest baner boczny pod Meny Głównym strony. Szczegółowe informacje określa REGULAMIN PUBLIKOWANIA PŁATNYCH REKLAM/OGŁOSZEŃ NA STRONIE INTERNETOWEJ, który znajduje się w zakładce Regulaminy.
Ogłoszenia mieszkańców dotyczące zamiany, zbycia, nabycia lokalu są darmowe.

22-04-2015

Nowy REGULAMIN PORZĄDKU DOMOWEGO


   Zachęcamy wszystkich użytkowników lokali w nieruchomościach zarządzanych przez JSM do zapoznania się z nowym regulaminem porządku domowego, który Rada Nadzorcza przyjęła uchwałą
nr 22/2015 na posiedzeniu w dniu 14.04.2015 roku.
REGULAMIN PORZĄDKU DOMOWEGO

2-03-2015

Zasady udzielania informacji w JSM na temat opłat za lokale, zadłużeń czynszowych oraz wysokości sald.


  Informujemy, że mając na uwadze ustawę o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 poz. 1182 ze zm.) członków Spółdzielni, osób posiadających tytuły prawne do lokali w budynkach wchodzących w skład nieruchomości będących w zarządzie Spółdzielni informacje na temat wysokości opłat za lokale, zadłużeń czynszowych czy wysokości salda będą udzielane przez pracowników Spółdzielni według następujących zasad :

*   Informacje udzielane są osobom uprawnionym w godzinach pracy pracowników JSM.
*  Za uprawnioną osobę do otrzymania informacji uważa się osobę posiadającą prawo do lokalu oraz osoby dorosłe zamieszkujące wspólnie z osobami posiadającymi prawo do lokalu w budynkach wchodzących w skład nieruchomości będących w zarządzie Spółdzielni. Uprawnioną jest także osoba posiadająca stosowne pełnomocnictwo notarialne.
*   Nie udziela się informacji osobom postronnym.
*  Udzielenie informacji osobie uprawnionej osobiście następuje po wylegitymowaniu się jednym z niżej wymienionych dokumentów: dowodem osobistym, paszportem, prawem jazdy, legitymację emeryta, legitymację rencisty, lub po przedłożeniu książeczki opłat lub dowodu ostatniej wpłaty.
*  Osoby uprawnione mogą uzyskać informację telefonicznie po podaniu następujących   danych: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz indeksu lokalu z książeczki opłat, lub indywidualnego numeru konta z książeczki opłat.
*  Osobom uprawnionym pracownicy udzielają informacji drogą e-mailową. Aby uzyskać taką informacje należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, indywidualny numeru konta z książeczki opłat lub indeks lokalu z książeczki opłat.

Uwaga !
Powyższe nie zmienia uprawnień przysługującym członkom spółdzielni, którym na podstawie
§ 7(1) statutu można udostępniać, na pisemny wniosek, informacje o wysokości zadłużeń członków spółdzielni z tytułu opłat za używanie lokali.


w n i o s e k (*.pdf)  pdf


24-02-2015

Wpłaty z tytułu opłat eksploatacyjnych


  Wszystkich użytkowników lokali: mieszkalnych, użytkowych i garaży prosimy o szczególną uwagę przy dokonywaniu wpłat od stycznia 2015 r.
  Należności z tytułu opłat winny być wpłacane na indywidualny rachunek bankowy wyznaczony przez Spółdzielnię na każdy rodzaj lokalu. Informacje o indywidualnym numerze bankowym znajdują się w książeczkach opłat,
a w przypadku płatności przelewami internetowymi informacje można uzyskać w Dziale Czynsze, pokój nr 102.

Wszystkie płatności wczytywane są elektronicznie na indywidualne konta rozliczeniowe. Jeżeli wpłata nie przeszła w systemie informatycznym na odpowiedniego płatnika (lokal mieszkalny, użytkowy lub garaż), będzie identyfikowana po: nazwisku, adresie lokalu lub numerze identyfikacyjnym. Brak możliwości zidentyfikowania wpłaty skutkować będzie zwrotem wpłaconej kwoty na numer rachunku osoby wpłacającej. Tak więc przypominamy, że w miejscu wpłata tytułem: należy wpisać nazwisko, adres lokalu lub numer indentyfikacyjny lokalu, którego wpłata dotyczy, a nie osoby wpłacającej.
Często zdarzają się wpłaty: za garaż na jednej wpłacie przy lokalu mieszkalnym – przy elektronicznym wczytywaniu wpłat, na garażu wystąpi zaległość.

Jednocześnie informujemy, że w nowym systemie informatycznym wszystkie należne odsetki od wpłat po terminie naliczane będą automatycznie i każde opóźnienie wpłaty skutkować będzie należnymi odsetkami.22-10-2014

ŚRODKI UNIJNE DLA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH W LATACH 2014-2020


   Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz z innymi spółdzielniami z województwa dolnośląskiego podjęła działania mające umożliwić Spółdzielni pozyskanie środków z funduszy unijnych.
   Ponad 70 spółdzielni dolnośląskich, w tym JSM, podpisało w sierpniu br. petycję do ówczesnej Wicepremier i Minister Infrastruktury i Rozwoju – Pani Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie uwzględnienia spółdzielni mieszkaniowych w Regionalnym Programie Operacyjnym w ramach Osi 3 Gospodarka niskoemisyjna.
Skan pisma do Minister Infrastruktury i Rozwoju
  Sprawą zainteresowała się także Pani Poseł Zofia Czernow, która na 75 posiedzeniu Sejmu skierowała pytanie do Ministra Infrastruktury i Rozwoju dotyczące wyłączenia spółdzielni mieszkaniowych z listy beneficjentów programów unijnych w ramach RPO w latach 2014 – 2020.
Interwencja Poseł Zofii Czernow w sprawie wyłączenia spółdzielni mieszkaniowych z listy beneficjentów programów unijnych20-10-2014

Na Zabobrzu III działa już centrum sportu, rekreacji i wypoczynku.


  W sobotę 18 października 2014 roku Prezydent Miasta Marcin Zawiła i Prezes Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Mirosław Garbowski otworzyli kolejny już na Zabobrzu plac rekreacji. Dla Spółdzielni to już trzeci taki plac, ale po raz pierwszy jest to wspólna realizacja z Urzędem Miasta, na terenie należącym do gminy Jelenia Góra. Miasto oprócz terenu zapewniło wykonanie wszystkich robót ziemnych i prac związanych z realizacją nawierzchni brukowych i piaskowych, oświetlenie terenu oraz niektóre urządzenia komunalne (kosze na śmieci i stojaki na rowery). Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyposażyła centrum w urządzenia siłowni „pod chmurką” oraz wszystkie urządzenia zlokalizowane na placu zabaw i w strefie rekreacji. Zapewniliśmy też ławki.
  Frekwencja na otwarciu obiektu była bardzo duża. Dopisała też pogoda. Było wesoło i gwarnie. Prawdziwym przebojem okazała się centralnie usytuowana piramida linowa, przez cały czas oblegana przez młodzież. Mamy nadzieję, że centrum sportu, rekreacji i wypoczynku na Zabobrzu III na stałe wpisze się w krajobraz Zabobrza i że przychodzić tu będą mieszkańcy z całego osiedla.
  Ideą projektantów, było utworzenie trzech odrębnych stref, adresowanych do użytkowników w różnym wieku. I tak mamy tu ogrodzoną strefę dla maluszków, wyposażoną w piaskownicę i zestaw tematyczny z lwami (drabinka, zjeżdżalnia, elementy interaktywne). Nieco z boku, obok tej strefy, stoją stoliki do gier planszowych, a po przeciwnej stronie stół do tenisa stołowego.
  W samym środku terenu usytuowana jest strefa dla młodzieży, której centralnym punktem jest wcześniej wspomniana piramida linowa. Jej maszt osiąga wysokość sześciu metrów. Ponadto znajdują się tam dwie podniebne deskorolki, huśtawki, młynki do biegania w miejscu, słupki sprawnościowe, ruchoma platforma „rodeobord” i sprawnościowy zestaw wieżowy.
  Trzecia strefa, przeznaczona dla starszej młodzieży i dla dorosłych, biegnie dużym półkolem obok strefy środkowej. Na dziesięciu stanowiskach usytuowane są urządzenia do ćwiczeń: surfer – wahadło podwójne, twister + stepper, prasa nożna, wioślarz, motyl, orbiterek eliptyczny, jeździec, piechur – biegacz, przywodziciel – odwodziciel, rower stacjonarny.
Na tych dziesięciu urządzeniach jednocześnie może ćwiczyć 14 osób. Ćwiczący, na jednym z urządzeń tej strefy, rodzic może jednocześnie obserwować swoje dziecko, korzystające z urządzeń rekreacyjnych w innej strefie. Tak to widzą projektanci centrum.
  Projektantom udała się jeszcze jedna sprawa, a mianowicie wkomponowanie stanu zastanego w projekt obiektu. Otóż mieszkańcy okolicznych domów zyskali wygodne przejście przez plac. W miejscu błotnistego przedeptu jest teraz wybrukowana ścieżka.F I L M:


Źródło filmu: portalik24.pl6-10-2014

Sejm uchwalił ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym


   W piątek Sejm uchwalił ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym. Zakłada ona, że bank będzie wypłacał klientowi przez określony czas lub jednorazowo świadczenie pieniężne, zabezpieczone hipoteką ustanowioną na każdym rodzaju nieruchomości, w tym na gruntach.
Artykuł (pdf)6-10-2014

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„PIŁKOMANIA JSM 2014”


   I Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Piłkomania JSM 2014” o Puchar Prezesa Spółdzielni już za nami. 4 października przed godziną 10.00 na boisku do piłki nożnej przy ulicy Z. Noskowskiego 7 – 8 zebrali się uczestnicy oraz osoby zainteresowane. Po krótkim przemówieniu Prezesa JSM i symbolicznym kopnięciu piłki, rozpoczęła się rywalizacja drużyn. Pogoda dopisała. W turnieju wzięło udział 5 drużyn.
  I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 11 - klasa VI, która wygrała wszystkie mecze zdobywając 6 punktów.
Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary a wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju - okolicznościowe medale.
  Dodatkową nagrodę w postaci piłki nożnej ufundował przedstawiciel Rady Nadzorczej JSM Pan Jan Nowak dla najlepszego piłkarza, którą zdecydowanie wygrał Radek Tyrański z klasy V S.P. nr 11.
Raport z turnieju

Z d j ę c i a    z   TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
25-09-2014

Opłaty za używanie lokali mieszkalnych w 2015 roku


   Uprzejmie informujemy, że na wniosek Zarządu, Rada Nadzorcza dnia 16.09.2014r. uchwałą nr 57/2014 dokonała zmiany wysokości opłat na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości od 1.01.2015 roku oraz uchwałą nr 56/2014 z dnia 16.09.2014r. Rada Nadzorcza zwiększyła z dniem 1 stycznia 2015r. wysokość opłat za różnicę wody dla 14 budynków.
Opłaty za używanie lokali mieszkalnych w 2015 roku - uzasadnienie (*.pdf)  pdf
Uchwała 56 (*.pdf)  pdf
Uchwała 57 (*.pdf)  pdf
Załączniki do uchwały 57 (*.zip)  pdf17-09-2014

Lustracja problemowa zakończona


   W sierpniu 2014 roku zakończyła się w Spółdzielni lustracja problemowa, której przedmiotem była gospodarka funduszem płac.
list polustracyjny


11-08-2014

Otworzyliśmy drugi plac rekreacji osiedlowej


  Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa oddała do użytku kolejny plac rekreacji osiedlowej. Pierwszy, użytkowany już od roku, usytuowany jest przy ulicy Zygmunta Noskowskiego na Zabobrzu II. Tym razem „siłownią pod chmurką” cieszyć się będą mieszkańcy Zabobrza I. Plac usytuowany jest przy ulicy Mieczysława Karłowicza, miedzy budynkami o numerach 23 i 27.
  W słoneczną sobotę – 9 sierpnia br. – Prezes Zarządu JSM i Kierownik Administracji JEDYNKA otworzyli plac i zachęcali licznie przybyłych mieszkańców do korzystania z zainstalowanych tu urządzeń. Ćwiczyć będzie można na sześciu stanowiskach na urządzeniach o nazwach: prasa nożna-wyciskanie ciężaru, przywodziciel-odwodziciel, twister-wahadło, orbiterek eliptyczny pojedynczy, biegacz-piechur i rower. W cieniu drzew ustawiono wygodne ławeczki. Można też zagrać w szachy lub warcaby na stole do gier planszowych.
  Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw, zabezpieczony przed pieskami ogrodzeniem. Dzieci mają do dyspozycji domek zabaw a w nim: wieżę z dachem, pomost z barierkami, łuk podestowy z barierkami, schody z osłonami, wejście wspinaczkowe i zjeżdżalnię a także piaskownicę, huśtawkę wahadłową podwójną, huśtawkę wagonową, bujak na sprężynie oraz walec sprawnościowy. W obrębie tego placu dla rodziców ustawiono ławeczki.
  Reakcje mieszkańców na nowo otwarty plac były przychylne. Było gwarnie, kolorowo i wesoło. Bardzo dobrze bawiły się dzieci. Animacje poprowadziła firma VESNA. Było malowanie twarzy, dziewczynkom wyplatano warkoczyki z kolorowymi pasemkami, były tańce i zabawa. Był też słodki poczęstunek dla najmłodszych: cukierki i lizaki. Jeszcze w tym roku kolejny plac rekreacji osiedlowej będzie otworzony na Zabobrzu III przy ulicy Alfreda Wiłkomirskiego, a w przyszłym roku JSM planuje zorganizować miejsca rekreacyjne dla mieszkańców naszych budynków przy ulicach: Jacka Malczewskiego i Transportowej.

Z d j ę c i a  z  otwarcia placu rekreacyjno-wypoczynkowego przy ul. Karłowicza 23-27:
9-06-2014

Tak się bawiliśmy 7 czerwca na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.


   W pełnym blasku słońca Zabobrze świętowało Dzień Dziecka. O godzinie 14 Mirosław Garbowski – Prezes Zarządu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w towarzystwie przedszkolaków, otworzył festyn i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Tańczące na scenie dzieci z przedszkola „Promyczek” wprowadziły wszystkich zebranych w dobry nastrój. Oferta programowa festynu była bogata i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Adresatami festynu były przede wszystkim dzieci i to one miały do wyboru najwięcej atrakcji. Olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, przejażdżki na motocyklach marki Harley-Davidson, możliwość porozmawiania z policjantami i strażakami, możliwość „zwiedzenia” wozu strażackiego – to tylko niektóre z nich. Liczne występy i pokazy, chodzące po placu pluszowe postacie z różnych bajek, darmowy poczęstunek popcornem, watą cukrową i lodami dopełniały obraz całości. Dopisała też frekwencja. Zewsząd słychać było głosy zadowolenia, że nareszcie coś na Zabobrzu się dzieje. Około pięciogodzinny festyn zakończył się meczem piłki siatkowej ‘organizatorzy’ kontra ‘mieszkańcy’, wygranym przez mieszkańców.

Z d j ę c i a:


Festyn 2014

F I L M:


Źródło filmu: portalik24.pl1-10-2015

Zbiórka ODPADÓW PROBLEMOWYCH nie mylić z ODPADAMI WIELKOGABARYTOWYMI:


nie mylić z ODPADAMI WIELKOGABARYTOWYMI:  Akcja prowadzona jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. W trakcie mobilnej zbiórki przyjmowane są następujące frakcje odpadów komunalnych, powstających na terenie Miasta Jelenia Góra m.in.:

- leki,
- farby, tusze, kleje, żywice, lepiszcze,
- opakowania po środkach ochrony roślin, środki ochrony roślin,
- kwasy, alkalia, rozpuszczalniki,
- detergenty,
- oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe,
- baterie i akumulatory,
- zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,
- urządzenia zawierające freony,
- lampy fluorescencyjne,
- opady zawierające rtęć,
- oleje i tłuszcze jadalne.

Uwaga! Pracownik PSZOK może odmówić przyjęcia odpadów w przypadku, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że odpady nie są odpadami komunalnymi. Osoby składające odpady muszą posiadać dowód tożsamości.

Terminy i miejsca zbiórki ODPADÓW PROBLEMOWYCH nie mylić z ODPADAMI WIELKOGABARYTOWYMI:

3.10.2015 r.
- Zabobrze I ul. Komedy- Trzcińskiego 10 (plac przy „Blaszaku”) godz. 10:00 - 13:00

10.10.2015 r.
- Zabobrze II ul. Noskowskiego 10 przy byłej kasie Wodnika godz. 10:00 – 13:00

17.10.2015 r.
- Zabobrze III ul. Wiłkomirskiego 9-11 parking godz. 10:00 – 13:00

8-04-2014

SIEĆ NOWEJ GENERACJI w zasobach
Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


Nowoczesne szerokopasmowe usługi telekomunikacyjne rozumiane jako
usługi radia i telewizji cyfrowej, telefonu i internetu.


   Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) realizuje politykę Europejskiej Agendy Cyfrowej oraz Narodowego Planu Szerokopasmowego, która ma się przyczynić do racjonalizacji wykorzystania istniejących zasobów (wyeliminuje zbędne dublowanie elementów infrastruktury i umożliwi jej efektywne wykorzystanie) oraz wzmocnienia konkurencyjności usług telekomunikacyjnych. Dla realizacji tego celu znowelizowano ustawę Prawo telekomunikacyjne, która m.in. zobowiązuje właścicieli czy zarządców do zapewnienia dostępu do nieruchomości (w tym do budynków) oraz do infrastruktury telekomunikacyjnej. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 maja 2010r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, art.30 i art.33 ( (Dz.U. z 2010r. nr 106, poz.675).

W zasobach JSM, „Operatorem” tego przedsięwzięcia jest firma ZICOM Next Sp. z o.o. z Tarnowa.

W dniu 12 marca 2014r. JSM podpisała umowę z firmą ZICOM Next Sp. z o.o. na instalację urządzeń telekomunikacyjnych, przeprowadzania linii kablowych oraz eksploatację i konserwację sieci. JSM nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

W budynkach wykonywane będą światłowodowe trasy kablowe (piony w klatkach schodowych i poziomy w piwnicach). Każdorazowe wejście firmy ZICOM do budynku, poprzedzone jest ogłoszeniem wywieszonym na drzwiach wejściowych do klatki schodowej.


25-03-2014

Program pomocowy ! Możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu opłat czynszowych i innych.


SZANOWNI PAŃSTWO
   Zarząd JSM spełniając oczekiwania członków Spółdzielni, informuje, że z dniem 01.04.2014 roku uruchamia program pomocowy, polegający na możliwości odpracowania zadłużenia z tytułu opłat czynszowych i innych.
Wszystkich zainteresowanych przedmiotowym programem, prosimy o kontakt z naszym działem prawno - windykacyjnym, który mieści się w budynku Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19 w pok.205 na II piętrze.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, Zarząd JSM zastrzega sobie możliwość selektywnego kierowania kandydatów według swoich kryteriów.


19-03-2014

Podwyżka cen zakupu energii cieplnej od dostawcy ECO Jelenia Góra


   Z dniem 26 marca 2014 r. następuje podwyżka cen zakupu energii cieplnej od dostawcy
ECO Jelenia Góra. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla ECO Jelenia Góra, która powoduje średnio ok. 2,6 procentowy wzrost kosztów zakupu ciepła przez JSM . Ze względu na łagodniejszy sezon grzewczy 2013/14, zaliczki na centralne ogrzewanie i podgrzanie wody pobierane od mieszkańców nie ulegają zmianie.


21-02-2014

Zgniatamy odpady plastikowe i składamy pudła kartonowe


Szanowni Państwo.
  Uprzejmie przypominamy, aby, przed wrzuceniem do odpowiednich pojemników, zgniatać odpady plastikowe oraz składać pudła kartonowe w postaci płaskich arkuszy a nie w całości. Wrzucanie niezgniecionych butelek plastikowych i niezłożonych pudeł kartonowych powoduje szybkie przepełnienie pojemników na plastiki i na papier.
Zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej w Jeleniej Górze odpady w postaci plastiku, papieru i szkła wywożone są raz na dwa tygodnie. Za dodatkowe wywozy firmy odbierające odpady żądają dodatkowych opłat.
Poniżej przedstawiamy ilustrację fotograficzną jaką pojemność w pojemniku na odpady stanowią plastiki zgniatane przez niewielką część mieszkańców a jaka pojemność zajmują te same odpady zgniecione najprostszą metodą tj. przez naciśnięcie stopą.


14-02-2014

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi


  Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jeleniej Góry Nr 445.XLVII.2013 - z dniem 1 marca 2014 roku ulega obniżeniu wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla odpadów segregowanych nowa opłata wynosić będzie 15 zł od osoby miesięcznie. Informujemy, że zbiorcze deklaracje za wszystkich użytkowników lokali mieszkalnych w zasobach JSM składać będzie Spółdzielnia, tak więc mieszkańcy nie muszą samodzielnie składać deklaracji do Urzędu Miasta. Zawiadomienia o nowej wysokości opłat za lokale dostarczymy do skrzynek oddawczych najpóźniej do dnia 28 lutego 2014 roku.


22-11-2013

Odpady wielkogabarytowe


  Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przypominamy, że odpady wielkogabarytowe (tj. meble, wyposażenie wnętrz, zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, AGD, zużyte opony itp.) będą wywożone przez Miasto Jelenia Góra w ramach aktualnie wnoszonych, przez mieszkańców, opłat za odbiór odpadów komunalnych - tylko 2 razy w roku, zgodnie Uchwałą nr 334 Rady Miejskiej Jeleniej Góry w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

O terminach wywozu będziemy informować na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dlatego prosimy o nie wystawianie przed klatki schodowe czy też przed wiaty śmietnikowe odpadów wielkogabarytowych w dowolnych terminach.

Każdy mieszkaniec, który chce pozbyć się np. starych mebli z mieszkania powinien je własnym staraniem i na własny koszt wywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK czynnego od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 8.00 do 14.00. Punkty te przyjmują odpady nieodpłatnie, a znajdują się w Jeleniej Górze:
   • przy ul. Wolności 161-163


Uwaga !
Wywożenie odpadów wielkogabarytowych poza terminami ustalonymi przez Miasto Jelenia Góra może się odbywać wyłącznie za dodatkową opłatą, której koszty obciążą całą nieruchomość.


6-11-2013

Nieruchomości


  W „Menu Głównym” została stworzona zakładka „Nieruchomości”, w której umieściliśmy podział zasobów mieszkaniowych Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na nieruchomości w administracji "Jedynka" i administracji "Dwójka". Wykaz nieruchomości wzbogacony jest o zdjęcia poszczególnych budynków.17-10-2013

Ogłoszenia mieszkańców na stronie internetowej – zamiana, zbycie, nabycie lokalu


  Informujemy, że istnieje możliwość umieszczania ogłoszeń o zbyciu, zamianie czy też nabyciu lokalu mieszkalnego oraz ogłoszeń w innych sprawach na naszej stronie internetowej.
W „Menu głównym” została założona osobna zakładka „Ogłoszenia mieszkańców”, z podziałem na dwie części:

1) „zamiana, zbycie, nabycie lokalu”
W celu ułatwienia osobom zainteresowanym transakcji kupna-sprzedaży można będzie zamieścić:
• oferty składane przez mieszkańców naszych zasobów o zbyciu, zamianie lub nabyciu lokalu znajdującego się w naszych zasobach,
• oferty składane przez osoby spoza Spółdzielni, które chcą nabyć czy też zamienić swoje mieszkanie na lokal znajdujący się
w naszych zasobach.
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie załączonego druku i złożenie go w biurze Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19, pokój nr 111 w godzinach urzędowania. Druki są do pobrania także w siedzibie Spółdzielni pokój nr 111.

2) „inne”
W celu uproszczenia i ułatwienia kontaktów międzysąsiedzkich Spółdzielnia udostępnia miejsce na swojej stronie internetowej także na inne ogłoszenia, takie jak:
• oferty opieki nad osobami starszymi, chorymi, dziećmi itp.,
• oferty załatwiania spraw w urzędach, dokonywania zakupów itp.,
• oferty pomocy w nauce,
• oferty nieodpłatnego przekazania mebli, sprzętu technicznego, odzieży, książek itp.,
• oferty zbycia rzeczy za symboliczną odpłatnością,
• oferty wynajmu mieszkań.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie ogłoszenia drogą e-mail poprzez formularz w zakładce „kontakt”, wybierając adresata „OGŁOSZENIA INNE”.
Umieszczenie ogłoszeń jest bezpłatne.

10-10-2013

Internetowe Biuro Obsługi Klienta "WODNIK"


    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK" Sp. z o.o. w Jeleniej Górze posiada Internetowe Biuro Obsługi Klienta (IBOK), które umożliwia otrzymywanie faktur za wodę i ścieki w formie elektronicznej e-faktura oraz dostęp do informacji istotnych dla odbiorcy usług. Jako że Mieszkańcy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są odbiorcami usług firmy "WODNIK” stworzyliśmy w „Menu głównym” osobną zakładkę "Wodnik”, w której umieściliśmy informację niezbędne do rejestracji w IBOK oraz odnośniki do strony „WODNIKa”.


1-10-2013

Licytacje lokali mieszkalnych


  W związku z prowadzonymi działaniami windykacyjnymi w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy współpracy z Komornikami Sądowymi prowadzone są postępowania mające na celu sprzedaż lokali
w drodze licytacji. Ogłoszenia o aktualnych licytacjach znajdziecie Państwo w zakładce:


30-09-2013

Adres do korespondencji poza zasobami Spółdzielni


  Wobec braku zasadności ponoszenia kosztów wysyłania korespondencji poza zasoby Spółdzielni przez wszystkich użytkowników lokali, uchwałą Rady Nadzorczej JSM nr 37/2013 z dnia 27.08.2013 roku została wprowadzona opłata za wysyłanie korespondencji na adres korespondencyjny inny niż adres posiadanego lokalu
w Spółdzielni.
    Opłata obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku w wysokości 2 zł / miesięcznie za lokal i zostanie naliczona wyłącznie osobom, które wystąpiły lub wystąpią z żądaniem dostarczania im wszelkiej korespondencji na adres korespondencyjny znajdujący się poza zasobami Spółdzielni.
    Informujemy, że istnieje możliwość złożenia w terminie do 30.11.2013r. w siedzibie Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19 pisemnej rezygnacji z wysyłania przez Spółdzielnię korespondencji na podany wcześniej adres korespondencyjny; w takim przypadku opłata nie zostanie wprowadzona, a wszelka korespondencja będzie dostarczana do skrzynki oddawczej przypisanej do lokalu znajdującego się w zasobach Spółdzielni.
    Osoby, które podały adres do korespondencji w zasobach Spółdzielni nie będą obciążane opłatą za korespondencję, gdyż korespondencja będzie dostarczana do skrzynki oddawczej wskazanego lokalu w zasobach Spółdzielni.
Gotowe druki:
1. wniosek o wysyłanie korespondencji na podany adres korespondencyjny poza zasobami Spółdzielni
2. wniosek o wysyłanie korespondencji na podany adres korespondencyjny w zasobach Spółdzielni
3. rezygnacja z wysyłania korespondencji na adres korespondencyjny


26-09-2013

Opłaty za używanie lokali mieszkalnych w 2014 roku


Szanowni mieszkańcy !
    Uprzejmie informujemy, że uchwałą Rady Nadzorczej nr 42/2013 z dnia 17.09.2013r. ustalone zostały nowe wysokości opłat za używanie lokali mieszkalnych od 1.01.2014 roku. Uchwała w załączeniu.
    Pomimo inflacji i rosnących kosztów usług świadczonych przez firmy współpracujące ze Spółdzielnią Rada Nadzorcza, na wniosek Zarządu, podjęła decyzję o utrzymaniu opłaty eksploatacyjnej na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej w niezmienionej wysokości tj. obowiązującej w 2013 roku. Powyższe było możliwe dzięki oszczędnej gospodarce Spółdzielni w roku 2013.
Opłata eksploatacyjna wzrośnie w 2014 roku tylko w 2 nieruchomościach:
    • Noskowskiego 11 i 12 z powodu zmniejszenia pożytków z nieruchomości wspólnej w związku z rozwiązaniem umów
reklamy,
    • Elsnera 4 i 6 w związku ze zwiększonymi kosztami utrzymania zieleni.
     Niewielki wzrost (za wyjątkiem nieruchomości: Sygietyńskiego 1, 3, 5 oraz Kiepury 54, 56, 58, 60 i Wiłkomirskiego 15) nastąpił w pozycji „podatek od nieruchomości”, która to opłata jest niezależna od Spółdzielni i ustalana uchwałą Rady Miasta Jelenia Góra.
     Zmianie ulega także w niektórych budynkach wysokość odpisu na fundusz remontowy. I tak na 135 budynków
w zasobach Spółdzielni:
- w 16 budynkach następuje wzrost odpisu,
- w 8 budynkach odpis ulega zmniejszeniu,
- w 111 budynkach pozostaje na poziomie niezmienionym.
Odpisy na fundusz remontowy poszczególnych budynków ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb remontowych budynków, przy zapewnieniu wykonania wymagań podstawowych określonych w ustawie Prawo budowlane.
Wzrost odpisu na fundusz remontowy następuje przede wszystkim w budynkach, które w 2013 roku kończą spłatę kosztów termomodernizacji. Budynki te przez cały okres spłaty (minimum 5 lat) miały obniżony odpis na fundusz remontowy, który nie pozwalał na wykonywanie istotnych robót remontowych. Nowa wysokość odpisów na fundusz remontowy uzyskała pozytywną opinię Rad Nieruchomości.
     Drugi rok z rzędu rośnie opłata za dźwig osobowy; od 1.01.2014 opłata zwiększa się o 1 zł/osobę/miesiąc. Podstawową przyczyną jest stale zmniejszająca się liczba osób zamieszkałych, na którą rozliczane są koszty utrzymania dźwigów osobowych.
     Pozostałe elementy opłaty za używanie lokalu (tj. anteny, domofony, różnica wody, wywóz nieczystości) pozostają na poziomie roku 2013.
     Informujemy, że koszty różnicy wody zostaną rozliczone w marcu 2014r. O ewentualnej zmianie od 01.04.2014r. wysokości opłat z tego tytułu zostaną Państwo poinformowani w odrębnym terminie.
     Opłata za wywóz nieczystości (odpady komunalne) jest opłatą niezależną od Spółdzielni, której wysokość określa uchwała Rady Miasta.
     Ponadto informujemy, że w budynkach, w których podjęto decyzję o likwidacji junkersów i montażu centralnej ciepłej wody użytkowej użytkownicy lokali wnoszą (najczęściej przez okres 12 miesięcy) dodatkowy odpis na fundusz remontowy w wysokości ustalonej odrębną uchwałą Rady Nadzorczej celem zgromadzenia środków na realizację zadania. Od 1.01.2014 opłatą tą zostaną objęte budynki przy ul. Kolberga 3, Karłowicza 21, Ptasia 12 i Noskowskiego 4.2-09-2013

Konkurs na najpiękniej ukwieconą rabatę rozstrzygnięty


Trzyosobowa komisja dwukrotnie (w ostatnich dniach czerwca i miesiąc później) wizytowała zgłoszone do konkursu rabaty. Komisja oceniła inwencję lokatorów, estetykę i wkład pracy włożony zarówno w samo utworzenie rabaty jak i jej późniejszą pielęgnację.
Wytypowano trzy rabaty do nagrodzenia.
Trzecie miejsce przyznano rabacie biegnącej wzdłuż budynku przy ulicy Ignacego Paderewskiego 12, od strony wejść do budynku. Z pozostałych dwóch rabat trudno było wytypować tę najładniejszą.
Pierwsza przy ulicy Ignacego Paderewskiego 14 to rabata typowo angielska, z dużą ilością kwiatów, przede wszystkim bylin.
Druga to rabata przy ulicy Zygmunta Noskowskiego 3 (V klatka schodowa). Oprócz dwóch cisów kolumnowych, lilaka, wierzby hakuro i krzaczków mahonii rosną tu sezonowe kwiaty, przeważnie byliny. Wiosną kwitną kwiaty cebulowe.
Obie rabaty spodobały się członkom komisji. Przy ich różnorodności trudno było wytypować tę najładniejszą, dlatego obie zostały nagrodzone pierwszą nagrodą. Drugiego miejsca nie przyznano.
Nagrodami są bony na zakup roślin i innych artykułów (narzędzi do uprawy roślin, nawozów, środków ochrony roślin itp Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 21 sierpnia r. w sali konferencyjnej JSM.30-08-2013

Wiaty Śmietnikowe


W Spółdzielni trwają prace związane z budową wiat śmietnikowych. Pierwsze modułowe wiaty śmietnikowe powstały na osiedlu Zabobrze I i Zabobrze II. Planowana jest budowa wiat także na pozostałych osiedlach.30-08-2013

Odpady komunalne


Na naszej stronie w „Menu Głównym” założyliśmy osobną zakładkę „Odpady komunalne”,
w której będziemy umieszczać aktualne informacje dotyczące odpadów i ich segregacji, oraz prowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną.


30-08-2013

Na Zabobrzu otwarto plac rekreacji osiedlowej !


Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest inwestorem pierwszego placu rekreacji osiedlowej na Zabobrzu, usytuowanego na nieruchomości obejmującej budynki przy ulicy Zygmunta Noskowskiego numery od 1 do 10, w bezpośrednim sąsiedztwie budynków o numerach 7 i 8.
W pierwszych dniach lipca br. ruszyły pełną parą prace ziemne. Dobre fundamenty to podstawa do bezpiecznej eksploatacji urządzeń zabawowo-rekreacyjnych, które zaplanowano zainstalować na tym placu i które muszą być trwale związane z podłożem. Już w pierwszych dniach sierpnia rozpoczęto montaż urządzeń. W rezultacie powstał plac rekreacji osiedlowej na miarę potrzeb współczesnego człowieka.
Otwarcie placu odbyło się 10 sierpnia br. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców Zabobrza. Spółdzielnię reprezentowali między innymi prezes Zarządu Mirosław Garbowski oraz zastępca prezesa Zarządu Marian Szczęśniak i to oni oficjalnie otworzyli plac rekreacji oraz zachęcali dzieci, młodzież i dorosłych do codziennego korzystania z tego placu. Zaproszone do udziału w tym wydarzeniu dwie panie instruktorki, na co dzień prowadzące zajęcia fitness, prezentowały sposoby korzystania z poszczególnych urządzeń sportowych. Chętnych do ćwiczeń nie brakowało. Było gwarnie i wesoło. Zabobrzanie z aprobatą wyrażali się o nowej inwestycji Spółdzielni.
Kilka dni po otwarciu, na placu zainstalowano jeszcze zjazd linowy, który od razu stał się wielką atrakcją dla dzieci i młodzieży. Patrząc z perspektywy kilku tygodni na duże zainteresowanie placem i ciągłe z niego korzystanie przez mieszkańców osiedla władze Spółdzielni postanowiły, że takie place rekreacji osiedlowej, już w przyszłym roku, zostaną wybudowane na Zabobrzu I i na Zabobrzu III.26-07-2013

Informacja dla osób wnoszących do Spółdzielni opłatę za „antenę” !


W związku z wyłączeniem dnia 23 lipca br. nadajnika telewizji analogowej na terenie Jeleniej Góry i okolic, informujemy osoby, które wnoszą do Spółdzielni opłatę za „antenę” w wysokości 4,08 zł od lokalu, że:
• w ramach dotychczasowej opłaty, bez jakichkolwiek zmian, można w dalszym ciągu oglądać analogowo te same co dotychczas programy telewizyjne,
• jeśli są Państwo zainteresowani odbiorem cyfrowym programów telewizyjnych należy zgłosić się w firmie VECTRA S.A. przy
ul. Moniuszki 1B w Jeleniej Górze celem podpisania indywidualnej umowy. Według informacji uzyskanej z firmy VECTRA najtańszy pakiet kosztuje 7,50 zł/miesięcznie oraz opłatę jednorazową za dekoder w wysokości 29 zł i pozwala odbierać cyfrowo 20 programów telewizyjnych.
Szczegółowe informacje dot. cyfryzacji telewizji i możliwych wariantów działania (m.in. możliwość indywidualnego korzystania z naziemnych nadajników telewizji cyfrowej) przedstawiliśmy w gazecie „Za Bobrem” nr 19 z marca br. Numer ten jest dostępny także na naszej stronie internetowej w zakładce „Gazeta”.

18-07-2013

Oświadczenie o liczbie osób zamieszkałych w lokalu !


W nawiązaniu do naszych wcześniejszych informacji dotyczących oświadczeń w sprawie odpadów komunalnych oraz oświadczeń o liczbie osób zamieszkałych w lokalach informujemy, że:
1) na podstawie złożonych przez użytkowników lokali oświadczeń przyjęto, że gospodarka odpadami w JSM odbywa się w sposób segregowany,
2) w celu dokonania zmiany liczby osób zamieszkałych w lokalu stosowany jest w Spółdzielni jeden druk oświadczenia (dla ustalenia opłaty za śmieci, dźwigi i różnicę wody),
3) do składanego oświadczenia, w którym liczba osób zamieszkałych jest mniejsza niż zameldowanych - należy dołączyć dokument potwierdzający fakt zamieszkania tych osób poza zasobami Spółdzielni,
4) jeżeli oświadczenie zmniejszające liczbę osób zostanie złożone bez udokumentowania, będzie stanowiło podstawę jedynie do naliczania opłaty za odpady komunalne.
Uwaga!
Administracje przyjmują różnorodne dokumenty potwierdzające zamieszkiwanie poza zasobami Spółdzielni.
Informacji o sposobie wypełniania oświadczenia udzielają:
1. Administracja „Jedynka” tel. 757525852, 757525721, 757674835
2. Administracja ”Dwójka” tel. 757531073, 757542188, 697034302


Wypełnione oświadczenie prosimy składać w siedzibach Administracji:
– Administracja "Jedynka" ul. L.Różyckiego 19 w Jeleniej Górze
– Administracja "Dwójka" ul. T.Sygietyńskiego 1 w Jeleniej Górze
Wykaz budynków zarządzanych przez administracje (*.pdf)  pdf
oświadczenie o liczbie osób zamieszkałych / zameldowanych w lokalu(*.pdf)  pdf

6-07-2013

Porady prawne


Informujemy, że z dniem 2 sierpnia 2013 w każdy piątek od godziny 900 do 1100 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19 w pokoju 205, udzielane będą porady prawne związane z członkostwem
w Spółdzielni.


                                                                                                                                                   Zarząd
                                                                                                                       Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


28-05-2013

Zmiana regulaminu GZM


Informujemy, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, uchwałą Rady Nadzorczej JSM z dnia 21 maja br. został zmieniony regulamin gospodarki zasobami mieszkaniowymi i ustalania opłat za lokale w taki sposób, aby liczba osób rzeczywiście zamieszkałych w mieszkaniach była podstawą naliczania opłat wnoszonych od osób. Informacja (*.pdf)  pdf

8-05-2013

Dodatek mieszkaniowy


W menu głównym na naszej stronie została dodana zakładka „Dodatek mieszkaniowy” gdzie znajdują się informacje pomocne dla osób starających się o taki dodatek.

11-02-2013

Ustalanie liczby osób w lokalach


Informujemy, że w miesiącu lutym 2013 roku rozpoczynamy akcję wywieszania na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych budynków wyposażonych w dźwigi osobowe - wykazów zawierających liczbę osób w poszczególnych lokalach, od których naliczane są opłaty za takie elementy kosztów jak: dźwig osobowy, wywóz nieczystości i różnica wody. Umieszczona w wykazach liczba osób została ustalona na podstawie informacji przekazywanych nam przez zainteresowanych (meldunki i oświadczenia).
Jednocześnie przypominamy o obowiązku zawiadamiania swojej administracji – na bieżąco – o wszelkich zmianach w zakresie ilości osób zameldowanych / zamieszkałych w lokalu (w tym między innymi: z tytułu urodzenia dziecka, zamieszkania współmałżonka, wynajmu lokalu). Wszelkich wyjaśnień w tej sprawie udzielają administracje.7-01-2013

Numer telefonu


SZANOWNI MIESZKAŃCY! Prosimy o podanie numeru telefonu lub wskazanie opiekuna mieszkania na czas nieobecności domowników, z którym służby Spółdzielni będą mogły się kontaktować w przypadku zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji (awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, ulatnianie się gazu itp.) lub w przypadku wykonywania robót remontowych w budynku.
W/w informacje prosimy przekazać do siedziby swojej administracji w dowolnej formie (także w drodze e-mail). Prosimy również pamiętać o aktualizowaniu tych danych.7-01-2013

Kontakt e-mail


Uprzejmie informujemy, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa uruchomiła dla swoich mieszkańców możliwość kontaktu ze Spółdzielnią i uzyskiwania informacji pocztą elektroniczną. Wykaz adresów e-mailowych komórek organizacyjnych, z którymi mogą się Państwo tą drogą kontaktować znajduje się na stronie internetowej Spółdzielni w zakładce kontakt. Wystarczy, że wybiorą Państwo komórkę organizacyjną, do której adresują swoje pytanie, w odpowiednio oznaczone rubryki wpiszą swoje dane oraz treść zapytania i klikną ikonkę „wyślij”.
Jeśli w poruszonej przez Państwa sprawie niezbędna będzie osobista wizyta w Spółdzielni lub złożenie podpisanego pisma, powiadomimy o tym drogą e-mailową. Jeżeli będą Państwo chcieli uzyskać informację dotycząca np. wysokości opłaty za używanie lokalu czy stanu zadłużenia – w rubryce „treść zapytania” trzeba będzie podać dodatkowo numer indywidualnego konta bankowego przypisanego do Państwa lokalu.
Przypominamy, że numer indywidualnego konta bankowego znajduje się w książeczce opłat za eksploatację lokalu pod pozycją „nr rachunku odbiorcy”. Aby ułatwić Państwu wybór adresata wiadomości, w załączniku podajemy wykaz podstawowych spraw, z którymi można się zwracać do poszczególnych komórek organizacyjnych.
zalacznik - wykaz spraw "kontakt e-mail" (*.pdf)  pdf7-01-2013

Indywidualne konta bankowe


W związku z licznymi pytaniami wyjaśniamy, że jeżeli opłata za mieszkanie dokonywana jest na blankietach umieszczonych w książeczce opłat nie ma potrzeby wpisywania numeru indywidualnego konta bankowego (numer ten jest wydrukowany na każdym blankiecie w pozycji „nr rachunku odbiorcy”). Numery indywidualnych kont bankowych należy wpisywać wyłącznie wtedy, gdy opłata za mieszkanie jest dokonywana na innym druku np. przelewem bankowym.30-11-2012

Informacja o wprowadzeniu indywidualnych kont bankowych


Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2013 roku wprowadzone zostaną w JSM indywidualne, odrębne dla każdego mieszkania, konta bankowe.
Numery indywidualnych kont bankowych zostaną umieszczone w książeczkach opłat za eksploatację lokali mieszkalnych, które dostarczymy do skrzynek oddawczych (pocztowych) w miesiącu grudniu 2012 roku. Będą one także dostępne w dziale czynszów JSM przy ul. Różyckiego 19, pokój nr 102-104.
Ważne – począwszy od 1.01.2013r. na każdym dowodzie wpłaty opłaty za eksploatację lokalu mieszkalnego należy wpisywać numer przypisanego do tego lokalu, indywidualnego konta bankowego.


                                                                                                                                                   Zarząd
                                                                                                                       Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej


25-10-2012

S z a n o w n i    M i e s z k a ń c y !
Informujemy, że w oparciu o art.30 ustawy Prawo spółdzielcze oraz wykładnię Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Spółdzielnia umieściła w § 7(1) statutu zapis, na podstawie którego można udostępniać członkom Spółdzielni, ich małżonkom i wierzycielom informacje o wysokości zadłużeń członków w Spółdzielni z tytułu opłat za używanie lokali.
Udostępnianie informacji o zadłużeniach odbywa się według zasad określonych przez Radę Nadzorczą, po złożeniu pisemnego wniosku w sekretariacie Spółdzielni lub w dziale członkowsko-mieszkaniowym (wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej poniżej oraz w sekretariacie i dziale członkowsko-mieszkaniowym). Rejestr zadłużeń członków jest udostępniany zainteresowanym członkom w siedzibie Spółdzielni przy ul. Różyckiego 19, pokój nr 111, w godzinach:

        
  • w poniedziałki i czwartki - od 1000 do 1630     
  • we wtorki i piątki – od 800 do 1400     
  • w środy – od 800 do 1200.


                                                                                                                                                   Zarząd
                                                                                                                       Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w n i o s e k (*.pdf)  pdf

7-09-2012

Uwaga mieszkańcy zalegający z należnymi Spółdzielni opłatami


1 września 2012 roku Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa podjęła współpracę z Centrum Usług Finansowych Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach, przy ul. Tadeusza Kościuszki 52/45, celem prowadzenia w naszym imieniu i na naszą rzecz czynności windykacyjnych polegających na – ujmując ogólnie – odzyskiwaniu należności od dłużników. W celu poprawy ściągalności długów firma windykacyjna wykonywać będzie szereg czynności przewidzianych prawem takich jak: rozpoznawanie stanu majątkowego dłużników, ustalanie miejsca ich pobytu, kontaktowanie się z dłużnikami, monitorowanie spłat.
Odwiedzający mieszkania dłużników windykatorzy będą legitymować się upoważnieniem, które oprócz imienia i nazwiska opatrzone także będzie zdjęciem windykatora. Upoważnienia, zgodnie z umową zawartą pomiędzy JSM a firmą widykacyjną, wydawać będzie Centrum Usług Finansowych Sp. z o.o. w Kielcach. Prosimy mieszkańców o umożliwienie windykatorom wejścia do budynków.